Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Външна батерия (проблем)
#1
Question 

Здравейте!

Имам 2 външни батерии Xiaomi Power Bank 20800 mAh. Та проблемът ми с тях е следният: Когато включа телефонът си HTC Desire 310 към някое от тях изписва, че се зарежда, но през 10-15 секунди се получава прекъсване за по 1-2 секунди. И така постоянно и с двете батерии. Свързвам ги към други две устройства - телефон Sony Experria Miro и таблет AllView - зареждат и двете без проблем. Из форумите някои казват, че може би се получавало така при HTC - то ми заради свързващия USB кабел. Пробвах с 2 други, но резултатът при HTC - то е същият. Все пак устройството се зарежда, но тези прекъсвания ме притесняват, да не би да повредят нещо в батерията или телефона (пък и е досадно постоянно да прекъсва, тъй като телефонът светва и се отключва, а ако е със слаб заряд и писука на всяко прекъсване).

Искам да разбера дали проблемът е във външните батерии или в телефона ми и как да се отърва от него.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и/или знае как се оправя, моля да ми помогне!
 
Поздрави и благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблем нямаш.Не можеш да се отървеш от това.Батериите са си в ред,щом си работи всичко на други апарати,просто в тела ти има някакъв алгоритъм,който не "харесва"напрежението от бата(недостатъчно точно стабилизирано напрежение,малко по-висок или по-нисък заряден ток и т.н.)Бих ти дал съвет да зареждаш с оригиналният кабел на тела,но ти си го направил,така че това е.И не зареждай тела вече с батериите,защото ще го прецакаш,модулите за зареждане са доста чуствителни,явно постоянно дава някакъв срив и накрая....
Цитирай
#3

Ясно. Попаднал съм на некачествени батерии (ментета).

Както и да е благодаря Ви за бързият отговор! Поздрави! Smile

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
Цитирай
#4

Мисля че батериите са си в ред.Просто тела най-вероятно е по-капризен и затова се карат.Пробвай с други батерии,ако имаш възможност(освен от марките,които си пробвал),ако попаднеш на съвместима,си вземи такава.Аз лично имам 3 броя,различни марки и Леновото си ги папка всичките.
Цитирай
#5

А да почистиш гнездото на телефона за зареждане пробва ли?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)