Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ОС Андроид изтощава батерията
#1

Моля за помощ от 3 дена насам ОС андроид изтощава батерията много бързо, ползва 24 до 30 % от батерията. Спрях всички приложения рестартирах и пак няма ефект. Преди батерията държеше 2 дена сега зареждам всяка вечер. Та въпроса ми е може ли да се спира това приложение или как да го нарека системата?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с ресет на устройството си.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#3

Виж в Настройките на WiFi > бутончето за меню > Advanced > виж дали е включено Scanning always available (или нещо от този род беше) и му махни отметката.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Nomad какъв ресет като може да няма нужда?

@a_block изчисти данните на услугите на Google изтрий и данните на Google Play. Направи един рестарт(не ресет Nomad!) зареди телефона и виж как ще се държи. Ако няма промяна ще се търси друго, ако не се намери ще питаме @NoMaD Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#5

Може и да няма нужда, предложих оптимален вариант, а иронията в случая е неуместна.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#6

Никакъв ресет,кеш и тем подбни! Когато батерията падне до 20% зареждаш,прави това няколко пъти и ще се оправи,почти всеки телефон в началото прави този проблем с батерията.
Цитирай
#7

Сериозно? Моите телефони никой не го е правил. Явно нещо не са както трябва.

В случая се предполага че след като не е написал дали е правил ъпдейт това означава че са или услугите на гугле или някое приложение. Или @centur примерно е предположил друго. Първо да направи това което сме писали после има време за кеш от рековери, прочистване на папките в паметта на телефона, разкарване на карта с памет ако има и форматирането и.....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#8

Колеги много ви благодаря за отговорите Smile
Става въпрос за Самсунг Ноте 3 аз пропуснал да пиша ще ме извините. Значи първо свалих от гугъл плай Ду баттери приложение провах с него после не ми хареса деинсталирах, свалих друго приложение баттери доктор затвори ги някои програми оптимизира ги но като чели и от него няма файда така да го нарека. Сега ще кача един файл да го видите.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Колега влез в Диспечер на приложения >> Всички и намери Google Play services , Google Play Store изтриваш и на двете кеша и данните после веднага влизаш в рековъри и правиш wipe cache partition няма да загубиш никакво инфо. После рестартираш и следиш за разлика.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

При мен почти винаги системно от андроид стои на повече от 10-15 нормално ли е не знам
Цитирай
#11

(2016-08-14, 14:26:54)a_block написа:    свалих друго приложение баттери доктор затвори ги някои програми оптимизира ги но като чели и от него няма файда така да го нарека...
Не ти трябва. Подобни "оптимизиращи и спестяващи" приложения само пречат на нормална работа на устройството, както и антивирусни - също.

 
Цитирай
#12

@rado__8 Колега направих това което каза, но в google store имаше 820кб само, изчистих го но не можах да намеря google services. Сега оставих да се зареди после пак ще следя.

@NoMaD Махнах ги оптимизиращите приложения, като за антивирусна имам CM Security дали пречи и това?
Цитирай
#13

Махай всички антивирусни и таск килъри уж да ти пестят енергията.

Виж сега влизаш в Диспечер на приложения >> Скролваш на дясно до Всички и там търсиш сървисите >> Google Play services. Изтраваш им кеша и влизаш в Управление на паметта и долу Изтрий всички данни. После намираш магазина изчистваш кеша и над него данните. После веднага влизаш в рековъри с трите комбо бутона и правиш , ако си със стоковото рековъри wipe cache partition , а ако си с къстъм рековъри правиш wipe cache и reboot system now.



Изпратено от моят SM-N910F

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Много ти благодаря @rado__8 това ще го провам. Дано да има ефект.
Цитирай
#15

На български се казват Услугите на Google или нещо подобно, намери ги защото иначе нищо не правиш....
Цитирай
#16

виж дали "влиза" телефона в deep sleep.... там е проблема... има betterbatterystats и там ще видиш кое колко харчи и дали deep sleep присъства... нито триене на кеш, нито каквото и да триеш ще ти помогне... пробвай да си качиш някоя програма за кернела и си поиграй там с min и max frequency

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#17

На мен пък календар ми дърпа 50% на леновото [Изображение: meme-face-thinking.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

(2016-08-14, 19:19:18)Smakl написа:  виж дали "влиза" телефона в deep sleep.... там е проблема... има betterbatterystats и там ще видиш кое колко харчи и дали deep sleep присъства... нито триене на кеш, нито каквото и да триеш ще ти помогне... пробвай да си качиш някоя програма за кернела и си поиграй там с min и max frequency

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Колега масов проблем са сървисите и маркета дрейна те не дават да заспи устройството.... далече отиде с тези кернели.








(2016-08-14, 19:19:42)BGDropche написа:  На мен пък календар ми дърпа 50% на леновото

И той е свързан с гугъл сървисите.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Аз па зех и го манах тоя календар с руут, нямам проблеми със сървисите а батерията държи повечко

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)