Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешно изписване на букви от клавиатурата на Алкател
#1

Здравейте! Имам телефон Алкател PopC9,който изпуснах на земята. Работеше без никакъв проблем,но понеже дисплеят леко се счупи,реших да го сменя с нов.Техникът,който трябваше да подмени само дисплея,ми се обади и каза,че е повредил и тактилът.И след това го смени с нов,но за съжаление след смяната клавиатурата не ми работи правилно.При натискане на буква "g'' излиза буква "f'',при ''f''-d  и т.н всички предходни букви по редиците.Също така като се опитам да натисна някоя икона,те "бягат" и не мога да ги натисна.Според техника проблемът е в клавиатурата,не в тъча и реши да премахне софтуера,пак да инсталира,но резултат няма.Въпрос само на калибриране ли е?Помогнете ми какво да направя,за да ми работи добре клавиатурата.Преди беше супер бърз,без никакви забележки и сега по-бавен,клавиатурата е супер зле!Ако някой е наясно,нека пише какво трябва да се направи!
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно са оплескали нещата при смяна на дисплея - или пак ремонт или нов.
Цитирай
#3

Телефона отчита чеса натиснати 2 пръста като натиснеш 1

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

И как се оправя,с нов дисплей ли?
Цитирай
#5

Прецакал е тъча тоя твоя майстор , най-вероятно при смяната е закачил лентовия кабел Smile Отиваш си при него да си го оправя!
Цитирай
#6

Аз си мисля също нещо такова-при смяната е прецакал някоя платка или нещо друго,но понеже не иска да слага друг нов дисплей( да не се охарчи) и се опитва да ме убеди,че телефонът си е бил така,което не е вярно.Връща фабричните настройки,не знам какво още прави,но всъщност нищо като резултат.Ще го занеса при друг майстор и дано го поправи .Благодаря ви много за мненията!
Цитирай
#7

[GaliaM]
от моя опит след счупен дисплей и смяната му мога да ти кажа само едно
майсторите тук са некадърни и не стават за нищо. Стария ми телефон htc desire 500 работеше перфектно докато не го изпуснах и счупих дисплея. Един измислен майстор уж смени дисплея само че тъча на дисплея неработеше и го накарах да го смени с работещ. Това беше голяма грешка от моя страна. Въпросния счупи всички щипки, които държат дисплея и той почна да хлопа и при натискане на дисплея той пружинираше. Освен това скъса кабелчето на моторчето за вибрацията и когато му казах че вибрацията не работи ми каза "аз смених дисплея за вибрацията трябва да платиш допълнително".


Какъв е извода. Ако майстор не оправи телефона от 1вия път, и ти си потърсиш правата ти разваля нещо друго по телефона за да може да ти вземе още пари, което става омагиосан кръг.

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)