Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения относно Mediatek чипсет в Xperia XA/XA Ultra.
#1

Здравейте, ситуацията при смартфоните на Sony е много сложна, всеки модел си има едни недостатъци, които при друг ги няма, но той пък си има други. Пример: търся си смартфон с голям дисплей (5.2/5.5" и нагоре). На пръв поглед С серията е най-подходяща и най-евтина, но в мрежата е пълно с оплаквания за проблеми с тъча (дали от матрицата или от чипсета (медиатек). При Z5 няма такива неща. но пък е със SD810(по прякор печката), появяват се тъмни петна по матрицата от прегряването. При Z5 Premium чипа е SD820 и с по-голям дисплей, но той струва майка си и баща си. Въобще нещата така са направени че трябва да си купиш само най-скъпото за да нямаш проблеми (това, че С серията е среден клас означава ли че трябва да работи от ден до пладне и да прекарва повече време по сервизите отколкото в джоба на собственика, не съм очаквал такова нещо от Сони??!!

По отношение на новата XА серия: чипсетът там е Mediatek MT6755 Helio P10. Какво да очаквам от него, има ли опарени?
Цитирай
Аксесоари
#2

C4...за половин година грам оплакване нямам...сравнявам с m5 и z3+.... Може на приказки да е най голямата пръчка от 3 те...ама незнайно защо си поръчах още един..много добър телефон за парите си...
Иначе за ултрата.... Близо... 1000лв..за телефон с медиатек...и малко по голямо копие на C4 не бих дал...

Ако те интересува нещо по конкретно питай
Цитирай
#3

Z5 premium е със SD810...
2016 ca със SD820
Цитирай
#4

Въпрос на късмет е , не съм убеден че трябва да си купуваш точно сони, на никой не бих препоръчал марката, а повярвай ми много телефони са ми минали през ръцете... относно СД810 премиума ми беше с такъв и да ти кажа честно не грее , цъках dungeon hunter 5 доста и телефона не пареше, става леко топъл, но в никакъв случай не мога да кажа че е печка..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)