Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - автоматично регулиране яркостта на дисплея.
#1

Здравейте! Автоматично регулиране яркостта на дисплея - това е една от функциите за която Samsung не са се погрижили при този телефон. Но проблемът е лесно преодолим. С едно отлично приложение - Velis Auto Brightness. Има го безплатно в Google Play. Много лесно за конфигуриране, работещо напълно безпроблемно и с изключителна точност. Използва предната камера на телефона и не ползва никакъв енергиен ресурс. Има няколко предварително настроени профила, но най-добрия вариант е да си го настроите сами - т.е. да активирате т.н. custom профил. В скрийншотите които прилагам са настройките, които съм направил на custom профила и със които телефона се държи отлично при всякакви промени на външната осветеност - от напълно тъмно - до пряка слънчева светлина. Трябва да запомните този "custom" профил със някакво име избрано по желание от Вас, за да не се загубят тези настройки при избиране на някой от профилите по подразбиране. По принцип всички останали настройки са по подразбиране с изключение на тази показана на третия скрийншот, която съм променил на три секунди...
Тъй като с предходния ми телефон имах огромни проблеми с автоматичната яркост на дисплея, мога да ви кажа само, че при този телефон с това приложение съм изключително доволен от работата на тази функция. Близо три седмици използвам приложението и нямам един случай на неточна работа или отказ. Необходимо е само да дадете разрешение на приложението да показва уведомления, за да работи коректно.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за темата и за графиката, с нея работи перфектно!
Имам само един въпрос - на какъв интервал от време си задал да отчита предната камера?
Аз съм задал 3 сек., дали ще има повече консумация на батерията?
Благодаря! Smile

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай
#3

По подразбиране интервала си беше 5 секунди и така съм го оставил. Не мисля, че 3 секунди период ще са фатални относно увеличаване на консумацията. Не знам точно какъв е алгоритъма на работа на приложението, но предполагам, че камерата се включва за няколко милисекунди на отчетен период. След инсталиране на приложението консумацията изобщо не се е променила. Смартфона си е точно толкова икономичен колкото и преди. В таблицата на консуматорите това приложение изобщо не фигурира, което означава, че консумацията на батерия е сведена да минимум. Така, че карай си го така, както си го настроил и изобщо не го мисли Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)