Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

проблем със запис на снимки на външна памет
#1

Здравейте, колеги! От ден-два забелязах, че снимките в "галерия" са намалели до 5-6, а преди бяха ~1500. Прегледах настройките на камерата (ползвам външно приложение - cameraMX) и установих, че е настроена да записва на вътрешната памет. Опитах се да променя настройките, но без успех - излиза следния надпис: "Due to Google's new security measures in Android 4.4, only the internal memory can be selected as the storage location". До преди появата на проблема, се записваха на sd картата (от ноември м.г. насам). Апаратът е с андроид 4.4.4, версия s134, софта не е пипан, откакто е купен (от Зора). Преди няколко дни ми излезе съобщение да изтрия всички снимки от sd картата, на които Google фото е направил архив, но отказах - не знам дали има връзка с проблема.
п.п. от няколко дни спря да работи и LED известяването за пропуснати разговори и смс и не се оправя - вероятно няма връзка, но и това не се беше случвало досега.
Ще съм благодарен, ако някой, който се е сблъсквал с подобен дерт или има предположения за причината, пише в темата.
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни в настройките за хранилище коя памет ти е основна. Това горното съобщение го изписва когато се опиташ да използваш за основна памет тази на sd картата, а в настройките не си го задал.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Цитирай
#3

Благодаря, колега! Точно това се оказа, но грам идея нямам как са се променили "сами" тия настройки😀
Цитирай
#4

Радвам се. Иначе е възможно от сваляне на картата памет.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)