Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 3/3Т - OxygenOS ъпдейти - Обсъждане и коментари

Мисля, че това с показване на процентите работи само на Bluetooth слушалки, но не съм на 100% сигурен.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари

(2017-12-09, 10:34:56)rodi1i написа:  Здравейте колеги, отскоро съм с последната версия на операционната система - Android Version 8.0.0, OOS - 5.0. Доколкото знам, би трябвало тази версия да предлага функционалността - Показване процентите батерия на Bluetooth свързани устройства. Разполагам с колонка Sony SRS XB10. С нея тази функция не работи. Трябва ли да активирам някаква настройка?

аз използвам блутут слушалка Plantronics и след свързването й с телефона, непосредствено до иконата на блутута ми визуализира и колко батерия има устройството. Като скала е при мен, не е с проценти. Не съм активирал никакви допълнителни опции

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Изчезва ми мобилния нет и след рестарт се появява пак. Това е откакто съм на Орео. Без някаква закономерност. На 2-3 дена веднъж го прави. Някой с подобен проблем има ли?
Възможно ли е някоя програма да го бъгва или настройка в тела?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Това ми го правеше на първата бета версия на Орео(16 или 17), но беше по често - веднъж на ден.

Беше масов проблем и на следващата бета го оправиха. Не беше приложение или настройка..

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Цитирай

Погледни APN-тр по дефиниция са много стари. Иначе много по-големи проблеми си има в това измисленно Орео.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай

Стари, стари, колко да са стари. Още се именуват Глобул там. Wink На автоматично търсене - не ми разпознава телефона. Вкарах ги ръчно, да видим как ще е.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Какво ще кажеш WAP коя година е било това?
Иначе чакаме нова бета ,одеве пуснаха за китайците![Изображение: 1c0061b72bd67eba88d6c21471c5d3aa.jpg]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай

Колеги, доколкото разбрах в последната Open Beta за 3/3Т има добавено ново приложение за бележки. Може ли някой да качи 2-3 скрийншота на новото приложение?

Пс: Вече бележките в Шелфа могат да се едитват - най-накрая.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Някой пробва ли новия ъпдейт 5.0.1? Оправиха ли малоумната автоматична яркост и лошия живот на батерията про използване?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2017-12-28, 19:55:28)Anastasia123 написа:  Колеги, доколкото разбрах в последната Open Beta за 3/3Т има добавено ново приложение за бележки. Може ли някой да качи 2-3 скрийншота на новото приложение?

Пс: Вече бележките в Шелфа могат да се едитват - най-накрая.
Изглежда добре направено, но не се бекъпва или синхронизира с облак. Един хард ресет и край. Google keep е доста по-добър вариант.[Изображение: 70a67fe772e9df115fdd04f55f4848a5.jpg][Изображение: 7850db23601fb02311b4916ddcf90fb7.jpg]

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Цитирай

(2018-01-03, 21:51:29)remixa92 написа:  Някой пробва ли новия ъпдейт 5.0.1? Оправиха ли малоумната автоматична яркост и лошия живот на батерията про използване?

Батерията се държи добре засега, за три дни ползване не забелязвам разлика спрямо 4.5.1. 

Автоматичната яркост изглежда не е оправена. Променя се много често и рязко, дори и при постоянно осветление. Подразни ме и я спрях, странното е, че при 5.0 нямах този проблем. 

Друг проблем при мен е, че Gmail (и други приложения според други потребители) все още не може да задейства Led-а при пропуснати нотификации. Също така не показва пълната информация на нотификациите, както на lock screen-a, така и на live display-я, и не вибрира когато телефона е на silent режим. Засега временно решение е Inbox.

Всичко останало, което ползвам работи нормално. Флашнах пълния ROM през последния TWRP, a веднага след това и Magisk 15.2.
Цитирай

Относно автоматичната яркост. Временно решение е да отидеш в напълно тъмна стая, да я включиш и да направиш слайдера на минимума на който искаш да ти ходи.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Здравейте,

Преди малко ми излезе ъпдейта без да му давам зор през ВПН. Веднага забелязах дразнеща промяна... Изчезна ми вибрацията при отключваме със пръстовия сензор... Не че е кой знае какво ама съм си свикнал с нея. Има ли как да се включи пак или са я махнали, за да спечелят 3 минути и половина повече батери лайф?
Цитирай

Трябва да включиш вибрациите глобално. Settings -> Sound & vibration -> Vibrate on tap

Това е единственият начин.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги, с 5.0.1 съм и когато използвам търсачката в настройките на телефона и напиша "Fingerprint" ми се появяват опции като "Swipe fingerprint for notifications", "Fingerprint gesture". Но такива неща не намирам нийде из свещените настройки. Някой имал ли е успех с активирането на иначе добре звучащите настройки?
Цитирай

Тези настройки са за 5Т, който има сензор на гърба. Явно е бъг, че могат да се видят в търсачката на настройките. Няма шанс да се активират за нас.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги, някой ползващ къстъм ром на базата на Орео? От какво сте доволни? Сондирам мнения защото ми се ползва нещо различно от OOS 5.0.1.

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Последната бета 22 си работи доволно стабилно. Не виждам смисъл да се посяга към нещо различно ...

OnePlus 3T
Цитирай

Последната бета не е ли 31? Поне това показва сайта ин.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

зависи дали телефона ти е 3 или 3Т

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Цитирай

(2018-02-26, 15:13:24)didipov написа:  Последната бета 22 си работи доволно стабилно. Не виждам смисъл да се посяга към нещо различно ...

Ами с гореописаната версия съм и напоследък започнаха да ми се зареждат бавно различни апликейшъни, бавно се рефрешва самия фейсбук коментари и тн, на моменти се случва да ми изчезва и WIFI-то. Два пъти правих фактори ресет но нямаше промяна. За това ми беше идеята някой ако ползва къстъм и е доволен да каже

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Направи една чиста инсталация с пълен формат на всички партишъни. Ако те влече да пробваш нещо различно, преди да се върна към бета 22 дълго време бях с Paranoid Android 7.3.1. Добри отзиви има и за cypheros .... пробвай, стига да имаш време за губене. И да не забравиш да споделиш какво се е случило след тестовете.

OnePlus 3T
Цитирай

От 3 дни съм с ExperienceOS R34.0 Lite + Addon [OOS 5.0.1 + OB31 Based], за момента се държи стабилно, батерията сякаш е една идея по-добре от стока.,добавих рут и някой благинки, за момета всичко работи нормално

Mi Note 10 Lite
Цитирай

Здравейте,

С по новите модели нашия раздел съвсем замря... Пиша да провокирам малко дискусия Smile Една седмица вече как съм получил OOS 5.0.3, а тук никаква реакция Smile Доволни ли сте от ъпдейта? Някой тествал ли е по сериозно Фейс Ънлока и то от към сигурност и възможност дабъде излъган, защото за отключването отключва изключително бързо и с очила и без и на слаба осветеност. Иначе миналата седмица пак разцъках шестицата на един приятел, еми супер е телефона, но определено не си струва да ъпгрейдвам за сега. По менютата и отваряне на ежедневните приложения моя не му отстъпва по гладкост и бързина. Шапки долу за 1+ такава поддръжка за двугодишен вече телефон не съм очаквал...
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • GH0STFACE, nistel_87
Цитирай

Замря, защото повечето вече или да минали на по-нов модел или са на Къстъм ром като мен. За съжаление обаче ромът Freedom Os който беше най-популярният и той Замря и няма да го ъпдейтват до 5.0.3.
Не си струва да лайпвам всичко, за да върна стока, просто кой знае какво неща в този ъпдейт няма. Евентуално като ако излезне 8.1 лятото по някое време, преди да го сменя телефона за 6Т

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)