Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi note 4 - представен на 25.08.2016

Здравейте!
Купих си xiaomi redmi note 4 от алито.Но..... нямашеостатъчна батерия и не се стартира. Когато го включих взарядното светначеренаталампична извибрира,светна телефона с надпис MI и до там. Не сезарежда андроид. КОгато е включен в зарядното на няколко секунди се включва и изключва. Смених зарядните пак същата работа. Включих го в компа, нищо по-различно, само се чува кога се включва и кога изключва.
Моля помагайте.
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари

На зарядно като е към компютъра, като задържиш надолу и пауър бутона влиза ли фастбоот?
Мисля че трябва да взлиза...
Кога усп да го поръчаш?
СД версията ли е?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Показва фастбут и до там. Не излиза на компа като друго устройство. Mtk helio X20
Цитирай

Tи си направо за отделна тема, но все пак си инсталирай мтк драйвърите и трябва да може да се флашне с флаштул. През фастбуут можеш единствено да опиташ да го отключиш
Цитирай

Аве човеко, засили ме Smile
Помислих, че си със Снапдрагон версията вече Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Здравейте колеги, и аз реших да закупя Ноут-а. Но преди това имам нужда от Ваши съвети;
1. Реших да закупя от ТО, но в момента няма наличност. От кой друг продавач от алито може да се закупи телефона, с гаранция з оригиналността и доставката.
2. В момента се намирам в Западна Европа, тъй че телефона ще искам да ми се достави тук. Какъв метод за доставка трябва да избера, за да нямам главоболие с тукашните власти ( искам всичко да е законно). Най вероятно някой продавач, който да ми го изпрати от ЕС.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

Потърси в страницата на Goldway и избери Seller's shipping method

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Мерси колега, кой от Shipping методите да избера?

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

е прочети му изречението до края, де
Цитирай

Ok, моя грешка извинявам се.
Току що тръгнах да направя поръчката, но не видях никъде да пише з Global Stable Rom, както при ТО. Имате ли представа с какъв РОМ ще дойде?

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

„OS ----------- MIUI 8.0, Official Global Firmware, Support OTA update, No root“
Можеш изрично да му напишеш в съобщението към поръчката, че не държиш на Българския и да сложи Global stable (не знам за този модел с кой ъпдейт ще добавят бг превод)
Цитирай

Някой да ли е пазарувал от goldway с доставка от DHL. Защото Seler's method shipping ми показва около 40 дена за доставката, а с Dhl около 8-9 дена. Моля за спешен отговор..

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

Dhl ти гарантира митница и заплащане на ддс.
Seller's shipping метод-а е около две седмици
Цитирай

В моя случай беше 12 дни считано от датата на поръчката - поръчах на 04.03 дойде днес, доставка от Спийди до нас. Без митници, такси, ДДС и други неприятни неща...
Цитирай

Може би си поръчал на 04.02, а не на 04.03? Wink Сега проверих - в момента опциите са "АлиЕкспрес стандарт" и "Seller's". С коя казвате, че идва по Спиди? Може би ще поръчам още един.

Иначе днес си играх с първия, който взех преди 3 месеца, защото видях, че има глобал девелопър. Флашна се без никакви проблеми с оригиналния МиФлаш от сайта, после нещо ТВРП-то не искаше да стартира, но го стартирах с "fastboot boot twrp.img", колкото да флашна Super-SU. Общо взето никакви сътресения. Но буутлоудъра го бях отключил още преди, защото флашвах от xiaomi.eu. Обаче нещо много бързо му пада батерията, според Wakelock-а - изобщо не заспива. Батерията си пада еднакво бързо без значение дали говориш, дали почива, дали ровиш в нета... Много странно. Един ден и трябва зареждане. SoT е на по-малко от час, ползва го майка ми, предимно за говорене, общо по около час на ден. А уж го взех за да го зарежда по-рядко. Това е и причината за флаша - реших, че нещо не е читав европейския, та натоварих глобал дев.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Да 04.02 моя грешка  Angel
Seller Shipping е Спийди иначе  Smile
Цитирай

(2017-02-16, 23:54:47)ogibhb написа:  Може би си поръчал на 04.02, а не на 04.03? Wink Сега проверих - в момента опциите са "АлиЕкспрес стандарт" и "Seller's".  С коя казвате, че идва по Спиди? Може би ще поръчам още един.

Иначе днес си играх с първия, който взех преди 3 месеца, защото видях, че има глобал девелопър. Флашна се без никакви проблеми с оригиналния МиФлаш от сайта, после нещо ТВРП-то не искаше да стартира, но го стартирах с "fastboot boot twrp.img", колкото да флашна Super-SU. Общо взето никакви сътресения. Но буутлоудъра го бях отключил още преди, защото флашвах от xiaomi.eu. Обаче нещо много бързо му пада батерията, според Wakelock-а - изобщо не заспива. Батерията си пада еднакво бързо без значение дали говориш, дали почива, дали ровиш в нета... Много странно. Един ден и трябва зареждане. SoT е на по-малко от час, ползва го майка ми, предимно за говорене, общо по около час на ден. А уж го взех за да го зарежда по-рядко. Това е и причината за флаша - реших, че нещо не е читав европейския, та натоварих глобал дев.

Kaто флашваш с Mi Flash всичко ли му затриваш?
Clean all - Flash all.bat

Moже и самата батерия да има проблеми
Цитирай

Да, с Flash All, за по-сигурно. Надявам се да не е от батерията, защото показваше "Awake: 98.6%" , "Deep sleep 0 h 0m"

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Това си е от рома
Цитирай

Трябва да си видиш пърмишъните
И настройките на батерията. Можеш да посечеш всичко гугълско. Не е нормален този дрейн
Цитирай

Нямал съм такива проблеми с xiaomi.eu weekly РОМ-а и в интерес на истината, от всички билдове за Note 4, на xiaomi.eu rom-a ми прави най-добър SoT - както и перфектна стабилност при работа на самото устройство. Има фикс за deep sleep, опитай го.
Цитирай

То е ясно че е google приложение.
Аз затова root-вам и им махам на всички да не могат да ползват нищо, освен google play services
Цитирай

(2017-02-17, 11:43:56)cinizam написа:  Нямал съм такива проблеми с xiaomi.eu weekly РОМ-а и в интерес на истината, от всички билдове за Note 4, на xiaomi.eu rom-a ми прави най-добър SoT - както и перфектна стабилност при работа на самото устройство. Има фикс за deep sleep, опитай го.

Потърсих за този проблем и изчетох само няколко мнения в en.miui.com и в XDA, и се убедих, че проблемът е точно това. Телефонът се използва със стара карта на Globul. Сега ще кача фикса, а в понеделник ще изпратя госпожата да сменя картата. Благодаря ти за насоката.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Да - ето и за някой друг, ако има нужда, как се флашва и резултати. Лично аз не съм го тествал, защото нямам този проблем.

- Изисква се TWRP recovery.
- Изключвате телефона, влизате в recovery-то и флашвате Fix-Deep-Sleep.zip
||Ако по време на инсталацията ви изпише "Failed to mount '/data' (Invalid argument)" - няма проблеми, всичко е ок.||
-------------
Изтегляне - https://dl.dropboxusercontent.com/u/3197...-Sleep.zip

Линк към темата в en.miui.com - https://goo.gl/KhzudH


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Полезно инфо, мислех да го кача и аз. Флашнах го през ТВРП (само да уточня, че нещо не ще да зареди ТВРП постоянно в телефона, или поне ако го зарежда - не ми се получава стартирането, появява се друго рекавъри, прилича на стоково). ТВРП-то го зареждам през фастбуут с "fastboot boot twrp.img"

За ТВРП 3.0.2 by XM (с една червена глава в началото):

Ако в началото е на китайски - избира се командата от дясната колона, третата от горе надолу, това е SETTINGS и после в горната част на екрана от табовете се натискат поред, докато се появи списъка с езиците, откъдето може да се избере английски или друг не-китайски.

Иначе мисля, че се оправи, защото само за 2 часа престой статистиката се оправи и от 29% с 10 мин разговори, включен ви-фи, падна само с 2 %, а "AWAKE" в Wakelock Detector спадна от 98.6 % на 91 % в момента, като общото време е около 34 часа от 100% батерия (от вчера сутринта е свален от кабела), а "DEEP SLEEP" стана от 0h 00m на 1h 54m.

Малко ми е сложно да кача снимки от екрана, затова обяснявам така, дано да се разбира.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)