Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Това е мокър сън на някой дръпнат любител на лопати. Не ми се вярва от 5.1 да скочат на 5.7. Освен ако не избухнат със STB ratio.
Другото с намаляване броя на произвежданите модели ми звучи още по-невероятно. Говорим за Самсунг!

Pixel XL / Android 9 Pie
Аксесоари

(2016-11-27, 09:10:29)tonkata07 написа:  ...Очертават се и доста промени по дизайна,като премахването на home бутона за да се постигне съотношение screen-to-body от 90%...

(2016-11-28, 09:47:24)bobyn написа:  ... Освен ако не избухнат със STB ratio...

Няма "освен ако" ... това им е основната идея, особено при факта, че 99% от хората искат още по голям екран в по малък корпус ... 

А моделите може и да ги намалят, понеже хората се дресираха, че техните от нисък клас са "дървета" а средния им клони към ниския като работа а като цена към високия ... Нещо не са бест бай там ... Може да се ограничат по моделите от висок и среден клас ...

[Изображение: e23c8c53f78d9b26efb554dec8427603.jpg]


Че този дизайн е повече от футуристичен,едва ли някой може да им го отрече,но доколко ще е практичен ?Smile


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Туй горе е мозъчната цвъкня на някой фен. Последните слухове са за два телефона, като единият ще е с извит дисплей, а вторият ще е с 90% екран(най-вероятно няма да е извит). Стерео говорители на Харман и отказ от пентайл в полза на RGB, което ще повиши броя на пикселите при запазване на сегашната резолюция на екрана.

Cognosce te ipsum!

(2016-12-08, 14:56:32)kayovas написа:  Туй горе е мозъчната цвъкня на някой фен. Последните слухове са за два телефона, като единият ще е с извит дисплей, а вторият ще е с 90% екран(най-вероятно няма да е извит). Стерео говорители на Харман и отказ от пентайл в полза на RGB, което ще повиши броя на пикселите при запазване на сегашната резолюция на екрана.
http://www.phonearena.com/news/Samsung-G...ed_id88794


Повече по темата...Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Художникът е объркал мястото на back бутона Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Не ! Просто го е сложил на правилното място....Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Самсунг знаят къде да го сложат. Не го мисли.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Предвид факта, че самсунг остават една от малкото компании дет слагат бутоните на правилните позиции, значи определено грешката е в автора (:
И преди да навлезем в дискусии относно дали е така или не... най-използвания бутон (back) да е от по-далечната за стигане страна с дясната ръка makes no sense whatsoever.

Trust nobody who smiles before 10am...

А какво да кажем ние с гайдите ??? 
Т.е. хората,които си служат с лявата ръка....За нас е също толкова неудобно...Ако причина за поставянето на back бутона е тази(приоритет за хората служещи си с дясната ръка),то хвала на Самсунг !!

Първоизточникът на новината е Bloomberg. В нея се съобщава за двустранно извит дисплей. Логично е да е извит, все пак това им е запазена марка.

Колкото до бутоните, щом хоум бутона ще е вграден в екрана, би било добре другите два да са софтуерни, така всеки ще може да ги мести както си пожелае.

Изпратено със snail mail

Cognosce te ipsum!

Е ако е това и трябва да вземеш решение, логично е да го направиш за 90% от населението, нали?
Най-добре е да може да се сменят, действително.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

То home бутон въобще няма да има....Поне в познатия ни вид.

Наистина е добре потребителя да има възможност за избор на местата на бутоните, ако са софтуерни.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





(2016-12-08, 19:29:50)tonkata07 написа:  А какво да кажем ние с гайдите ??? 
Т.е. хората,които си служат с лявата ръка....За нас е също толкова неудобно...Ако причина за поставянето на back бутона е тази(приоритет за хората служещи си с дясната ръка),то хвала на Самсунг !!

Демек самсунг трябва да се съобразяват с малцинството от хора, при произвеждане на телефоните си? Seems legit.

Trust nobody who smiles before 10am...

В интерес на истината, преди онскрийн бутоните, при почти всички модели бек бутона беше отдясно.
С Андроид 4, гугъл се изпратиха или разграничиха от предишните версии и пльоснаха бек бутона отляво.
Най - добре е да може да се разместват.
Силно се надявам Самсунг да направят нещо наистина добро и безрамково. Да повлекат крак. После, лесно.

Изпратено с пощенски гълъб

Най - тъпото е, че LG тръгнаха по този път и го изоставиха... Сега по Самсунг пак ще правят безрамкови телефони

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 

(2016-12-08, 21:17:14)smiley написа:  Демек самсунг трябва да се съобразяват с малцинството от хора, при произвеждане на телефоните си? Seems legit.
Не става въпрос за малцинства и мнозинства,но като ще имаш къстъм софтуер е много лесно да добавиш опция за смяна на местата на бутоните...Това не важи само за Самсунг разбира се.Smile
Иначе,ако е да натъпчем софта с тонове отпадък,нямаме равни !Smile

Споделям казаното от Тонката!
Само самсунг слагат бутона от гадната страна! Плюс това, без значение левичар или десничар, повечето хора държат телефона с лявата ръка!

Аз държа телефона с дясната ръка, но ми е много по-удобно, когато бутона "назад" е отляво. Това се дължи на дъгата, която описва палеца при движение по дисплея. Освен това подредбата на Samsung я намирам за напълно противоестествена. От векове човечеството е приело, че ляво описва движението назад, а дясно е напред. Часовника се движи надясно. Пишем отляво на дясно, четем отляво на дясно, броим отляво на дясно, прелиствайки книга прочетеното вече е отляво, при всички плеъри (хардуерни и софтуерни) бутона "назад" е отляво, при браузърите също е така. Даже при дистанционните в телевизорите на Samsung бутона Back/Return/Exit е в лявата част на дистанционното, но при телефоните е наопаки.  Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]

Добре бе, хора. Как ги мислите тези неща, откъде ги вадите тези изводи, не знам. На мен ми е крайно неудобно да работя с телефона и с лявата ръка. И няма логика да е иначе, след като съм десничар?!

Тотално неестествено ми е бек бутона да ми е от лявата страна. Противопоставя се на сякаква логика. Десничар съм, държа си телефона с дясната ръка. Съответно като бек бутона ми е отдясно ми е много по-лесно да го натисна с десния палец.
Както и да е е, съгалсен съм че добавяне на опция за сменя на мястото на бутоните е добра идея. Така всички ще са доволни.

Trust nobody who smiles before 10am...

Аз като десничар, държа телефона с лявата ръка, и "работя" по екрана с показалеца на дясната ръка. Така ми идва по естествен път...и съответно, когато го ползвам само с една ръка, тя е лявата. Хората около мен (приятели, роднини, колеги) като гледам по същият начин си ползват телефоните. Когато карам автомобил, също няма как с дясната ръка да оперирам.

Та от тук си правя поне аз изводите. Ако забелязвате от телефоните които ползвам, има и S5. Е, винаги ми идва да го хвърля през прозореца...

@xn3k, много хубаво се аргументира!

Сам по себе си знак, който се намира отдясно на някакъв обект, а сочи движение наляво за изход минавайки през целия този обект е абсолютно нелогичен. Ако една сграда има две врати - лявата е изход, а дясната е вход и искате със знак поставен на дясната врата да обозначите, че лявата е изход, от коя страна на дясната врата ще го поставите?

[Изображение: c4dc9da0ee64ca44.png]
[Изображение: d801a9be5ba6357c.png]


Кой от двата варианта по-долу е правилен? И защо при Samsung бутона "Back" веднъж е отляво, а друг път отдясно?

Вариант 1 (моя редакция)
[Изображение: 919ef127ad024bb2.png]

Вариант 2 (реалния в софтуера на Samsung)
[Изображение: 020731cf928c801e.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]

Това, кой как е свикнал да използва даден бутон, къде му е удобно да бъде той и да изрази всичко в мнение е напълно нормално и естествено при водене на диалог и обсъждане. Но да нападате някой, че няма вашите навици и да го наричате противоестествено, нелогично и т.н. граничи с абсурда и се доближава до примера с "кой цвят е най-хубав"...
Преди много години, в края на 80-те имаше едни конзоли "Атарита", чието управление ставаше с помощта на джойстик, а не на геймпад. Имаше една игра TopGun, която представляваше непрестанно повторение на кацането върху самолетоносач на самолет. Както всички знаем, за да вдигнеш носа на самолета нагоре е необходимо джойстика да бъде изтеглен назад, и обратно за да наклониш самолета надолу - да бутнеш джойстика напред.
Та... времето прекарано в тази игра ми докара "объркване", когато по-късно се наложи да използвам мишка за да управлявам персонаж в third person shooter (Tomb Rider) или first person shooter (Blood беше и първата игра, в която използвах активно мишка, в Doom и Duke не се налагаше).
Т.е. дори и сега, десетилетия по-късно аз винаги използвам опцията в игрите reverse mouse! Смея да твърдя, че въпреки напредналата ми възраст и побелялата коса, съм изключително добър геймър (особено на CS, където прекарвам часове - ежедневно!) въпреки, че не използвам стандартното движение на мишката т.е. когато я бутна напред - мерникът слиза надолу, а движение назад - вдига мерника нагоре. Многократно съм опитвал да свикна с "нормалното" движение на мишока възприето от 99% от хора - но не мога. Това, че във всяка една игра има опция за reverse mouse ми дава надежда, че не съм единствен и въпреки всичко разработчиците на игри не ме намират за абсурден независимо каква е причината тази опция да съществува.
Същото е и с разположението на бутоните върху телефона, десният волан в автомобилите и т.н... - просто бъдете по-сдържани.

@cinizam, малко смесваш нещата.
Никой никого не напада за навиците му и всеки има право да ползва продуктите си както намери за добре. Аз също мога да свикна и даже да ми бъде удобно бутона да е отдясно, но това няма да промени факта, че чисто графически е изобразено напълно неправилно. Дал съм пример с вратата. Не е въпроса на кой коя врата ще му бъде удобна за влизане или излизане (навици и привички), а как е правилно да бъде изобразено графически така, че някой, който досега не е попадал в такава ситуация да може да се справи.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)