Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изпуснах си телефона в морето за около 4-5 секунди
#1

Здравейте! Днес телефона ми падна в морето и 4-5 секунди остана там,след това веднага извадих батерията,картите му и ги подсуших, беше мокро. По-късно го включих за малко, пусна се, но дисплея не работеше и след това пак го изключих и вече не съм го пускал. Падането в морето стана на обяд към 11:00.
В една статия пише, че трябвало да измия телефона с вода, за да се махне соленото от морската вода. Този метод правилен ли е и ще ми помогне ли?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не мисля, че би помогнало измиване/ обливане ("...че трябвало да измия телефона с вода"), по-скоро ще го довърши тотално след време, ако до сега солената вода не го е сторила.
Препоръчвам ти да го занесеш да го отворят и промият с конктетни химикали за това, а не да си правиш допълнителни експерименти.
Остави го до последно с извадена батерия и го занеси час по-скоро, ако можеш да си позволиш сервиз.
Ако не, импровизирай евентуално с внимателно и щателно почистване с чист медицински спирт.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

90% от мокрените телефони умират когато ги включиш впоследствие

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Въобще не е трябвало да го включваш. Ако си могъл сам да го разглобиш, веднага почистване със спирт, и сушене. Аз после пак бих го занесъл на сервиз. Ако не може да се разглоби, час по скоро сервиз. Но това включване..

А и се чудя, какво по дяволите ти прави телефона в морето!?! Big Grin  Lol  Tooth  Crazy
Цитирай
#5

В търсене на поредният "лайк"....
Цитирай
#6

Е какво е правил човека с телефона в морето нас не ни интересува, може и лайкове да е търсил, негова си работа. Аз скоро бях във водата в морето и провеждах видеоразговор с Galaxy-то с ясната представа, че ако го изпусна ще отиде в галактиката, ама...изпуснал го е, станало. Не е като да не е знаел, че е възможно.

Това включване според мен е убило всички шансове на телефона да се оправи. На мой познат Samsung-а му (J нещо си , от по-малките, 2016) падна в морска, изключи се, после го включи и му нямаше нищо. Изключи го, после историята с ориза за няколко часа и го пусна пак. След 6 дена нормална работа без проблем просто умря.

Дори да се включи след някой друг ден, то си корозира вътре и след още няколко ще си умре, няма как. Варианта е да се занесе на чистене в читав сервиз, който няма само да го избършат и подсушат и да ти вземат парите, а ще го изчистят професионално и внимателно. Дори тогава не се знае обаче дали няма да е изгорял от ей това включване. Когато телефон се намокри не се включва, ако се е изключил автоматично.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)