Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Да го кажем по друг начин:
Имаш едно страхотно устройство на цена 445лв.
Идва новия модел,чиято цена може да достигне 900лв.
Що за идиот трябва да си,за да избереш това от 900 ?Smile
Заради големия дисплей ? Заради по-новия процесор ? Или само за да си с последния модел телефон от серията ?Smile
Това при положение,че не си имал S7 Edge !
Аксесоари

Това е напълно нормалко. Като на пример: техно верига или оператор получават цена за 100 бройки, а спринт - за 1M бройки. Това е без транспорт и данък.

П.С. Тонка, целта на разпродажбата да се освободи мяста и да се влеят бързи пари ,за нови продукти. Щом са на тази цена , нали се сещаш , че имат хиляди брайки в които са затворили доста пари.Ето още един пример: Ако са поръчали 1М телефона на 440$ , придали са 800К за 700+$ , не ги бърка останалите 200К апарата да ги пуснат на 445$.

Note 10+

Идеята ми беше съвсем друга....Разсъждавам на глас:
Кое е нещото,което може да провокира трезво мислещ потребител да похарчи два пъти повече пари за идентично устройство ?Smile

Трезвомислещ потребител няма да провокира, но това е работата на маркетинг отделите, да добутат потребителите до нетрезво мислещи, жадни за купуване зомбита.
В случая бих дал повече пари за този телефон заради почти безрамковия дизайн.
Обаче понеже съм Трезвомислещ или просто стиснат, ще изчакам да се наложи тенденцията и ще избирам от много модели

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 

(2017-03-03, 10:33:00)tonkata07 написа:  Идеята ми беше съвсем друга....Разсъждавам на глас:
Кое е нещото,което може да провокира трезво мислещ потребител да похарчи два пъти повече пари за идентично устройство ?Smile

В Щатите (за където е офертата) трезвомислещите се броят на пръсти.  Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Няма смисъл да обсъждаме в другите държави как е , там ги взимат на символични цени с договори...

[Изображение: 21693249.jpg]

Не само, в "другите" държави можеш да си купиш телефон, в случая, за половината заплата и с останалата половина да изкараш до следваща заплата, а в България за половин година да събереш заплатите няма да ти стигнат за телефон.
Просто цените не са съобразени с нашите доходи. И няма защо като се знае колко "голям" пазар сме.

Хах, точно това си мислех и аз. Четейки в другата тема /за G6/ и виждайки как цена от порядъка на 1300-1500 лв е едва ли не нормална и ми стана лошо направо. Такива пари абсолютно никога няма да дам за нещо, което след година вече ще е сменено. Но имат излишни пари хората - купуват си....или по лошото, нямат излишни, събират си, лишават се от други неща и пак си купуват, ами не, не го разбирам аз това нещо.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23

Дядо ми не възприема телефон да струва повече от 20лв , баща ми повече от 200. Аз пък не разбирам как хора дават над 2000 лв за iphone или над 400 лв за маратонки. Всеки си има негова философия за нещата.

Note 10+

(2017-03-03, 14:49:49)econt написа:  Не само, в "другите" държави можеш да си купиш  телефон,  в случая, за половината заплата и с останалата половина да изкараш до следваща заплата, а в България за половин година да събереш заплатите няма да ти стигнат за телефон.
Просто цените не са съобразени с нашите доходи. И няма защо като се знае колко "голям" пазар сме.

Не знам какви заплати визираш, вероятно работим в различни страни. И никой не е длъжен да се съобразява с доходите на никого. Трябва да разберете: НЕ СА СКЪПИ СТОКИТЕ, НИСКИ СА ВИ ЗАПЛАТИТЕ!

И в България, ако човек има образование, способности и не е патологично мързелив ще печели достатъчно за да може спокойно да си позволи хубав телефон.

Няма как цената на смартфоните (и каквото и да било) да се съобрази единствено с пазара. То по тази логика S8 трябва да го продават за 10 долара в Индия...

Просто стандарта и заплатите в България са такива, че при заплащане от 400-500 лв. (по малките населени места и толкова няма) , разходи и особено ако си семеен - няма как да си позволиш апарат не висок, ами дори и среден клас (за втория случай може изплащане, което пък оскъпява).

Друго си е, ако работиш всеки месец на 1500 лв. (или евро, например), и телефона ти е толкова, разхода ти е 500-600 лв. и останалите на две-три заплати и да се купи телефона, тогава не е проблем, зависи и от персоналните разходи, разбира се (напр. кола, която харчи доста за гориво).

Иначе завишение на цените ще има тази година и това си личи по всичко - Samsung пуснали средни класове по 800 лв. , не ми се мисли за S8/S8 Plus, този път ще е най-малко 1600 лв. (чисто). Яко се опитват да избият загубите от Note-а...

Гледам не са и единствените, които са решили да дерат кожи тази година, но пък... всеки си избира у-вото според нужди и предпочитания.
За това, което правя, моя е достатъчен, та и има какво да не му използвам, да не говорим за по-висок клас.
Messenger, някоя игра, батерията ми е издръжлива (по стандартите на днешните смартфони, разбира се, не по стандарта на Nokia с фенерче), екрана ми е приятен, не виждам според персоналното ми ползване от какво повече имам нужда. Пропуснах S7, ще пропусна и S8. За една музика и messenger не ми трябва high-end...

Но пък има хора, които ги ползват на макс. , има и такива, които избиват комплекси и нищо, че е "само за фейса", последния модел е задължителен. Което пък не ми е ясно, при положение, че се кефи, че докато с едната ръка държи S7 на изплащане, в другата държи волана на Голф 2-ката си...
Но човешките комплекси са друга тема, далеч от техниката.

Въпросът беше дали си заслужава S8 пред S7 Edge ?Smile
По-голям дисплей и по-нов процесор ,срещу по-голяма батерия и по-ниска цена....Останалото е със знак за равенство...')



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Аз не разбирам. Интелектуалното ниво на човек, който работи за минималната заплата (460 лв/месец) не предполага използването на последен модел висок клас телефон. Не искам да съм арогантен, но ще го кажа направо: телефонът не може да е по-умен от притежателя си. Човек, който е съгласен да се труди за такова заплащане и е неспособен да се реализира по-добре явно няма интелектуалните качества да използва пълноценно такова устройство. Разбира се има и изключения и вероятно в България те не са толкова малко, но в общия случай е така. За такива хора има съвсем функционални устройства за базова комуникация на цени 20-100 лв, които са им по джоба.

(2017-03-03, 16:15:05)NiOOH написа:  Аз не разбирам. Интелектуалното ниво на човек, който работи за минималната заплата (460 лв/месец) не предполага използването на последен модел висок клас телефон. Не искам да съм арогантен, но ще го кажа направо: телефонът не може да е по-умен от притежателя си. Човек, който е съгласен да се труди за такова заплащане и е неспособен да се реализира по-добре явно няма интелектуалните качества да използва пълноценно такова устройство. Разбира се има и изключения и вероятно в България те не са толкова малко, но в общия случай е така. За такива хора има съвсем функционални устройства за базова комуникация на цени 20-100 лв, които са им по джоба.

Офтопик!

Току що определи Джак Ма, най-богатият човек в Китай и един от най-богатите в света, за пъти по-глупав от модерните надценени модни аксесоари. Защо? Защото той раказва в едно от интерютата си, мисля, че е последното от Давос, че дълго време заплатата му като учител е била 5 долара, когато най-евтиният пейджър е струвал $250. И това е от разликата в стандарта, представи си. Дали някой надувко не го е подценявал тогава? Със сигурност. А когато е започнал да следва мечтата си, се е случвало негови клиенти да го черпят обяд, който той не е можел да си позволи. И това е един от многото примери.

А точно в България пък много от хората, които могат да си позволят скъпите играчки са доста по-глупави от тях, така че...

(2017-03-03, 16:06:59)tonkata07 написа:  Въпросът беше дали си заслужава S8 пред S7 Edge ?Smile
По-голям дисплей и по-нов процесор ,срещу по-голяма батерия и по-ниска цена....Останалото е със знак за равенство...')



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Ами мисля че всеки ще си решава. Ако разликата е наистина само в дисплея и процесора за мен лично няма смисъл. Ама съм със S7 Edge. Ако съм със S6 Edge ще си заслужава определено. Ще си заслужава и ако не ти пука че ще пръснеш едни пари, тоест искаш новия модел.

Sent from my SM-G935F

(2017-03-03, 16:15:05)NiOOH написа:  Аз не разбирам. Интелектуалното ниво на човек, който работи за минималната заплата (460 лв/месец) не предполага използването на последен модел висок клас телефон. Не искам да съм арогантен, но ще го кажа направо: телефонът не може да е по-умен от притежателя си. Човек, който е съгласен да се труди за такова заплащане и е неспособен да се реализира по-добре явно няма интелектуалните качества да използва пълноценно такова устройство. Разбира се има и изключения и вероятно в България те не са толкова малко, но в общия случай е така. За такива хора има съвсем функционални устройства за базова комуникация на цени 20-100 лв, които са им по джоба.

Колега, много глупав начин да се изтъкнеш. Не се обиждай, но подобно изказване е толкова повърхностно и нямащо отношение към ситуацията на много места по света, че говори по-скоро, че на теб никак не ти отива високотехнологично устройство (по твоята логика). Освен това те моля да престанеш с офтопика, темата е достатъчно разводнена вече и няма нужда от псевдофилософски излияния, целящи нескопосано лично възхваляване.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )

Само ще помоля да не слагате етикети на хората и да не остроумничите защото темата започва да излиза извън релси и няма да е приятно да я заключа за тези, които искат да четат новите неща за телефона, който не е излязъл още!
Написано от един нереализиран патологичен мързел

[Изображение: 21693249.jpg]

Приемам мнението ти като твое и го уважавам, но за мен това са пълни глупости.

Този човек може да е геймър и да иска пълна графика, като е на 460 лв. заплата няма право да играе игри ли? Покупката на телефон се оправдава с личните изисквания и нужди, и нищо друго - аз не съм екстремен гемйър, А5 2016 подкарва всичко на средна, (че и нагоре, при Asphalt 8 дои съм на висока) и нуждите ми са до там, няма какво да правя с по-мощен процесор/видео дори и да искам, защото не изпитвам нуждата да играя повече, например. Ако човека е гемйър (мобилен, има такива, разбира се), може да си позволи висок клас у-во , за да играе любимите си игри с перфектна графика, значи е оправдано.

Давам отново пример със себе си - че аз дори не ползвам всички "екстри" и на сегашния си апарат - S Voice го пробвах по едно време, колкото от интерес 2-3 пъти да го питам за времето, и това е. Не е ползван с месеци, не си падам по гласови асистенти и VR, въпреки, че има и такава поддръжка (със съотсъвения аксесоар, разбира се). Не ползвам дори мейла, не ползвам още куп неща. Играя една игра от време на време и съм доволен. От време на време я снимам, я не, за сефлита да не говорим - предната камера почти не е ползвана за снимки.
От батерията съм много доволен, зарежда бързо, екрана е видим перфектно и на слънце, т.е. нямам оплакване от нищо.

Е в такъв случай, след като всички изисквания са ми покрити , че дори и излиза от тях (гласови асистенти и т.н.), за какво ми е още по-висок клас?

Multitasking-а ми се свежда до писане в messenger и гледане на Youtube видео в Splitscreen, за което 2-та GB RAМ не просто стигат, ами са и перфектни, софтуера е идеален, и изобщо ако така се държи и в следващите 2-3 години мога да го ползвам без проблем (е, със една замяна на батерията след година и половина, например).

А останалото е заяждане - какво е "неспособен да се реализира" ? Дори и да е способен, повечето хора в малките градове нямат въмзожност да излязат от тях, или дори да имат, не се изключват външни, но важни фактори, задържащи ги там (гледане на болни родители, например, или прекалено свикнали със средата , което също не е за подценяване). И какво, такъв човек не заслужава по-хубав смартфон, ако ще може и да го ползва по преднзаначение, т.е. е оправдана покупката му.

Отново пример със себе си - не всеки е и кариерист - аз съм имал възможност да бъда и регионален управител в оператор, на което съм отказал - за мен стотината лева отгоре не могат да оправдят загубата на личното време със семейство, приятели и т.н. - работата е работа, до една степен. Не всеки иска да се жени за кариерата си, което не го прави "нереализиран".

Да не говорим, че нямаме правото да казваме на хората какво да си купят с личните си средства - ако искат , и влака София-Бургас ще си купят...

Липса на оправдание е да купиш нещо за едната гъзария, както казах - в ръката S7 и другата на волана на "Голфо"... ей тогава вече говорим за излагация, смях и пънене на "мъжкарство" и "кифленство". Картината се допълва от очилата за 4,90 лв. от китайския.

(2017-03-03, 16:28:29)kayovas написа:  А точно в България пък много от хората, които могат да си позволят скъпите играчки са доста по-глупави от тях, така че...

И не само в България. Изключения има и в двете посоки. Това, че човек притежава нещо не доказва, че е нито умен, нито заможен и обратното. Предполагам всеки познава материално осигурени хора, които не считат за необходимо да притежават последните модни играчки.

Патологичното при българина е, че за невъзможността да си позволи нещо обвинява всички други, но не и себе си. Виновни са ни мръсните американски и азиатски "кожодоери", продаващи скъпи телефони в случая. Същото е и с всички други стоки. Ние никога не сме виновни.

ПП: Въпреки, че не съм станал приказно богат, съм бил точно в ситуацията на г-н Ма. През 96-та беше точно така.

Това е така и решението ще е индивидуално за всеки,но....Ако разсъждаваме трезво,това май ще е най-малкия up при флагманите....При LG up-а си е доста сериозен поне по отношение на дизайн и дисплей,при iPhone също се очертават доста промени и в дизайн и в дисплей и функции,ако щете....Сони също подготвят доста промени,кое за хубаво,кое за лошо...Само Самсунг като че ли изостават в това отношение....Дори и да си с S6 пак не виждам някаква наложителна причина да пренебрегнеш S7 Edge за сметка на S8.....Не знам...Чудя се кое ще провокира народа да се метне на 8-цата ?
Дали няма да е само едното его ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Може и дизайна да е, нали е "разпънат" няма бутон отдолу и т.н. На мен също ми харесва дизайна, въпреки, че не намирам S7 за по-грозен.

А при S6>S8 може и да има смисъл от гледна точка на батерията, а и другата година ще му трета на 6-ка, за гемйърите, които държат на пълна графика може да е някакъв проблем , има игри, които получават обновления и вдигат графиката. Но към момента , освен батерията, друго и аз не виждам като причина за смяна.

От S6 към S8 определено ще има смисъл. S6 не беше добър модел за мен лично. А за игрите определено S6 не е изобщо модел който може да се каже че става за тая работа.

Sent from my SM-G935F

Няма как да очаквате революция всяка година, по-скоро еволюционно развитие. Миналата година основното беше водозащитата, тази вероятно ще бъде очният скенер. Независимо от марката, аз намирам за безмислено да се купуват два последователни модела. През един вече има достатъчно подобрения за да си заслужава, а и за две години един телефон се амортизира.

Ако мога да дам пример със себе си: Единият ми телефон iPhone 6s на около 2 години и наскоро имаше проблем по моя вина. Помислих си, че това е добър повод да го заменя със 7. Бях в магазина, разглеждах iPhone 7 и не видях нищо кой знае колко по-различно, освен, че няма да мога да си ползвам слушалките без преходник. Е... дадох си стария телефон на ремонт и продължавам да си го ползвам. Ще мисля за смяна в края на годината.

(2017-03-03, 16:51:32)alisali1234 написа:  Може и дизайна да е, нали е "разпънат".....

Това пък е последното нещо,което трябва да те води и си е по-скоро маркетингов трик....Реално,ползата от 18:9 е никаква при гледане на видео,което в повечето случаи е във формат 16:9....От двете страни остават огромни перни ленти и си отново си гледаш всичко във формат 16:9...Същото ще е при игрите и реално ползата е никаква...Smile

   

Това е от ревюто на G6 на Маркъс Броунли и по-специално в частта,която се отнася до гледане на видео от youtube.
Не казвам,че е лишено от смисъл,а само,че този от формат към днешна дата няма голяма полза...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-03-03, 17:00:41)NiOOH написа:  Ако мога да дам пример със себе си: Единият ми телефон iPhone 6s на около 2 години и наскоро имаше проблем по моя вина. Помислих си, че това е добър повод да го заменя със 7........ дадох си стария телефон на ремонт и продължавам да си го ползвам. Ще мисля за смяна в края на годината.

Offtopic
Простете че съм такъв буквалист, но iPhone 6S е представен и е на пазара от Септември 2015-та! Ако предположим че е закупен непосредствено и веднага при излизането му в магазинната мрежа, то сега е на 1 год 6 мес. Когато е бил на ремонт, е бил сигурно на 1г и 3-4 мес. (далеч от 2г)
А ако не е закупен непосредствено след старта, то сега в момента е на 1г 2-3-4 мес...Във всички случаи е гаранционен. И във всички случаи, това не е стар телефон.

Това с формата 18:9, бях мислил отдавна за черните рамки отстрани на дисплея, както и при играенето на игри (за който играе игри на телефон...). И се чудя защо го пускат в този формат!?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)