Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Уязвимост при Z5
#1
Question 

Здравейте.

До вчера четох една статия - ЦРЪК --- и знам, че телефона ми не е от списъка, но това Z ultra, не мисля че прави голяма разлика. Реших да сложа програмата да видим какво ще покаже и ми изписва 4 възможни варианта за пробиви.

Прочетох ги, но те са напълно непонятни за мен. Не означават абсолютно нищо и не се разбират.
Даже сложих аваст да види за пробиви, той пък показа съвсем различни неща и след като ги изчистих, тази програма отново показваше същите грешки.

Какво ви е мнението по въпроса с пробивите? Вярвате ли го или е само да си инсталираш приложението?

My device - Z5 Sony
Other device - SonyEricsson X8 - Huawei G6 Stock
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам, че говориш за QuadRooter By Check Point. Z5 използва Qualcomm и съответно е засегнат от проблема (при мен също показва 4 уязвимости). Нямаме избор освен да чакаме patch с нов ъпдейт (примерно след около месец).
Цитирай
#3

Същата програма. А прочете ли проблемите? Нищо не им разбирам......

My device - Z5 Sony
Other device - SonyEricsson X8 - Huawei G6 Stock
Цитирай
#4

SONY ще пъснат кръпки в "нормални" срокове, каквото и да значи
Няма да има нищо инцидентно
Цитирай
#5

Пробрах с приложението, а при мен не открива никакви проблеми и уязвимости. Със Z5. Дали не ни лъже приложението?

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай
#6

(2016-08-12, 14:18:15)mitko7 написа:  Същата програма. А прочете ли проблемите? Нищо не им разбирам......

Това са софтуерни работи, които ти очевидно не знаеш. Не можеш нищо да направиш. Единствено трябва да чакаш, да излязат ъпдейти, които да запушат тия дупки. Като не знаеш що е това "уязвимост в софтуера" потърси малко в Гугъл. За твое сведение и аз ги имам на Z5C.

(2016-08-14, 22:16:38)arminasot написа:  Пробрах с приложението, а при мен не открива никакви проблеми и уязвимости. Със Z5. Дали не ни лъже приложението?
Kогато влезеш в настройките и избереш About, към края  пише " Android security patch level". При мен е от 1 Април 2016та. При теб явно е друга дата и затова да не ти показва проблеми. Приложението, няма смисъл да лъже. Нито ти взима пари, нито ти скапва телефона. CheckPoint са отдавна в сферата на софтуерната сигурност, така, че аз им вярвам. Малко е наивно да не вярваш на това, при положение, че не знаеш, коя е тази компания.
Цитирай
#7

[quote pid='1315434' dateline='1471442488']

Kогато влезеш в настройките и избереш About, към края  пише " Android security patch level". При мен е от 1 Април 2016та. При теб явно е друга дата и затова да не ти показва проблеми. Приложението, няма смисъл да лъже. Нито ти взима пари, нито ти скапва телефона. CheckPoint са отдавна в сферата на софтуерната сигурност, така, че аз им вярвам. Малко е наивно да не вярваш на това, при положение, че не знаеш, коя е тази компания.
[/quote]
И при мен си е 1 Април 2016-та, но не знам защо не ми излиза.

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)