Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Ми тя тенденцията е масова. Фактически май освен Сони, другите флагмани нямат вече ФМ радио. Аз живея в Германия, а тука мобилния нет е много скъп и се налага да върта на работа старите мп3 до втръсване. Даже и китайците нямат вече радио. Подозирам, че така е и с IR.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Аксесоари

А това с радиото ми е много странно защо го махат. Пък на по- евтините модели си го има...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite

(2016-12-19, 19:05:02)Victormihov написа:  Всеки има глава на раменете си, който му е важен инфра порта, да се насочи към друга фирма, не ги защитавам, но това е положението- те си решават кое да сложат и кое да премахнат.

За мен лично това е нещо незначително и дори не ме интересува дали го има при покупката ми на нов телефон- това е при мен.

Това е доста мъдро. Щом на мен не ми трябва няма проблем. Утре и блутуута ще махнат. Ма кво ти пука? 
Инфраред, жак за слушалки, ФМ радио... като ги махнат всички и избор няма да има.
Ама пък знаеш ли - след 5-6 години може пак да ги сложат. Тогава ще се нарича иновация...

Виж, както казах, всеки сам си решава и си прави компромиси, перфектни неща няма.
Така е, на мен лично не ми трябва и затова не ми пречи да си купувам Самсунг, но те не са ми любимата фирма.
Любимата ми е Епъл, мислиш, че не ме дразнят неща в тях ли, няма запис на разговор, една мелодийка не мога да си сменя като хората, но съм го преглътнал, защото предпочитам бързина и стабилност пред тези функции.
И не съм казал, че не ми пука, казах, че не зависи от нас потребителите.
Освен това избор да искаш, има към поне 20 китайски фирми които бълват телефони всеки ден.

Инфрапорта няма да се върне, така както няма да се върне жака за слушалки, фм радиото или хардуерният бутон...нещата се променят за добро или за зло.

Всеки сам решава къде да си харчи парите, който не му харесва, има и други фирми, които го предлагат(все още)

Но въобще не си мисли, че някога това ще бъде "иновация"...така както изчезнаха телефоните с бутони, флип телефоните, слайд телефоните... има хора които много ги харесваха, но щат не щат, минаха на тъч.

Със здраве.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

(2016-12-19, 21:31:11)Victormihov написа:  казах, че не зависи от нас потребителите.

Точно от нас зависи. Също от нас зависи дали след 1-2 години новите флагмани ще се продават за над 2000 лева.
Ако ме разбираш правилно.

След като ще се продават на такава цена - ще има кой и да ги купи. Ясно е.

 

Факт е, че хората свикват с цените и плащат. А и от друга страна, ако се сещате пари се даваха преди за компютри, сега се пренасочиха към смартфоните.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Лошото е,че няма да са само Самсунг....Smile
За iPhone 8 се говори,че ще е на $1200,китайците и те up-наха цените....Същото ще направят LG,HTC и SONY...За Google да не говорим...Май наистина смартфоните ще станат лукс...Smile

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Нека да ги направят по $10 000. Аз съм с две ръце ЗА! Заблудените потребители ще купуват до едно време, после нещата ще се нормализират. За всички останали все ще се намира по някой старт-ъп, който да предлага прилични телефони на прилични цени.

Защо да го правят? Ще спрат да се купуват флагмани и масово ще се мине към употреба на телефони от средния ценови сегмент.

 

Samsung специално имат причини, от тяхна гледна точка, да вдигат цените. Загубите от Note 7, навлизането на нови технологии, очакваните по-високи цени от страна на Apple...
Ще се пробват докато пазара регира положително и докато конкуренцията вдига цените. В един момент само алчността ще е таван и това ще даде възможност на нови играчи да се настанят и да се пробват. Винаги е било така.

Всички се втурнаха да вдигат цените, а все още основните им пазари купуват, макар и да се забавят. За момента дотациите от страна на операторите поемат луфтовете като се разсрочва плащането, не че клиентите не го плащат. Но в един момент ще има реакция.

Изпратено от моят Nexus 7

Cognosce te ipsum!

Както се казва, ще поживеем и ще видим, в крайна сметка който има възможност и е решил да го вземе, ще го вземе, а и не сме на 100% сигурни каква ще е цената. Весели празнициSmile

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

@vovalinder, какво и да е тя, със сигурност няма да е по-ниска от цената на предишния им флагман.

 

Това е ясно и донякъде логично, едно защото е нов модел и ще има нови неща, и второ...еми да погледнем тенденцията при цените на всички други устройства, но пак казвам, който има възможност и е решил...няма кой да го спре. Аз тайничко се надявам като компенсация за гафа със нота, да го пуснат на същата стартова цена като предишния модел или поне разликата да не е фрапираща. Блажени са вярващите обачеSmile

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

Galaxy S8 - 5"
Galaxy S8 Plus - 6"

http://m.mk.co.kr/news/headline/2016/887628

Plus версията ще е с размерите на Note 7(5.7")

Е то при това положение едва ли ще продължат Note серията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Защо да не? Ноут има писалка и специализиран софтуер за нея. Доста от досегашните потребители на ноут търсят това в следващия си телефон.

Sent from my Leo toy using Tapatalk

Не вярвам да отпишат Ноут серията, гафа с Ноут 7 вече е почти забравен, вниманието ни сега е насочено към Галакси 8 и тупа лупа ей го на септември и Ноут 8 ще се купува.

Искат два пъти в годината феновете да вадят парички, за нас Българите това е малко трудничко, но в другите страни купуването на нов смарт е все едно пазаруване в супера.

Така, че надали ще отпишат Ноут и ще се лишат и септември от сигурни доходи.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

(2016-12-23, 20:36:41)GH0STFACE написа:  Защо да не? Ноут има писалка и специализиран софтуер за нея. Доста от досегашните потребители на ноут търсят това в следващия си телефон.

Sent from my Leo toy using Tapatalk


И само заради това 200$ повече, примерно!?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

$200 ? Не е ли прекалено оптимстично ?Smile

Да кажем най-добрият вариант. А като нищо и да са дабъл. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Жена ми ползва Note и толкова е свикнала, че не иска да чуе за друго. А и на практика нямат конкуренция в сегмента.

Изпратено със snail mail

Cognosce te ipsum!

[Изображение: gsmarena_002.jpg]

Huawei Mate 10 Pro

На цвят са го докарали. Ще върви в Азия, циганските квартали и елитните чалготеки. Лъщи, та се не трае!

Изпратено със snail mail

Cognosce te ipsum!

(2017-01-05, 13:15:53)kayovas написа:  На цвят са го докарали. Ще върви в Азия, циганските квартали и елитните чалготеки. Лъщи, та се не трае!

Изпратено със snail mail

В България златния цвят ще бъде първия, който ще бъде с изчерпана наличност. Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)