Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липса на интернет през Wi-fi
#1

Привет, колеги!

Накратко - с Lenovo A6010+ (с Андроид 5.0.1) съм и от няколко дни не мога да използвам домашния си интернет. Телефонът се връзва към мрежата, но връзка няма - Chrome ми дава грешка ERR_CONNECTION_REFUSED, a останалите приложения - Could not refresh feed, check your connection и свхващате вече нататък.
Проблеми с мобилния нет нямам - ползвам без никакъв проблем 4Г-то на която и да е от двете карти. Странното е, че и с другите Wi-Fi мрежи нямам проблем. Само с моята.
Останалите ми устройства като лаптоп и таблет нямат проблем с домашната мрежа.


Ще се опитам да изредя всички нелепости, които неуспешно изпробвах досега:
1. Смяна на де що се сетя в настройки на рутер - канал, вид защита,B/G/N - микс и поотделно, промяна на днс адресите
2. Изтриване на приложенията, които съм инсталирал последния месец. Включвах/изключвах Developer tools, прегледах и Permission мениджъра.
3. Изтриване на кеш и данни на всички гугълски приложения включително Play&Services. Изтриване на кеш от сторидж менюто. Изтриване на кеш и при рестарт със задържане на трите бутона едновременно.
4. Многократно триене на мрежата от настройките на телефона и различни начини на въвеждането ѝ - ръчно или чрез QSS.

Сигурно много  други опити изпускам да опиша, но от час и половина само с това се занимавам и съм на предела на нервите си. Моля за каквото и да било съдействие.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв ти е рутера колега?
Да ти призная и аз имам проблеми с Wi-fi на телефона. Аз си го обяснявам така, понеже рутера ми е стар и явно не поддържа същите честоти както телефона ти Wi-Fi 802.11 b/g/n и интернета понякога не идва.
Аз имам доста проблеми така, на лаптопа дърпам като откачен няма проблеми, на телефона едно видео в тубата не мога да гледам.
Нямам доказателства, че това е 100% така, но практиката ме натиска да помисля и върху този проблем.

Ресетни си рутера, дай на телефона да забрави мрежата, смени името и паролата и пробвай пак Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Влез в устройството(рутер или модем)и смени криптирането на данни-ТКР,АЕS,TKP+AES.Големите оператори пускат ъпдейти на защитата по мрежите-клиентът до вчера си е имал нет,пускат максимално криптиране с цел сигурност,човека си пали машината днес,свързва се с мрежата и няма нет,защото картата му е по-стара и не може да насмогне на криптираните пакети.За да пробваш дали устройствата са в ред хардуерно,първо махни напълно заключване на мрежата и после пробвай с посочените горе стойности.
Цитирай
#4

@ИванМатин,
Рутерът е Tp-link wr740n.
Имаш предвид първата точка от пост ми, нали? Там ръчках всички възможни стандарти и миксове и не та не.
Пробвах с друга парола и с друго име на мрежата и пак същото. Без да преувеличавам откакто почнах гимнастиките рутерът е рестартиран 15 пъти дистанционно, с копчето на гърба, вадене на щепсела... 

@vertexe, тъкмо наскоро ми се случи да звъня на доставчика, че бяха направили промяна по мрежата и ни спряха нета на домакинството. Но тогава нямахме свързаност от никое у-во.
Това, което предлагаш съм го включил в първа точка от първия ми пост. Новото, което пробвах е да сваля защитата на мрежата. Е, при отворена мрежа пак ми дава отказана връзка. А рутерът не поддържа честота 5gHz, така че това изчерпва вариантите за честотата. :-D

И ново 20: май не мога да се свързвам изобщо с уайфай мрежи - преди малко по път за работа се прикачих към поне 5 отворени мрежи. Към всичките ми даде същата грешка. А в метрото даже не ми изкара диалог за вписване в мрежата.

Някакви други идеи? Правих рисет преди по-малко от два месеца и не ми се ще пак :-(
Цитирай
#5

Щом и при други мрежи е така проблема не е в рутера. Върни фабрични настройки на телефона или му направи Хард ресет!
Цитирай
#6

Не ми остана избор освен фабрични настройки.
Може да заключвате темата Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)