Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Asus Zenfone 2 Laser
#1

Колеги, здравейте! Имам един много дразнещ проблем с моят телефон. Камерата снима перфектно, но когато включа опцията "супер резолюция" прави снимка и камерата забива. Много рядко да се получи снимката. Последната версия на Андроид, пробвах и с 5.0, но проблемът си остава. Пробвах да махна SD картата, но проблемът си остана. Въвеждах няколко пъти фабрични настройки и пак без промяна. Включих телефона на safe mode пак същото. Като се опитам да стартирам камера ми излиза следното съобщението: "Камера не успя да се стартира. Използва се в момента от друго приложение. Моля рестартирайте телефона си!" Как да разбера кое по дяволите е това друго приложение, като няма нищо в task manager?
Цитирай
Аксесоари
#2

При този режим снимката става доста голяма и на камерата ѝ трябва известно време, за да я обработи, но при мен не забива. Фабричните настройки на телефона, или на приложението за камерата сте връщал? Ако на телефона - после от бекъп ли възстановявате приложенията, или си ги инсталирате наново? Пробвахте ли да деинсталирате актуализациите на камерата и да ъпдейтнете отново? При деинсталиране на актуализациите на камерата, прави ли същия проблем с началната версия на приложението за камерата?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Всичко пробвах. Просто си забива и всичко става неактивно. Знам че снимката е голяма, но когато реши да е ок всичко няма грешка.
Цитирай
#4

След фабричните настройки ако се направи бекъп на приложения и настройки понякога проблема се връща.Скоро имах подобен проблем с един таблет забиваше на дадено приложение и това е на края му направих хард резет без да го възстановявам и проблема изчезна.При вас няма да е зле и картата да форматирате.
Цитирай
#5

Никога не възстановявам бекъпи. Просто давам - ново устройство. Струва ми се, че проблема с камерата и неработещото otg е някак си свързан...
Цитирай
#6

Нали единия проблем изчезна,да не би да ти е кофти картата,или по бавна?
Цитирай
#7

Пращай го в Мост да го оправят.
Цитирай
#8

Да с otg няма грешка, явно самия слот е по-плитък някак си от на други телефони. А днес не заби нито веднъж камерата...Картата е клас 10, но го прави и при смяна мястото на съхранение от sd към тел. Ще видим мога да им го занеса тия дни във Виваком да се оправят.
Цитирай
#9

Пробвай го няколко дни,да не би да е бил натоварен процесора в момента на снимане и да е забил.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)