Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Угасващ дисплей
#1

Пренасям проблема, за който писах в общата тема "Проблеми и въпроси" тук, защото ескалира и става все по-дразнещо.

Ето за какво ставаше въпрос:
(2016-08-12, 08:47:09)soki написа:  От 3-4 дни се случва нещо много странно с телефона ми - докато работя с него (набирам, браузвам и т.н) внезапно дисплея се изгася и не реагира при допир. Като натисна страничния бутон за отключване/заключване светва съвсееем леко една идея повече, но пак си е тъмен екран. Натискам копчето няколко пъти и след 5-6 секунди вече дисплея светва при заключен екран. Супер дразнещо е. Рестартирах 5 пъти, никаква промяна. Идеи от какво може да е? Undecided

След като писах, проблемът зачести, като само в последните 3 часа рестартирах телефона два пъти, като забиваше дори докато се стартира след рестарт (т.е. още преди да ми е поискал ПИН кода дисплея запремига, изгасна, след няколко натискания на бутона отстрани накрая светна и си въведох ПИН-а).

Съмнява ме да е от някое приложение, единствено за камерата имам някои съмнения, тъй като докато е блокирал и с изгаснал дисплей се чува звука за заснемане на клип и после има записано видео.

Моля ви, дайте идеи какво да направя. Не мога да разчитам на нормалната употреба на телефона вече. Sad

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
Аксесоари
#2

Освен да ти се препоръчат стъпки като Връщане на фабрични настройки или поправка с Xperia Companion,   друго невиждам какво можеш да направиш.
Може да опиташ и без сд карта или сим, просто за да намалиш броя възможни причини.
Ако отново е така, предполагам телефона е с актуална гаранция и се възползвай от нея.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да, телефонът още е в гаранция от Мтел, но не знам дали ще го приемат, защото има една одраскана лайсна от изпускане. Rolleyes

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#4

Когато и ако ти е възможно, би ли направил и снимка на това коментирано одрано място?
Просто за да ни послужи като визуална информация, както и евентуално отговорът за решението на сервиза след предаването на телефона, ако се стигне до там, разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Да, разбира се, при първа възможност ще го снимам и ще постна снимката тук.
Междувременно блокирането вече става все по-често.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#6

Както предложих, премини през горните възможности, може и да има резултат, стига да е софтуерен проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Имам чувството че кабелчето за екрана не ти е закачен като хорат, и се е разхлабил и не прави добър контакт с екрана

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Ако действително е това, сам няма как да го оправя, нали?
Тези дни ще направя или Repair, или Връщане на фабрични настройки, да видим ще се оправи ли.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#9

Дори и да имаш нужните знания и инструменти, щом е в гаранция устройството го занеси на сервиз. Иначе дори и да опиташ само, ще ти отпадне гаранцията.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#10

И водоустойчивоста, ако го направиш сам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Прикачвам снимки на нараняванията на телефона - горната лайсна е ожулена и страничния порт за зареждане е леко изкривен. Екранът е здрав, счупено е само предпазващото стъкло.

[Изображение: IMG_20160814_134339382.jpg]         [Изображение: IMG_20160814_134411822.jpg]


В това състояние дали ще ми приемат гаранцията?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#12

Не искам да те разочаровам, но след снимките по-добре да не криеш надежди за гаранционно обслужване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

И аз така си мислех. Sad

Интересното е, че от 2 дена (да чукам на дърво) не е забивал. Не съм правил нищо, освен че го подготвях за ресет - прехвърлях си данни на компа или ги качвах на cloud-a.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#14

Малко ъпдейт какво се случва:
Успях да заснема периода, в който телефонът е блокирал - качеството е отвратително, но нямах нищо друго под ръка. Все пак се виждат размазаните линии по дисплея.

[Изображение: image.jpg]

Важно е да уточня, че това се случи отново след като ъпдейтнах версията до .291, без да съм правил ресет преди или след това.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#15

Явно няма да го бъде така, стана почти непрестанно това забиване. Пооправя се като му стисна силно дисплея и гърба, значи действително сигурно е от кабелчето за екрана.
Дайте съвет къде да го занеса за ремонт в София? Ако ида директно в Сони дали ще бъде скъпо удоволствие?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#16

(2016-08-12, 20:02:20)BGDropche написа:  Имам чувството че кабелчето за екрана не ти е закачен като хорат, и се е разхлабил и не прави добър контакт с екрана

Днес ходих до един "квартален" сервиз и ми казаха, че няма как кабела за екрана да се разхлаби или разкачи. Трябвало направо смяна на дисплея, тъй като лентовия кабел си вървял с него, а не може да се отремонтира само той. Като цена за смяната ми казаха 170 лв. Unknw_mini

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#17

Ама тия 170лв само за труд или заедно с частите?
Смяната не е особено трудна. Аз моя дисплей си го смених сам (след близка среща на стъпалото ми с телефона).. Поръчах си китаец от eBay за двадесетина долара. Говорим за комплект дисплей с тъч.
Разлика спрямо оригиналния намерих единствено във видимостта на слънце (просто отразява повече или не е толкова ярък). Тъча си работи безупречно, включително и режим "ръкавица".
Като минус мога да изтъкна факта, че лепенката, която идва с дисплея не върши кой знае колко работа и се наложи побългаряване (много тясна двойнолепяща лента на 3М).
Цитирай
#18

Най-сетне мистерията се разгада и аз съм меко казано шокиран. Va Искам да споделя какво всъщност се оказа причината за угасващия дисплей.
От поредния сервиз ми отвориха очите, че всъщност телефонът е изкривен като лък. Стори ми се странно, че до момента не ми беше направило впечатление, може би защото имах сложено гръбче. Но като го махнах ясно си пролича. Причината за това била, че съм го държал в джоба си и така се е огънал! Е, къде другаде да го държа... Шокирах се как е възможно телефон да се огъне по този начин от носене в джоб! Явно телефоните с по-големите дисплеи са по-уязвими на този тип "атака"... Както и да е, заради огъването платката вече не давала добър контакт и трябвало да се презапои, но не дават гаранция дали дисплеят няма да се счупи при отварянето.
Останах доста разочарован. Не знам от дали материалите, които са ползвали Sony за сглобяването, са толкова некачествени, какво ли.. факт е, че ей така се повреди телефон за 800+ лв. Остава като вариант за мен да се преориентирам към телефони с по-компактни размери явно.
Споделям снимки с вас, за да придобиете представа за какво иде реч:

[Изображение: IMG_7552.jpg]

[Изображение: IMG_7780.jpg]

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#19

В кой джоб си носиш телефона? Ако е в задния и си сядал върху него може да се случи, но ако е било в предния....

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#20

Никога в задния. Винаги в един и същ преден джоб. Може да се е получила по-голяма натискаща сила от ходенето по планини с панталони с по-тесни джобове (по тялото), въпреки че пак ми се вижда налудничаво...

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#21

Интересно, как може да стане това - нали уж телефона е със стъклена предница и гръб? По-скоро трябва да се счупи отколкото да се огъне?

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#22

Това е един от недостатъците на метала спрямо пластмасата - лесно се огъва и не се връща в първоначалното си състояние.
@minmaxterix, Sony използват стъклото Dragontrail на Asahi, което е много по-гъвкаво от останалите и това е причината да приемат формата на металната рамка, а да не се счупят.


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#23

Не е първият огънат модел, няма и да е последният. Дори и обикновените стъкла се огъват, дори и ние да не го забелязваме а тези които се използват в телефонната индустрия, още повече, точно заради това да не се спука ако седнеш на него. Както е показал колегата по-горе на клипчето. Явно си го притиснал някъде че да се огъне така, съмнявам се да е станало от само себе си. И спокойно на фона на избухващи телефони за по 1500лв, и други такива огъващи се с подобна цена не е нещо немислимо, взимайки факта че вече всички телефони са като дъски за рязане... Поздрави !

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#24

Какво спокойно? Метален телефон се огъва супер лесно. Щом другите се огъват, значи и този може? Въобще не е нормално телефона да се огъва толкова лесно. Кофти изработка, моя се поврежда на 6 месеца. Жалко, първия месец много ми харесваше, толкова се радвах като го взех, а се оказа толкова лош.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#25

Поне знаем от какво е вече, имам един китайски xtreme p30 и кат го прасна в пода и почва да прави абсолютно същото. Кабела са разкачил. Ама то твоя телефон напрао огънат. Моя е усукан Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)