Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупени снимки
#1

Здравейте!

От снощи апарата на жена ми дава следния...да речем проблем:
когато направи снимка с камерата и отвори галерията, вътре стои не изображението, а икона на крашнат/счупен файл.
Като натисне на него, няколко пъти се показваше снимката.
След рестарт се оправи за малко всичко и се показваха нормално снимките.
Накрая преди да си легне направи една снимка, която първо се показваше като счурен файл, а след рестарта вече изобщо не се показва в галерията и я няма.

Някой срещал ли е проблема?

Поздрави и спокоен уикенд на всички!
Цитирай
Аксесоари
#2

Има ли карта с памет телефона, ако да, снимките в картата ли се записват?
Ако се записват в картата, да направи няколко снимки в телефона.
Много често картите с памет правят разни такива "парчета"...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#3

Да не би телефона да има външна карта памет и снимките да се записват в нея? Провери с файл мениджър дали все пак снимките съществуват.
Изтрий данните на галерия и камера.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Да, момчета, забравих да спомена, че няма поставена карта с памет и се ползва само вградената.
Извинявам се за пропуска, както и да спомена, че апарата е Dual sim, ако има значение.
Цитирай
#5

Тъй като се заформи дискусия, отделих мненията в нова тема.

algor, ако изтриването на данните на галерия и камера не помогне, влез с файл мениджъра във вътрешна памет ->> android и изтрий папката com.android.gallery3d
След това направи всички файлове видими (това става с вградения файл мениджър например - трите точки -> покажи скрити файлове) влез във вътрешна памет ->> DCIM и изтрий папката .thumbnails.
Ресъартирай телефона.
Ако и това не помогне, инсталирай тази галерия https://play.google.com/store/apps/detai....PicFolder и опитай с нея.
Ако


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Така.
Всичко е направено от това, което каза.
Сложил съм и приложението, за което даде линк и мисля да видим днес как се държи апарата и ще изчезват ли и ще се чупят ли снимки.
В смисъл, че така или иначе проблема не е непрекъснат и трябва да видим дали отново ще го има.

Благодаря за съветите до тук и ще пиша довечера или утре сутрин, ако през това време не се появи отново счупена снимка.
Цитирай
#7

Колега влез в Диспечер на приложения >> Покажи системни >> Намери Медийно съхранение >> Изтрий му кеша и данните. После намираш Камера и правиш същото с кеша и данните. Рестартирай и след 10 мин ще ти прочете медията на ново от телефона и няма да ти чупи снимки повече. Няма да изгубиш никаква снимка или информация.

[Изображение: 6_2016_101925_GMT_0200.jpg]

[Изображение: IMG_20160806_101720.jpg]

[Изображение: IMG_20160806_101836.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Благодаря и на теб!  Tummenupp
Изчистих и рестартирах.
Цитирай
#9

Добро утро!
От 2-3 дни проблема със снимките отново го има.
Първо се появи с няколко свалени снимки от ФБ (има си създадена папка Снимки от ФБ, където си сваля там разни нейни си неща), които по едно време вече не се виждаха и са обозначени като "счупени" снимки.
Казах си, че няма да ви занимавам тук с това, защото е незначителен проблем и не е толкова важно за момента.
Жена ми сега ми каза, че отивайки на работа е направила снимка за чек ин (ползва програмата Swarm) и като е тръгнала да я качва в допълнение към местоположението и е изписало, че няма такава снимка.
Същата липсва и в двете галерии и все едно не е правена изобщо.

Странен и гаден е този проблем, защото човек не може да си разчита на камерата на мобилния апарат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)