Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с ГПС-а на Леново п70
#1

От Известно време, когато се опитвам да стартирам приложението което ползвам за навигация, иконата за включен Location (ГПС) ми премигва в средата това топчето, се едно търси спътници, но с часове наред си стои по този начин и дори след рестарт на телефона продължава така да мига и да търси спътници и ГПС не работи на телефона. Всичко е включено като опции за да работи на открито се опитвам да го ползвам , дали се е прецакал ГПС модулът или някакъв софтуерен проблем има не знам . Излиза ми една икона в Таск бара горе "Seraching for GPS" от 17:14 горе иконката си търси спътници и до 19:45 си стои така това нещо в момента (дори когато преждевременно спрях ГПС-Лоцкатора) . Някакви предложения за отстраняване на проблема ?
Цитирай
Аксесоари
#2

AndroiTS GPS Test Free
На мен ми помогна Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Здравейте, по същата причина миналата седмица го дадох на сервиза на Леново в София (няма да ви обяснявам какви са мърлячи - написали в протокола, който получих че го получили захабен, мръсен и с драскотини, а този телефон няма и една чертичка), тъй като мислех че ГПС модула си е заминал. Правих и фактори ресет и до 5.1 ъпдейтвах - файда никаква...та след една седмица ми казаха че няма хардуерен проблем - бил софтуерен и бил отстранен, но....досещайте се - проблема си е на лице отново, но вече не виждам смисъл да се занимавам с тях. На един познат със същия модел и при него онзиден се появи същото нещо. Та, според мен е вследствие на някое приложение, което всички ползваме и с някой ъпдейт се е окакала работата. Извинете ме за лаишкото обяснение, но ако някой наистина може да обясни какво става ще е супер Smile

П.С - Пробвах с какви ли не програмки подобни на тази от предния пост, включително и с нея - ефект нямаше!
Цитирай
#4

Сложете къстъм ром,до сега с който и да съм бил,ГПС-а засича за секунди!!!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

При мен се получи проблема след като изпробвах Pokémon GO играта. След деинсталирането и започна проблема. Виждам обаче, че и Google Play е започнал да използва GPS.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Цитирай
#6

(2016-08-11, 08:31:26)gipso написа:  Сложете къстъм ром,до сега с който и да съм бил,ГПС-а засича за секунди!!!

Иска ми се, но не ми достига смелост сама да се справя :Smile Ако ми препоръчате човек, който се занимава с това да му го занеса ще е супер Smile
Цитирай
#7

Не е трудно,а и винаги трябва да има първи път.Давай смело,този телефон в това отношение е чук,много трудно ще го съсипеш тотално Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#8

На два такива същият проблем и при мен изкача. Предполагам че е от някой гугъл услуга, още не мога да му хвана цаката. Ще го мисля и ще видя ко ще стане
Цитирай
#9

Не е проблема това!!!С взимането на телефона имах този проблем,звъннах на Булграм и ми казаха,че знаят за него.Да съм отишъл да им го оставя,щели да го оправят Wink Сложих си къстъм ром и оттогава нямам проблем с ГПС-а Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#10

   
(2016-08-13, 07:16:13)gipso написа:  Не е проблема това!!!С взимането на телефона имах този проблем,звъннах на Булграм и ми казаха,че знаят за него.Да съм отишъл да им го оставя,щели да го оправят Wink Сложих си къстъм ром и оттогава нямам проблем с ГПС-а Smile

Здрасти. И аз имам проблем с Lenovo P70 и по точно е GPS-а. Пускам GPS-а и се започва едно търсене до побъркване. После спирам GPS-а, но остава да мига една иконка и като бутна падащото меню ми пише ТЪРСИ СЕ GPS и няма махане. Нулирах телефона, но нищо... Sad  Какво и как да направя, че  да заработи пак. Ползвам iGO. Благодаря ви предварително.
           
Цитирай
#11

Смъкваш падащото меню и задържаш върху надписа " търси се gps".След това информация за  приложението и от там избираш принудително спиране.Появява се предупреждение но не се съобразявате с него.Дано съм ви помогнал.

Pocophone f1
Цитирай
#12

(2016-08-14, 16:30:27)pavlin0 написа:  Смъкваш падащото меню и задържаш върху надписа " търси се gps".След това информация за  приложението и от там избираш принудително спиране.Появява се предупреждение но не се съобразявате с него.Дано съм ви помогнал.

Направих и това, но след като си пусна iGO не ми намира сателити и не мога да го ползвам. същото става и с гугъл карти.
Цитирай
#13

Инсталираш AndroiTS GPS Test,отваряш го,долу дясно трите точки и натискаш A-GPS Xtra data.Това при пуснат гпс и изчакваш.По-добре да си на балкона ако си вкъщи Smile На мен ми помогна,когато имах проблем

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#14

Аз се опитах да помогна на тези които искат да премахнат досадната икона.За по добро свързване ползвайте мобилни данни ако имате възможност.Ако нямате такава ще Ви е необходимо търпение и хубаво открито място.

Pocophone f1
Цитирай
#15

И аз така нямам връзка с GPS - ите обаче не ми е приоритет и го ползвам през мобилните за Pokemon GO!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16
Sad 

(2016-08-13, 07:16:13)gipso написа:  Не е проблема това!!!С взимането на телефона имах този проблем,звъннах на Булграм и ми казаха,че знаят за него.Да съм отишъл да им го оставя,щели да го оправят Wink Сложих си къстъм ром и оттогава нямам проблем с ГПС-а Smile

Извинявай за въпроса, но какво представлява КЪСТЪМ РОМ и как ще оправи GPS-а? Теглих програмите които ми каза, заработва, но при повторно пускане същата работа. Трябва да рестартирам телефона и пак всичко отначало. Sad
Цитирай
#17

Има такава тема.Прочети я,предцени си и ако се решиш,не е толкова сложно Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#18

Съгласен съм с колегата, който се съмнява в някоя гугълска програма или ъпдейт. В моето семейство аз съм с П 70,дъщеря ми е с А 6000, а жена ми е с самсунг някакъв и при трите не намира ГПС сигнал. Онзи ден търсих някакъв адрес в СОЗОПОЛ и откачих и трите дърво. Не гледам чуждите форуми , но мисля че проблема не е само в нашия телевизор. Само да кажа ,че никога не съм имал и най-малък проблем с ГПС-а на телефона моят е от първите(година и може би 6 месеца)
Цитирай
#19

При мен проблема започна от играта Покемон ГО или Pockemon GO... най вероятно нещо е омазал телефона , или другия вариант е Гугъл плей сървиз да е омазал нещо , но честно да си кажа от както сложих и премахнах играта стана това с ГПС -а мерси на колегата сега поне знам как да го спра принудително. Няма няма и току се появи тази досадна икона добре , че както преди не ми се налага да ползвам всеки ден с часове ГПС ....Защото в момента ГПС ту има ту няма . Т.е. ту се свързва и няма проблем ту се омазва и с часове не намира сигнали дори и на вънка на ясно време ....

Другия вариант е милионите играещи които използват локализирането чрез спътници да затрддняват спътниците и да се омазва целия софтуер глобално не знам при други модели има ли го този проблем ...
Цитирай
#20

И при мен отскоро се появи този проблем с GPS-а.

Android4e
Цитирай
#21

(2016-08-18, 20:25:38)taka87 написа:  При мен проблема започна от играта Покемон ГО или Pockemon GO... най вероятно нещо е омазал телефона , или другия вариант е Гугъл плей сървиз да е омазал нещо , но честно да си кажа от както сложих и премахнах играта стана това с ГПС -а мерси на колегата сега поне знам как да го спра принудително. Няма няма и току се появи тази досадна икона добре , че както преди не ми се налага да ползвам всеки ден с часове ГПС ....Защото в момента ГПС ту има ту няма . Т.е. ту се свързва и няма проблем ту се омазва и с часове не намира сигнали дори и на вънка на ясно време ....

Другия вариант е милионите играещи които използват локализирането чрез спътници да затрддняват спътниците и да се омазва целия софтуер глобално не знам при други модели има ли го този проблем ...
При мен проблема се оправи след като инсталирах отново Pokemon GO и я пуснах веднъж. Сега GPS си работи нормално, както в началото преди да я деинсталирам.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Цитирай
#22

Здравейте,
скоро пътувах и установих, че при мен също се е появил проблема с GPS-а. Рестартирах тогава, че бързах и взе, че тръгна. На следващия ден отново се появи проблема и вече не искаше да се оправи с рестарт. Преди два дни си поиграх като възстанових заводски настройки - няма резултат. Влязох през сервизното меню - wipe - отново нищо (по-скоро оправи се за момент и снощи отново дърво... Та се разтърсих за други оплакващи се. Намерих това : 
Итак, промежуточный итог: ориентировочно после 20 июля 16 г., начались проблемы с GPS. 
Варианты решений? ...их два!
Первый метод: для андроид 4.4.4., т.н. "костыль", но другого способа на данный момент нет:
Решение 1. Удаляем все данные и обновления Сервисов Google Play. Обновления, правда, по-моему не всегда удается удалить
Второй метод: прошить с ПК до андроид 5.0. - проблем с GPS не наблюдается!

това е взето, както се вижда от руския леново форум.
При мен след премахване на ъпдейтите на Google Play services GPS-a кърти асфалта.
Дано съм помогнал на някой.
Стигам до извода, че бъговете на това дърво нямат край... не вярвам Гугъл да не са тествали ъпдейтите преди да ги пуснат...
Цитирай
#23

(2016-08-19, 14:04:48)jozeff написа:  Здравейте,
скоро пътувах и установих, че при мен също се е появил проблема с GPS-а. Рестартирах тогава, че бързах и взе, че тръгна. На следващия ден отново се появи проблема и вече не искаше да се оправи с рестарт. Преди два дни си поиграх като възстанових заводски настройки - няма резултат. Влязох през сервизното меню - wipe - отново нищо (по-скоро оправи се за момент и снощи отново дърво... Та се разтърсих за други оплакващи се. Намерих това : 
Итак, промежуточный итог: ориентировочно после 20 июля 16 г., начались проблемы с GPS. 
Варианты решений? ...их два!
Первый метод: для андроид 4.4.4., т.н. "костыль", но другого способа на данный момент нет:
Решение 1. Удаляем все данные и обновления Сервисов Google Play. Обновления, правда, по-моему не всегда удается удалить
Второй метод: прошить с ПК до андроид 5.0. - проблем с GPS не наблюдается!

това е взето, както се вижда от руския леново форум.
При мен след премахване на ъпдейтите на Google Play services GPS-a кърти асфалта.
Дано съм помогнал на някой.
Стигам до извода, че бъговете на това дърво нямат край... не вярвам Гугъл да не са тествали ъпдейтите преди да ги пуснат...

Привет,

Опитах да направя горното, но не виждам опция деинстлирай ъпдейтите? Аз ли правя нещо грешно?
Мерси
Цитирай
#24

(2016-08-20, 09:03:39)stiki7 написа:  Привет,

Опитах да направя горното, но не виждам опция деинстлирай ъпдейтите? Аз ли правя нещо грешно?
Мерси

Решението е това:


Прикачени файлове Миниатюри
               

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#25

(2016-08-19, 14:04:48)jozeff написа:  Здравейте,
скоро пътувах и установих, че при мен също се е появил проблема с GPS-а. Рестартирах тогава, че бързах и взе, че тръгна. На следващия ден отново се появи проблема и вече не искаше да се оправи с рестарт. Преди два дни си поиграх като възстанових заводски настройки - няма резултат. Влязох през сервизното меню - wipe - отново нищо (по-скоро оправи се за момент и снощи отново дърво... Та се разтърсих за други оплакващи се. Намерих това : 
Итак, промежуточный итог: ориентировочно после 20 июля 16 г., начались проблемы с GPS. 
Варианты решений? ...их два!
Первый метод: для андроид 4.4.4., т.н. "костыль", но другого способа на данный момент нет:
Решение 1. Удаляем все данные и обновления Сервисов Google Play. Обновления, правда, по-моему не всегда удается удалить
Второй метод: прошить с ПК до андроид 5.0. - проблем с GPS не наблюдается!

това е взето, както се вижда от руския леново форум.
При мен след премахване на ъпдейтите на Google Play services GPS-a кърти асфалта.
Дано съм помогнал на някой.
Стигам до извода, че бъговете на това дърво нямат край... не вярвам Гугъл да не са тествали ъпдейтите преди да ги пуснат...

Усоях да я направя тая гимнастика, засече ме доста бързо, но не мога да използвам никое приложение свързано с услугите, а в момента, в който някое приложение свръзано с тях се обади, пак се сгомнясва....Много тъпа работа... Допреди седмица нямах бсолютно никакви проблеми. На старото ми Леново - А6000 пък изобщо не работеше, а на това още като излязох от магазина го тествах и се свърза доста бързо, вършех си работа няколко пъти дори с навигацията, а сега - греда... Ако някой има перманентно решение ма проблема ще го черпя бира!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)