Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв формат на снимка е най добър
#51

(2016-08-15, 13:52:19)stoichkov8 написа:  На по оскъдна светлина когато светкавицата не се включва на авто s6 прави значително по добри снимки

Точно че не прави значително по - добри, ами прави (не)значително по - лоши. Вчера точно това тествах Smile Въпреки повечето пиксели и по - големите файлове S6 на тъмно има по - голямо замазване като зуумнеш снимката.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-08-15, 13:52:19)stoichkov8 написа:  На по оскъдна светлина когато светкавицата не се включва на авто s6 прави значително по добри снимки

Правописна грешка нали ?
Искал си да напишеш с7, защото точно там му е силата.
Цитирай
#53

Снимките от тези телефони, качени на ПС нямат нищо общо с това, което е на телефончето.
Пълна промяна. Има някаква зверска обработка, защото да не кажа, че свалени не стават.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#54

Ми стават повече от предишните поколения телефони, изключвам нокиите и камерафоните, сравнен със другите телефони които съм имал снима доста прилично: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316450 Не намерих време да сравня снимките на S6 и моя S7, дори не съм ги взел от човека, но и това ще стане някога Smile Мисля че има идентични с тези които съм пуснал в другата тема.....
Цитирай
#55

Вчера си правих хартиени снимки снимани с телефона на морето,ами супер са си,изглеждат много добре ,даже тези снимани на тъмно.Снимани бяха във формат 4:3 на 12 мпиксела,от известно време почнах да снимам 16:9 9 мпиксела,ще видим те как ще изглеждат,но предполагам няма да има разлика.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#56

Ето снимки правени със S6 и със S7, съответно 16 и 9.1мп резолюция, на авто са и двата телефона, напълно непретенциозни фотографии, по едно и също време горе долу, само че снимани от мен и един приятел със S6 като и от това има разлика особено в положението на телефоните.....

S6 снимка 1:

[Изображение: wb2Ws2d.jpg]

S7 снимка 1:

[Изображение: y5AUEaL.jpg]


S6 снимка 2:

[Изображение: 81afWj7.jpg]

S7 снимка 2:

[Изображение: f77quMZ.jpg]

Лично мнение тук S6 може да се каже че прави малко по - добри откъм детайли снимки заради 16-те мп, но не и откъм цветове. Но снимат почти еднакво както предположих, чета пак първа страница на темата и се чудя как ги виждате толкова по - добри на S6, в крайна сметка на слабо осветление и бързина на фокуса S7 е по - добър, такива на силна светлина не виждам чак толкова зле да е седмицата ама това си е мое мнение де Smile Свалете снимките и ги сравнете на монитор/телевизор аз на Iiyama ProLite XB2483HSU сравнявам, не би трябвало имгур да ги е компресирал......

Та това е от мен Smile
Цитирай
#57

Пичове, детайлите и пикселите нямат нищо общо. Нали не си мислите, че един DSLR с 12 мп изкарва по-малко детайли от телефончето със 16?
Физическият размер на сензора/матрицата е ключов момент. И даже увеличаването на пикселите при един и същ размер на матрицата не се отразява положително върху качеството на снимката, така да го кажем.
Пиша това, защото хората още си мислят, че повече пиксели = повече качество. А то не е точно така.
И двата телефона правят прилични снимки за телефони. Няма нужда да се издребнява. Със сигурност нищо революционно няма в S7, няма да има и в S8, освен ако не го направят 2 см дебел.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#58

А ще има ли разлика при снимките при формат 4:3 и тези при 16:9.И какво е предимството на 4:3 при положение че орязва екрана отстрани?
Цитирай
#59

Реално 16:9 орязва снимките, на 4:3 ще има повече отгоре и отдолу но с тази разлика че ще са 4:3....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#60

Разликата е че при 12 MP (4:3) снимката е с пълната резолюция на сензора, а при 9 MP (16:9) снимката е орязана отгоре и отдоло, защото резолюцията съответно е по-малка. Аз лично ползвам 12 MP. Така и ако искам мога да си принтирам някоя снимка.
п.с. колегата degman ме изпревари. Smile

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#61

И в крайна сметка в кой формат е по добре да се правят снимки
Цитирай
#62

В който те кефи. Аз съм с Full HD монитор и 16:9 излизат по добре и снимам на 9.1мп. Така предпочитам и ми харесва.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#63

Мисля,че сравнението на Degman е показателно,след като се вижда,че няма разлика в качеството на снимките правени на 16 мп 16:9 и 9,1 мп 16:9 много по-добре е на нашите дзверчета да снимаме 16:9,в смисъл поне за мен е много по-добре снимките да са изрязани отгоре и отдолу и да се виждат на всички екрани(на телефона,монитора,телевизора,те всички са 16:9(10) ) в пълен размер,отколкото да снимаме 4:3 12,1 мп и когато искаме да ги видим на цял екран да ги зумваме,при което пак се режат отгоре и отдолу,но се губи качество.
Като се замисля обаче,когато снимките се вадят на хартия е много по-добре да са снимани 4:3...а бе няма угода Smile Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#64

Хах, няма угода, много правилно Big Grin Там е работата че аз поне съм свикнал със G2 който също е в такова положение, 13 мп за 4:3 и 10 мп за 16:9. И там също снимам на 16:9, както казах важно е как самия човек го кефи, няма загуба на качество реално, има загуба на малко площ която се заснема, но за това вече сам си преценяваш Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#65

Аз предпочитам 16:9 заради по-добрата прегледност на екран после. Във Фото и така ги вадят, но тези които им нося за вадене, са снимани с фотоапарат. Щото.... телефона си е телефон.
Цитирай
#66

Във фотото или ще го отрежат те, което може да е доста куцо в зависимост от снимката, или ще имаш бели ленти отгоре и отдолу. Аз винаги си подготвям снимките предварително.
Няма универсална формула и по принцип фотографите снимат 4:3.
Но наистина зависи, някои снимки стоят по-добре 4:3 - примерно портрети, други 16:9 - пейзажи.
DSLR-а ми изобщо не може да снима 16:9, поне моя. После си преценявам коя как да кропна или не. Телфонът съм го направил 16:9.
Кой как го кефи.
Цитирай
#67

Ей голямо реване, за т'ва 4:3, ако решат Самс следващия апарат ще е 16:9 или друг формат.

А силата на S7 е в ниската осветеност.
И който казва, че няма разлика спрямо S6 , то наистина е за очен преглед.

На светло и телефон за 400лв(п9 лайт) вади страхотна снимка сравнена със самито.
Цитирай
#68

Smile А, то осмицата със сигурност ще има тази "иновация" -  същия сензор като седмицата,  но 16:9, ама пък няма да има нещо друго... което ще е иновация в девятката... те така ще я караме Smile .
П.П.Ето и съпоставка на двата формата на снимане
[Изображение: fov-stills-1.jpg]

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#69

А възможно ли е да е от матриците? Има едж-ове със сони има и със самсунг....

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#70

Ха ха човек,къде я повдигна тази тема...оказа се ,че съм грешал за осмицата,със същия 12 мп 4:3 сензор е Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#71

Не е баш същия. S8 има Sony IMX333, а S7 е със Sony IMX260. Erica Griffin го показа в последното си видео. За Самсунгските модели не знам.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#72

(2016-08-22, 18:10:48)degman написа:  Реално 16:9 орязва снимките, на 4:3 ще има повече отгоре и отдолу но с тази разлика че ще са 4:3....

Sent from my SM-G935F

Какво лошо има в 4:3 снимката?
Който иска да си е кропва след това.

Да се има предвид и как масово народа снима вертикални снимки, а те във 16:9 формат са направо красота на телевизора/монитора.

Иначе ми харесва как тук се сравняват смачкани снимки до няма и 1MP, по които се правят експертни оценки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)