Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с ГПС-а на Леново п70
#76

        Проблема с GPS  го реших по следния начин:Инсталирах SD Maid/за рутнати телефони/  от 4PDA .To има функция замразяване на приложение/да не се бърка с деактивиране/.При замразяване не се деинсталират актуализациите на приложенията,както при деактивиране.Замразявам само Gogle play Магазин. Всичко си работи на 6.Когато искам да проверя актуализации го пускам.Google Maps не работи online ,затова тегля район който ми трябва и го пускам offline.
Цитирай
Аксесоари
#77

Оффф, защо само с леново проблемите . Ако аз повече купя устройство с този бранд - да ми счупите главата Smile
И аз проблема съм го решил с фабрични , след това актуализация и отново се явява проблема , спиране , и изтриване на гугъл боклуците и за сега няма проблем .
Цитирай
#78

А защо някой  не пробва със замяна на плей стора и гугъл плей сървисиз с някоя друга версия?
ТЕМА . Ако някой пробва, задължително бекъп на оригиналните файлове, за да няма после изненади и неработоспособни телефони.
Цитирай
#79

(2016-09-13, 20:37:58)srhristoff написа:  А защо някой  не пробва със замяна на плей стора и гугъл плей сървисиз с някоя друга версия?
ТЕМА . Ако някой пробва, задължително бекъп на оригиналните файлове, за да няма после изненади и неработоспособни телефони.

Защото сама плей стора прави проблем и нямам никакво намерение да правя рискови гимнастики заради него. Веднъж седмично го активирам, актуализирйм си приложенията и го спирам. Чисто и просто.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#80

(2016-09-13, 20:37:58)srhristoff написа:  А защо някой  не пробва със замяна на плей стора и гугъл плей сървисиз с някоя друга версия?
ТЕМА . Ако някой пробва, задължително бекъп на оригиналните файлове, за да няма после изненади и неработоспособни телефони.

Пробвах с няколко версии на services и е същата работа... С Play Store-a не съм...
Цитирай
#81

Малко развитие при мен. Сетих се, че съм рутнат и с тази програма - https://play.google.com/store/apps/detai...bleservice
спрях локализирането на Магазина. Махате чека на LocationUpdaterService. Сега работи и  не прави проблеми с гпс-а. Единствено актуализациите се правят когато аз поискам, а не ми ги изпраща автоматично. Влиза се в Магазина, вляво горе се натискат трите чертички, после се избира Моите приложения и игри и то показва дали има актуализации за тях. Хубавото на този вариант е, че не ми актуализира автоматично неща, които не искам.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#82

(2016-09-27, 11:42:28)IoPetrov написа:  Малко развитие при мен. Сетих се, че съм рутнат и с тази програма - https://play.google.com/store/apps/detai...bleservice
спрях локализирането на Магазина. Махате чека на LocationUpdaterService. Сега работи и  не прави проблеми с гпс-а. Единствено актуализациите се правят когато аз поискам, а не ми ги изпраща автоматично. Влиза се в Магазина, вляво горе се натискат трите чертички, после се избира Моите приложения и игри и то показва дали има актуализации за тях. Хубавото на този вариант е, че не ми актуализира автоматично неща, които не искам.
Това за сега е най-добрия вариант.Google maps също работят.
Цитирай
#83

(2016-08-09, 18:46:10)taka87 написа:  От Известно време, когато се опитвам да стартирам приложението което ползвам за навигация, иконата за включен Location (ГПС) ми премигва в средата това топчето, се едно търси спътници, но с часове наред си стои по този начин и дори след рестарт на телефона продължава така да мига и да търси спътници и ГПС не работи на телефона. Всичко е включено като опции за да работи на открито се опитвам да го ползвам , дали се е прецакал ГПС модулът или някакъв софтуерен проблем има не знам . Излиза ми една икона в Таск бара горе "Seraching for GPS" от 17:14 горе иконката си търси спътници и до 19:45 си стои така това нещо в момента (дори когато преждевременно спрях ГПС-Лоцкатора) . Някакви предложения за отстраняване на проблема ?

 Имах абсолютно същия проблем преди седмица. Пробвах различни Gps софтуери от Play store, пробвах и да ресетна Gps data, пак с няколко различни програми, които имат такава опция. Никакъв резултат, даже се влоши и започна да ме засича, че съм на автомагистрала Тракия, а аз във въпросния момент съм си в къщи на село... Започнах да си мисля дали не е хардуерен проблем и дали да не го закарам на сервиз. Но преди това реших да направя последна проба с рестарт на заводските и за щастие се получи! Рестартирах през Recovery Mode  (за да не се изтрият файловете в паметта на телефона ми като снимки, видео материал, документи и т.н.) а не от настройките в самия телефон докато работи, но и в двата начина би трябвало да се получи...
И за пореден път се убеждаваме в "прекрасната и гладко работеща" андроид платформа на китайския Леново...
Цитирай
#84

(2016-09-27, 11:42:28)IoPetrov написа:  Малко развитие при мен. Сетих се, че съм рутнат и с тази програма - https://play.google.com/store/apps/detai...bleservice
спрях локализирането на Магазина. Махате чека на LocationUpdaterService. Сега работи и  не прави проблеми с гпс-а. Единствено актуализациите се правят когато аз поискам, а не ми ги изпраща автоматично. Влиза се в Магазина, вляво горе се натискат трите чертички, после се избира Моите приложения и игри и то показва дали има актуализации за тях. Хубавото на този вариант е, че не ми актуализира автоматично неща, които не искам.

И аз уж съм руут-нат и го пробвах това, но не иска да махне тикчето...
Цитирай
#85

(2016-10-06, 16:39:22)skullcrusher написа:  И аз уж съм руут-нат и го пробвах това, но не иска да махне тикчето...

С какво си рутнат? Аз съм с Кинго.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#86

(2016-10-06, 19:07:09)IoPetrov написа:  С какво си рутнат? Аз съм с Кинго.
Със Super SU.
Цитирай
#87

След като 2 седмици бях спрял Google Play Store  да използва местоположението с Disable servise  реших да го обновя offline районите на Google Maps .Не можах и разреших отново използва местоположението.Изтеглих районите и реших да пробвам да го оставя така . И чудо ,всичко работи.За сега нямам обяснение.
Цитирай
#88

(2016-10-15, 19:58:56)alexkara написа:  След като 2 седмици бях спрял Google Play Store  да използва местоположението с Disable servise  реших да го обновя offline районите на Google Maps .Не можах и разреших отново използва местоположението.Изтеглих районите и реших да пробвам да го оставя така . И чудо ,всичко работи.За сега нямам обяснение.

И аз го пуснах от 10-тина дена и няма проблеми. Явно са оправили проблема.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#89

И при мен вече работи gps с гугъл магазина. Явно са оправили бъга.
Цитирай
#90

И аз вече от седмица съм с активиран магазин и няма проблеми. Само ми се струва, че по-бавно фиксира.
Цитирай
#91

Взимате го и го хвърляте в някоя кофа, и проблема с GPS-а е оправен.
Цитирай
#92

Колега,ти с какво устройство си,та така говориш? !

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#93

Ами, смених P70-то, подарих го. На няколко пъти бях на косъм да го изтряскам в стената. Сега съм с Nexus 5x.
Няма друга алтернатива! Lenovo - никога повече!
Цитирай
#94

Тва за челния удар е наистина изкушаващо понякога 😀 А за липсата на алтернатива може да се поспори.
Цитирай
#95

Алтернативи много,ама това не са цигари,всеки ден да си купуваш

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#96

Ами за 500 кинта по-проблемна алтернатива май няма... За съжаление...
Цитирай
#97

Аре стига! Телефона е много добър за 330 кинта. Софтуера му куца, но алтернативи - много! Влезте във форум на Самсунг или Сони и там ще намерите същите оплаквания. Колежката си го купи под мое влияние. Доволна е - само и казах никакви ъпдейти да не прави. Доволна е!
Цитирай
#98

Момчета, не се заблуждавайте. Nexus 5X-a го взех за 599 лв. и то - 32GB версия. Lenovo-то като го взимах платих за него 250 лв. (баща ми преподписа с оператора и не искаше да си вземе устройство с отстъпка, за това реших аз да се възползвам) Но, ако трябва да бъда искрен, 400 лв. (както беше тогава цената на апарата без тарифен план, в кеш) са му много. Хайде, стига сме спамили темата, че ще ни „мютнат“, че и по-лошо Smile

Поздрави
Цитирай
#99

(2016-11-02, 09:56:17)donscot написа:  Момчета, не се заблуждавайте. Nexus 5X-a го взех за 599 лв. и то - 32GB версия. Lenovo-то като го взимах платих за него 250 лв. (баща ми преподписа с оператора и не искаше да си вземе устройство с отстъпка, за това реших аз да се възползвам) Но, ако трябва да бъда искрен, 400 лв. (както беше тогава цената на апарата без тарифен план, в кеш) са му много. Хайде, стига сме спамили темата, че ще ни „мютнат“, че и по-лошо Smile

Поздрави

Да, наистина е кофти идея да сравняваме несравнимото. Единият апарат не поддържа две карти, батерията му е само 2700mAh и други такива.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Втори слот за СИМ наистина ще ми липсва, понеже го ползвах само за мобилни данни от мобилен интернет на Мтел. Но това с батерията е интересно - оказва се, че и двете устройства ме карат по 2,5-3 дни, при абсолютно еднакакъв начин на използване, въпреки, че едното е с 1300 mAh, повече. Досещате ли се защо това е така - Бинго, заради скапания, НЕоптимизиран Android на Lenovo-то.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)