Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оправени проблеми по софтуера, и телефона като цяло?
#1

Здравейте, 

Искам да попитам дали са оправени повечето намерени проблеми по модела от както е излязлъл.

Спрял съм се на няколко телефона според някой изисквания които имам, и това е телефона на 2ро място, а четох доста негативни коментари за телефона.

Затова искам да питам, има ли останали някакви нерешени проблеми по софтуера, и телефона като цяло и ако да, какви са те? 

Имам изисквания за телефона:

Най-важните:
  • Поддръжка на 2 сим карти
  • Собствен слот за карта памет
Тъй като съм в чужбина, свалям много неща и не само в личен план но и в работата вече.. В момента ползвам лумиа 930, който по някой отношения ми върши супер работа, но си има и свойте минуси (за съжаление, вече има повече минуси отколкото плюсове).
 
Следващите по значимост неща.
  1. По добра камера
  2. По добра батерия
  3. Минимални проблеми по телефона... не ми се носи на гаранция
  4. Цена.. ако ми предложи някой телефон покриващ всичките ми изисквания и струва 1500, ще го купя и за 1500, но като гледам флагманите, не покриват всичко което ми трябва, най вече 2 сим карти и собствен слот за карта памет
Един приятел имаше P70, хареса ми, че му държи батерията. той не ползваше мобилен интернет но пък страшно много играеше игри, а пък аз ползвам мобилен нет, но пък не играя толкова игри.. чудя се дали се компенсират тия неща горе-долу при ползването на батерията...

За сега фаворита ми e Vibe shot... разбира се, само заради камерата, но това е единственото нещо което от телефона искам.. не искам да подкарва всички игри - не играя игри... искам хубава камера и да ми върши работа, документи да чета и т.н... и батерия също ще се радвам добра да има..

Е от тук натам оставям на вас, най вече в началото на поста ме интересува, има ли проблеми телефона останали, от по известните и дали има някакви проблеми с телефона, главно по изискванията които имам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако искаш хубава камера,не е това телефона!!!Иначе е доста добър Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Sony Xperia M4 Aqua. Ако сега трябваше да избирам бих си взел него.

Android4e
Цитирай
#4

(2016-08-21, 20:07:04)gipso написа:  Ако искаш хубава камера,не е това телефона!!!Иначе е доста добър Smile

Това е ясно, ама ако телефона има оправени основните проблеми, микрофон и там какво още беше не помня.. бих си го взел, и бих прежалил камерата, а пък и по важно ми е да работят 2 сим карти и да има отделен слот за карта, отколкото хубава камера... камера ще го преживея...

Някой с телефона да каже какви проблеми има.. има ли проблем с работата на 2 сим карти и карта памет ме интересува най-вече, батерията как държи.. Ако си сложа сам 6.0 андроид какви проблеми могат да се очакват? до колкото знам официални ъпдейти има само до 5.1?
Цитирай
#5

Аз съм с 6.0 Cyanogenmod 13 и освен с предната камера, която не работи,нямам друг проблем Smile

Изпратено от моят Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#6

Има отделен слот за памет, работи с две карти едновременно, с възможност за задържане на първия и поемане на втори разговор (с прехвърляне между картите, което се тарифира).

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Цитирай
#7

Sony Xperia M4 Aqua няма 2 сим, но има microSD слот за карта памет до 128  GB, превъзходна камера и дизайн, 8 ядрен процесор, 2 GB RAM и добра батерия, както и истинско 4G. Като цяло е добра идея.

Android4e
Цитирай
#8

(2016-08-23, 11:41:46)Android4e написа:  Sony Xperia M4 Aqua няма 2 сим, но има microSD слот за карта памет до 128  GB, превъзходна камера и дизайн, 8 ядрен процесор, 2 GB RAM и добра батерия, както и истинско 4G. Като цяло е добра идея.

За съжаление главния ми приоритет е 2 сим карти. Нося 2 телефона - вече не искам. 

Ще видим, още избирам...

Все още чакам някой да каже, някакви останали проблеми от откритите за цялото време от както е излезнал телефона?

За сега един човек казва, че на 6.0 само предната камера има проблем, аз бях чел някъде, че има доста повече проблеми.. може да са оправени..
Цитирай
#9

Щом държиш на 2 сим карти. взимай го. Остави го на 4.4.4 и си го ползвай. Не си прави експерименти с него, за да не се разочароваш. Относно проблемите, има много малки, но дразнещи неща. Не работи режимът за икономия на енергията за включване и изключване, например и мн.др. ... Като цяло не пречат на основната работа на телефона. Има добър обхват, чуваемост и батерия, голяма вътрешна памет, RAM и процесор и слаба камера/фокус за по-бързо снимане. Плюсовете са повече от минусите. Щом държиш на 2 те сим карти и ако приемаш тромавия, но не толкова лош фокус на камерата, скачай смело.

Android4e
Цитирай
#10

(2016-08-27, 09:01:46)Android4e написа:  Щом държиш на 2 сим карти. взимай го. Остави го на 4.4.4 и си го ползвай. Не си прави експерименти с него, за да не се разочароваш. Относно проблемите, има много малки, но дразнещи неща. Не работи режимът за икономия на енергията за включване и изключване, например и мн.др. ... Като цяло не пречат на основната работа на телефона. Има добър обхват, чуваемост и батерия, голяма вътрешна памет, RAM и процесор и слаба камера/фокус за по-бързо снимане. Плюсовете са повече от минусите. Щом държиш на 2 те сим карти и ако приемаш тромавия, но не толкова лош фокус на камерата, скачай смело.

Да, не искам вече 2 телефона, много дразно, тормозещо и изтощаващо е, затова искам такъв с 2 сим карти.. не мога нито едната нито другата да махна..
Спирам се на този телефон защото има батерия.. но пък се замислям и за Vibe Shot, също има 2 сим карти, отделен слот за памет, ама и към това хубава камера, fullhd display.. вярно с тия неща батерията я отписвам ама все пак.. ще помисля още малко.. тия 2та са ми фаворити..

Можеш ли да ми кажеш малко повече за проблема със "режимът за икономия на енергията за включване и изключване"? Също, има ли проблем със микрофона, защото доста четох за микрофона а пък ще се ползва и за разговори.. и трябва да знам, че няма проблем в това отношение......
Цитирай
#11

Не действа, въпреки че го настройваш. За микрофона, не е проблем при 4.4.4 , но има оплаквания за микрофония при 5.1 и нужда от рестарт, за да се оправи.

Android4e
Цитирай
#12

Vibe Shot e по добрия вариант като изключим цената,но и P70 няма да те разочарова.Хвърляй се смело не вярвам да съжаляваш.Ако се спреш на P 70 не прави ъпдейт,карай си с 4.4.4 за да нямаш ядове.

Pocophone f1
Цитирай
#13

(2016-08-21, 15:56:04)mchuchukov написа:  Здравейте, 

Затова искам да питам, има ли останали някакви нерешени проблеми по софтуера, и телефона като цяло и ако да, какви са те?

Телефона е пълен боклук, не си го купувай!
Цитирай
#14

(2016-08-28, 19:43:32)poceh6630 написа:  Телефона е пълен боклук, не си го купувай!

Вярно е, че има и кофти бройки, които за нищо не стават, но не можеш така да храчиш върху всички апарати от този модел. Аз съм с него от края на януари и вече толкова време проблеми не ми е правил!
Цитирай
#15

Няма идеален телефон!А колегата @poceh6630, предполагам го казва нарочно,защото му е писнало от въпросите на @mchuchukov Wink

Изпратено от моят Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#16

(2016-08-28, 20:56:33)Plamen93 написа:  Вярно е, че има и кофти бройки

Също така е вярно, че 90% от продукцията на Лъжово е боклук, като последен пример мога да дам таблета им TAB 2 A8-50, е няма такъв "IPS" дисплей... близо 17 бройки прегледах -> боклук! Типични китайски "боклуци" като Serioux Lightstorm SM8A1QC, Prestigio MultiPad Wize 3408 и т.н. слагат в малкото си джобче екрана на TAB 2 A8-50.
Дори не искам да отварям темата за софтуерната "поддръжка" на Лъжово... Смях в залата.
С P70 съм още от излизането му на пазара, на много роднини приятели и познати съм го препоръчвал/купувал, участвал съм в разработката на РОМ-ове за него, имам и разработен самостоятелно такъв. Много добре знам какво представлява телефона.
Цитирай
#17

(2016-08-28, 19:43:32)poceh6630 написа:  Телефона е пълен боклук, не си го купувай!

Много си е хубав телефонът. Важното е да не го ъпдейтва и да си остане с киткат 4.4.4. Рутнах го по лесния начин и ползвам всякакви екстри. Огромна памет, вътрешна и външна, две карти,  голям дисплей. Два основни минуса - екранът не е удароустойчив и задължително трябва да му сложи предпазно стъкло - 10 лева. И камерата не е нещо кой знае какво.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#18

(2016-08-28, 22:40:46)IoPetrov написа:  Много си е хубав телефонът. Важното е да не го ъпдейтва и да си остане с киткат 4.4.4. Рутнах го по лесния начин и ползвам всякакви екстри. Огромна памет, вътрешна и външна, две карти,  голям дисплей. Два основни минуса - екранът не е удароустойчив и задължително трябва да му сложи предпазно стъкло - 10 лева. И камерата не е нещо кой знае какво.

Хардуера на телефона е добър, но да ти разбия леко "детските мечти" (освен ако не работиш за Лъжово БГ), телефона НЕ се произвежда от Лъжово, а е даден на "ишлеме" на ODM производител. Това да остане на 32 битов КитКат е пълна глупост, която може да се роди в главата на някой PR смешник. Само за пример, при 64 битов Marshmallow телефона буквално "изригна" с производителност и издръжливост на батерията, но това няма как да го знаеш и няма и да го разбереш ако не го опиташ сам. За стъклото, само меки протектори! Нито едно H9 Tempered Glass не може да издържи при тази "баница", която се огъва само до като я ползваш, да не говорим за по-сериозни натоварвания! Камерата е пълен боклук - от най-гадните 8Mpx интерполирана до 13Mpx, с адсаки бавен автофокус и "уникална" зърнеста картина! По-добре спри да пишеш глупости!
Цитирай
#19

Изобщо не ме интересува от кого и къде е произведен. Важно е това, което получавам като продукт. Това, че с друг софтуер ставал още по-добър може да е само плюс, не и минус. Моето стъкло и това на колегите държи вече година. Само едно тръгна да се разлепва и го рекламираха.

п.п. Въздържай се да  квалифицираш чуждите мнения и гледни точки. Това е форум и всеки има право да споделя мнения. Но не и да ги налага.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#20

И какво получи като "продукт"? Скопен "кон" с обещанието да го "отвържат", но НЕ го направиха, защото това е Лъжово! Направи го един човек (руснак, не че има значение народността за знанията), който сложи в малкото си джобче целия PR (идиотски) отдел на Лъжово в "миша дупка"!
До колкото знам от 10 ноември 1989 г. насам сме Демократична държава в която всеки може да изрази свободно мнението си, без да го налага на другите!
Ако си го приел като "квалификация", значи е истина... Big Grin
Цитирай
#21

Това, че сме демократична държава, не означава че дискусиите могат да протичат в груб или остър тон. poceh6630, препоръчвам ти да смекчиш тона.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#22

(2016-08-23, 11:41:46)Android4e написа:  Sony Xperia M4 Aqua няма 2 сим, но има microSD слот за карта памет до 128  GB, превъзходна камера и дизайн, 8 ядрен процесор, 2 GB RAM и добра батерия, както и истинско 4G. Като цяло е добра идея.

Всъщност имат и двусимови модели.
Цитирай
#23

Напълно подкрепям poceh6630,с андроид 6 телефона е друга бира.
Цитирай
#24

Да, прав си, има с 2 сим. Версията Е2363,  тя е по-скъпичка, но ако му се дават 100-тина лева отгоре си е идеално решение. Всичко опира до бюджета. Еквивалента на P70 ценово е едносимов, всичко си има цена. Иначе и двете версии са прахо и водоустойчиви.

Android4e
Цитирай
#25

(2016-09-05, 06:18:25)Android4e написа:  Да, прав си, има с 2 сим. Версията Е2363,  тя е по-скъпичка, но ако му се дават 100-тина лева отгоре си е идеално решение. Всичко опира до бюджета. Еквивалента на P70 ценово е едносимов, всичко си има цена. Иначе и двете версии са прахо и водоустойчиви.

Още не съм ибрал телефон, а и напоследък нямам време за нищо и не мисля толкова за тоя телефон. Но ако знам, че ще ми свърши работа и телефон за 1000 бих купил. Просто все пак се оринетирам към по евтиното малко или много...... Като може човек да спести в днешно време от някъде, не е лошо да го направи.

Искам да благодаря на всички отзовали се.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)