Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплей при набиране
#1

LG G4 прави ми прави номера - при набиране на номер или разговор след 5 секунди загасва дисплея и не може да се включи.
Съответно не мога да прекратя набирането или разговора и обяснявам на отсрещната страна да затвори...тъпа работа. След това екрана се включва...
Някой с такъв проблем?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно да имаш стъклен протектор, който е от ония дето скриват сензора за близост ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#3

има, но при сензора има дупка.
освен това тоя фокус го прави и без да доближаваш телефона до лицето си...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#4

Същия проблем съм забелязвал, когато стъкления протектор покрива сензора. Без протектора нямаше проблем.
При всеки разговор ли го прави, или от време на време ?
Ако го прави винаги е виновен или протектора или сензора. Ако е второто пробвай с хард ресет. Ако пак не стане- сервиз.
Все пак ако протектора е близо до сензора- пробвай без него.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#5

интересно е че днес го пробвах без да го доближавам до лицето- набрах номер и не се изключи екрана. започнах с пръст да покривам и откривам сензора и си работеше коректно. След малко набрах друг номер и греда.
ще го ресетирам просто ме интересуваше имат ли и други "колеги" този проблем.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#6

Мисля, че съм го засичал след разговор и махане от ухото да не се отключва пак автоматично, в такъв случай обаче просто трябва ръчно. Но това явно е било някакъв единичен случай щом не ме дразни нищо и струва ми се че е възможно сензора да си работи съвсем коректно, а да е някакъв софтуерен проблем.
Цитирай
#7

Първоначално бях лепнал един стъклен протектор, който покриваше дисплея изцяло, като имаше отвор само за слушалката. След 3-4 дни се появиха симптомите от тази тема - след разговор екрана не светваше. Оправяше се само с рестартиране на телефона. Махнах протектора и оттогава нямам никакви проблеми. А и дисплея не съм го надраскал все още...

LG G4 H818P
Black, brown, red and belge leather back
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)