Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Като го взема ще споделя мнение макар и може би малко "пристрастно" защото от както взех първия си самсунг ноут 2 карам само на нотки.... и сега ще мина на еска малко по принуда ама с желание.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Аксесоари

Очаквам към Галакси С9 да има подарък 40" UHD телевизор Самсунг

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI

(2017-03-30, 15:57:03)don_gori написа:  Би ли споделил моля те каква е тая праисторическа разлика между 835 и 821 

За едно и също нещо говорим. Нещата които изброих разпалват няколко човека.
Хората работели с факти и аз така. Разликата е , че при мен сам си правя изводи. Не чакам някой да го напише с цифри , за да се убедя кое ще ми хареса повече.

Note 10+

Някой пита кое можели да подобрят? Кое да подобрят ли? Ами да кажем едно от най-важните неща - батерията. Те не само не я подобриха, ами я влошиха, доста. По-голям екран с повече диоди, а 600 mAh по-малка батерия. Това за мен е голям недостатък. За екран и камера няма какво да говорим. Те и в С7 са си върха. Обаче това с батерията е недопустимо. При положение, че масата потребители реват за по-големи батерии... Нищо, догодина ще сложат нормална и ще кажат, че е ъпгрейд. И този пръстов отпечатък... ще има доста снимки с блър ефект.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Честно дали при наличие на лицево разпознаване и ирис сканер, някой ще си ползва пръстите?

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra

Ами то по тази логика и скенер под дисплея е абсолютно излишен...Или за "под дисплея" не важи ?Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

@boxer
Колега,
може би аз, съм от тези няколко човека. И смятам, че споделям откровеното си мнение, силно раздразнен от продукта който имащият се за голям производител ни предлага!
И не знам защо, всички фенове, силно се дразните и подскачате когато някой не хареса вашия, перфектния, най-големия...

Това е един изключително скъп продукт, който не заслужава повече от полвионата от това което му искат. Лично мнение;
-Завръщат се към добре познатия дизайн с лъскава странична лайсна, или т.н. Чалга Лайсна!
-Налагат все повече супер неудобния за ползване извит двустранно дисплей, сега вече и със заоблени ръбове...майко мила...
-Слагат нищожна и жалка батерия, на огромен като лопата 5.8 инча екран, с умопомрачителната и никому ненужна (няма кой да ме убеди че UHD на 5-6 инча има дори минимален смисъл) резолючия!
-Поставят на най-високотехнологичноиновативното място сензора за пръстови отпечатъци!!! И имат дори инструкция, за често почистване на камерата....
-Искат нагло, 1560 лв, и облъчват маркетингово се едно са открили студения термоядрен синтез. А то какво, същото за 3та година, с лъскав и мазен дизайн.
.........

И аз работя с факти! Тези горните, са действителността, и реално няма как да бъдат оборени с аргументи, различни от "на мен така ми харесва"!
Ползвам ежедневно S5, съпругата ми S3. (Това за да не каже някой, че който няма Самсунг, не може да пише в темата) Тук се излага свободно мнение, и всеки може по всяко време, чувствайки се обиден, засегнат, с накърнено достойнство и чест, да се оплаче по правилата на форума, и аз и другите негативно настроени да си получим заслуженото!

@mufc за някои от нещата можеше да са и по-добре, да, но не отговаряй за всичко от името на хората, защото на мене ми харесва Edge дисплея.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-03-30, 18:59:57)hazART написа:  .......защото на мене ми харесва......

@mufc...Твоите аргументи току що бяха разбити на пух и прах....Smile



Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Аз не виждам да пише отговарям от името на ...
Колкото до харесването ... То за харесване и на мен ми харесва ... до момента в който не го хвана в ръка или пък не получа гадни изкривявания на образа ... Като удобство е като трън в пета, инак много красив ... Плоския 7 пък е дискриминиран от към батерия ... Едни от малкото причини да нямам С7 ... Сега като гледам 8 ... Иначе страхотна визия и липсата на рамки радва ... ама не можеше ли да не е едж?

@tonka не си ли във филмовата тема за битката? Lol Wink Cool Offtopic Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Всеки пише от негово име. Говори в първо лице и изразява мнение. Всеки има право на това! Повече няма да го коментирам, защото ставате банални. Няма как някой си да ми каже дали нещо на мен ще ми хареса. Това са моите предпочитания. Това не са вашите, а моите. Надявам се да го разбирате. Не мисля, че има повече какво да го се говори по това с мненията.
Когато някой обобщава е добре да подкрепи с инфо към статия или нещичко в нета. Когато обаче се говори от първо лице единствено число, няма място за спорове. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Единствено са се изложили с малката батерия от 3000Mah, като пример Samsung J5 (2016) е с по-голяма, тъкмо поръчах сега един такъв за майка ми.
Иначе S8 изглежда добре, но ще е доста скъп и аз не бих дал тези пари за телефон.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


(2017-03-30, 19:13:54)hazART написа:  @tonka не си ли във филмовата тема за битката? Wink Cool Offtopic Big Grin
Нали знаеш,че пилците се броят на есен ?Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Има визия на дистанционно! Само , че лъскаво Big Grin

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!

@tonka ще видим.
Да но с този дисплей телефона е доста иновативен и това се харесва на повечето хора.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Само да попитам s8+ ли се казва тази година edge серията?

Не, тази година и двата са edge, по размера се различават.

Sony Xperia 1 II, black

Тази година и двата модела са edge. Разликата е в размера на дисплея.

POCO F5 12/256 GB





(2017-03-30, 19:50:01)dilqn82 написа:  Само да попитам s8+ ли се казва тази година edge серията?

И двете осмици са edge /ръб-ове (заоблени)

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!

(2017-03-30, 19:46:00)hazART написа:  @tonka ще видим.
Да но с този дисплей телефона е доста иновативен и това се харесва на повечето хора.

Преди него не излязоха ли няколко със същото недоразумение 2:1 ... те не са ли иновативни или само самсунг са иновативни?

(2017-03-30, 19:50:01)dilqn82 написа:  Само да попитам s8+ ли се казва тази година edge серията?

Всички са едж вече ... другите не са иновативни и отиват в историята, пък модерните, че са неудобни ...

(2017-03-30, 19:46:00)hazART написа:  @tonka ще видим.
Да но с този дисплей телефона е доста иновативен и това се харесва на повечето хора.

Едно и също повтаряш. На теб ти харесва, на повечето хора се харесвало...ала-бала. След еуфорията, ще започнат и оплакванията. Не е измислен да работи както трябва този формат. Пълна каша ще е. Приложенията масово са за 16:9, камерата снима по подразбиране в 4:3...

(2017-03-30, 19:46:00)hazART написа:  @tonka ще видим.
Да но с този дисплей телефона е доста иновативен и това се харесва на повечето хора.
Да....Ще видим...."Ние"..."Вие" вероятно пак ще търсите под вола теле и ще те трябва да минат месеци докато започнете да признавате,че не всичко е дизайн/дисплей и процесор...Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

А какво е? Доста съм любопитен да чуя. Какво всъщност е? Характеристики не били важни. Сега и дизайна не бил важен? А кое всъщност е важно?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Викам и аз да се включа в дискусията за новата галактика. Принципно аз очаквах нещо повече откъм батерия (и едва ли само аз го очаквах). Аз съм от потребителите, които бяха заклети фенове на Сони (още под бранда Сони Ериксон). Когато влязох в този форум бях с първия си андроид смартфон - класиката Х10i и може би GHOSTFACE ме помни какви малоумни въпроси му задавах... Smile  но това са онези отколешни, романтични и силно носталгични за мен времена....след ужасно проблемния C905 и Експерията, която беше уникално дървена и с ужасна батерия и камера, която беше няколко идеи под C905 (който обожавах само заради камерата му, иначе ходи на няколко пъти в сервиз поради внезапно "замръзване" на великата флаш платформа А200 на СЕ), аз се реших и преминах на Самсунг. Беше 2012 година и логично си взех S3. Дааааа, онзи класически пластмасов "леген", "чайник", "грознотел", вдъхновен от камъните в главата на Джей Кей Шин може би ... Smile да ама на мен тройката ми допадна много, големи глезотии имаше за времето си и до ден днешен живее в нас, но се ползва като ретро "таблет" - само на Wi fi и без сим карта. 2 години след ес 3 си преподписах договора и тогавашната ми изгора ми отрови живота като й казах, че ще си взимам S 5 .... то не беше врякане и чудо! За това си взех S 3 neo и телфончето си е прилично, но миналото лято се изкуших и отново "усетих", че се е появил МОЯТ телефон - S6 не ме грабна заради липсата на слот и премахнатата водоустойчивост (нещо, което ме грабна в S5). Излизането на 7 серия и по-специално на ръбатия седмак на мен ми дойде като манна небесна - нямам никакви оплаквания от този апарат до днес! Работя научна работа, ръководя акредитирана лаборатория и искам да кажа на колегата, който споменава по-горе, че едж екрана бил ужасна работа - ами не, колега, на мен ми идва отръки този дизайн и този екран - набоцал съм си полезен химически и статистически софтуер и тъй като обичам всичко да ми е по папки на хоум скрийна, то точно едж панела ми е супер за научните приложения....вчера гледах представянето на 8 серия и с ръка на сърце мога да кажа, че не усетих това да е моят телефон...просто с този 7 Едж аз имам всичко и не съм преритал да имам телефон без хардуерен хоум бутон, батерията не ми е по вкуса както вече казах, камерата на моя телефон си е доста добра и софтуерното й "пипване" няма смисъл и за мен този телефон излиза някак си "изсмукан между пръстите" на корейците. Със сигурност ще има своите фенове и ще се продава добре, но това няма да е моят телефон. Едно биксби, един ирис скенер и един преместен сензор за пръстови отзад (ужасно място за мен) определено няма да ме накарат да си сменя телефона. Живот и здраве ще видим догодина какво ще измъдрят в S9, но за мен след фиаското с Ноут 7 беше време нещо да се направи, а Самсунг се дозакопаха, дай Боже да не гърми и този, че тогава не знам вече....като цяло съм разочарован и бих разцъкал S8/8+ чисто любителски и ... дотам. Smile

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)