Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Удачен ли е момента за покупка на S7 [non-edge]
#1

Здравейте,

Както заглавието подсказва. Изискването ми е да е телефон които да е надежден и редовно поддържан от производителя.

Допълнителните въпроси са ми:
Очаква ли се цената да падне?
Имате ли проблеми с телефона и налагало ли се е да се стига да гаранция?
Има ли друго по-добро с подобни размери?
Цитирай
Аксесоари
#2

По-добро няма. Цената ще падне, но не се знае кога.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай
#3

И най вероятно няма да е много. Реално еджа падна с 10 лева като излезе ноут 7....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#4

Ако изчакаш 2-3 месеца, ще има черен петък, отделно операторите ще започнат да пускат коледни намаления... тоест, ще има поевтиняване според мене.
Няма да е 50% нали, ама ще е с няколко идеи по-добре от сега според мен.

Ако не ти е спешно... ти си знаеш.
Аз бих изчакал.
Цитирай
#5

Някой да знае дали все пак няма да има версия с 4.6 инчова седмица..., чу се за нея, но май се отказаха...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай
#6

Ако имаш предвид mini версия, не бих го нарекъл 7ца...

както всички мини-та досега от оригиналния S3, S4, S5... освен името, нямат нищо общо с по-големия брат.
А и ако не греша, Самсунг се отказа от линията мини.

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#7

(2016-08-27, 22:42:40)Lube77 написа:  Някой да знае дали все пак няма да има версия с 4.6 инчова седмица..., чу се за нея, но май се отказаха...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
За какво ти е такова нещо? Дори да пуснат пак ще бъде орязано и само на името ще се крепи... Все едно G2 и G2 Mini имат нещо общо....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#8

За G2 с примера си прав, но при самсунга обявиха че ще за сметка на рамта и батерията само..., което дефакто не е орязване, защото по-малкия екран гори по-малко батерия, а и реално 3 рам са напълно достатъчни(2 вече са проблем за съжаление) 4(дори), 6 и 8 и т.н. РАМ са в сферата на безсмилието особено за човек който експлоатира телефона си с всичко възможно без игри. Харесвам телефони с размери под 140 висичина и под 69 ширина, с думи компактност и дизайн. G2-като е максимума на размер, мразя лопатите, а реално S7 е с половин см. по-висок, макар и по-тесен. От друга страна за мен няма нищо по-добро на пазара по дизайн и функции от седмицата, и ако всичко това се запази в минито ще е просто супер(бих предпочел да е просто мааалко по малък, но и 4.6 става), всичко над 5 - 5.1 инча или 140мм го пропускам, от друга страна айфона е с със същата височина при 4.7 което ми е леко недомислие на най-дизайнерската компания..., защото това е най-важното за мен(C порта само кофти че не го сложиха) , надявам се корейците да са разбрали че половината от огромния им успех е че флагмана им не е 5.5 а 5.1 инчов и да си пускат колко искат нотове, пет и сем, даже пет и десет инчови ако искат, но да имат и компактни модели. Много от компаниите въобще не считат за нужно да правят под 5.5 телефони, пълна дивотия. Ето затова вероятно с голям кеф бих отнесал една такава седмица, просто се чудя дали бих се примирил с предварително зададената дебелина от 9.9(другите размери ги нямаше) но трябва да се пипне в ръцете и решаваш тогава.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай
#9

Galaxy S Mini-тата винаги са били среден клас. От 2 години Samsung са разделили сериите по следния начин:
* Galaxy S - висок клас
* Galaxy Note - висок клас с голям екран и S Pen
* Galaxy A - среден клас
* Galaxy C - среден клас за китайския пазар
* Galaxy J - нисък клас

Лично се надявам да не виждаме повече Mini версии на Galaxy S серията, защото единственото нещо, което ги поддържаше е точно S-а в името, както @degman е посочил. От това страдаше имиджа на S-серията заради посредствени тухлички.

@Lube77, за теб може би най-подходящ е Galaxy A3 или пък Galaxy A5, ако можеш да преглътнеш 2-та милиметра широчина над лимита, който си поставил.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

Гледал съм ги десетки пъти
А3 2016 е супер на размер и дизайн, но параметри кофти, А5 е дърво и на размер и на параметри..., искам флагман(или поне нещо топ) все пак.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай
#11

(2016-08-28, 10:37:21)Lube77 написа:  Гледал съм ги десетки пъти
А3 2016 е супер на размер и дизайн,  но параметри кофти,  А5 е дърво и на размер и на параметри...,  искам флагман(или поне нещо топ) все пак.  

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Колега, не вярвам Самсунг да пуснат апарат с 4.6 инчов диагонал на екрана, все пак виждаш какви са тенденциите - над 5 инча, даже 5.5+ при едж 7 и фаблетите ноут. Не знам доколко има значение за теб операционната система, но предпочитанията ти считам, че могат да бъдат удовлетворени с Айфон SE, той е компактен, удобен, стилен и тн. Аз лично съм отявлен противник на iOS поради затворената й архитектура и нежелението ми да си джейлбрейквам апарата (макар, че галакситата си ги руутвам, но ми допадат в пъти повече), но ако за теб iOS е алтернатива ... SE модела на огризките сякаш се вписва в поставената от теб рамка.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#12

Мисля, че е добро време да се купи сега. Аз вече втори С7 купувам за 900 лв. Успявам да намеря нов с 2 години гаранция. С този телефон виждам 2 проблема - многото bloatware (дублирани и ненужни апликации), и бавните ъпдейти. Дразни ме, че няма usb c... гадната бавна клавиатура. Но има и много плюсове - батерия, камера, дизай Smile

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
#13

Следя форума от чисто садистични наклонности, вече 8 месеца съм на ios и скоро нямам намерение да се връщам на Андроид, няма да започваме спор отново коя система е по-по-най, но идеята изобщо да се дадат толкова пари за самсунг, какъвто и да е модел не си струва. Поне Андроид е отворена система марки и модели много, но аз лично не бих си губил времето със Самсунг въобще, бълват флагмани на кило и после се почват кърпежите, ту дрейн, ту 4g, ту контакти ....... до безкрай, да не говорим, че за 2 години модела остарява зверски и почва да гличва, нещо което при други Андроид устройства не е така.. Аз поне имам опит с доста апарати и не говоря празни приказки. Казано накратко "пич, не си харчи парите за глупостите на самсунг".
Сега админите могат да изтрият мнението, а после да ми треснат един хубав бан.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#14

Аз моята седмица още юни месец я купих за 900 лв. ,без договори,без никакво обвързване,с гаранция към оператор,чисто нова...така,че има начин,стига човек да иска,а че телефона е най-доброто(заедно с Едж) за момента с Андроид,спор няма.
П.П.Сега виждам мнението над моето,като продадох шестицата се бях насочил към Iphone 6S,бях се договорил с човек и той го бе пратил...е не го взех,много мислих вечерта и на другия ден отидох до Еконт да откажа пратката без изобщо да я отворя,естествено след това взех седмицата на Самсунг,много чета и много се интересувам и мога обстойно да се аргументирам защо решението ми бе правилно,но не му е тук мястото...така,че на автора мога да кажа само -вземай,няма да съжаляваш.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#15

Аз също мога да говоря от опит - за година и половина смених 5s, 6, 6 plus, galaxy s6 edge, 6s plus, nexus 6p, 6s, 2 galaxy s7. Galaxy s7 email най-завършеният телефон от изброените, единственият, който си взех два пътиSmile

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
#16

felipe, ти си я взел за 900 ама я кажи каква е схемата?
Има начин понякога и за някой, то ако всеки я взимаше за 900...
Такива частни случаи какво го говорите не знам.
Най-добър телефон няма. Всеки взима това, което го устройва. Колкото не си струва Самсунга, два пъти повече не си струва Айфона. И да, ползвам и айфон, макар и по-стар модел.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#17

Имам ги и двата, определено Самсунг е по-добрият.

S7 edge единственият минус му беше, че грееше, но с Root, custom rom+ custom kernel нещата заспаха... по-студен и по-бърз е от Айфона ми...даже вече се оглеждам да разкарвам Айфона, че взе да събира прах...така е едно нещо като няма никаква функционалност...ъпдейти ъпдейти уж ъпдейтваш, ама пак е същото iOS7, iOS8, iOS9 и сега iOS10, еми то разликата не е особено голяма, тук инконка промена, там някоя и друга опция, но си същата песен на нов глас...Да да имал съм всички АйфониSmile


Колкото дали е удачна покупката, за мен такава дума "удачен" няма, винаги ще има по-добро и по-хубаво и винаги ще се "чака" за нещо...то и Ноут 3 беше 1600лв, сега е 300лв втора ръка, вземи го него- супер "удачен" е.... и за да не сметнеш, че се заяждам- нека го кажа така...Искаш нещо, имаш пари-купувай. Искаш нещо, нямаш пари- не купуваш и събираш още пари.


Лично мнение.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Aко ще взимаш с7 , то поне да е едж. Тия 600мАч отгоре, не са за пренебрегване.
Цитирай
#19

Мне толкова батерия колкото дисплея който е 5.5. Това е първият ми андроид телефон който се ръчка постоянно и не е рестартиран от 161 часа като в момента работи чудесно. И се чудя просто все още не е руутнат....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#20

Представи си да го руутнеш...
Цитирай
#21

Тогава няма да го ползвам така да се каже, защото ще се почнат ромчета, тестове и други глупости, знаеш как е Wink

@alexdevil всеки си има глава на раменете, ако има айфон който се доближава до характеристиките и хардуера на S7/Edge да говорим за тях ама айде стига, в момента това са едни от най - добрите устройства, заедно с HTC 10 и Оne+3. Докато не излезе новия айфон и новите нексуси няма друг телефон за който да хвърлиш 1000-1500 лева. Освен Ноут 7 но аз лично съм разочарован от Самсунг отново и това не е телефона който трябваше да бъде така да го кажа. Та за автора на темата - винаги може да се изчака, дори да стане 800 лева на свободна продажба, тоест като излезе S8 след половин една година така че както казах всеки си има глава на раменете, ако имаш парите за еджа взимай него, това е моето лично мнение. Ако се чудиш дали след един, два, пет месеца ще му падне цената - и да падне какво, ти ще си го ползвал това време.
Цитирай
#22

Здравейте,

Благодаря ви за отговорите!

Вероятно тези 600мАч ще са първото нещо което ще ударя като минимен негатив, защото идвам от Moto X Play (макар да се държи еднакво със 2000мАч Moto G1)
Другото което е като причина да не взема edge е това, че искам малък телефон и изглежда 5 инча са пелфектният баланс за моята средно голяма ръка.

Тези 900лв дето ги коментираме това от бизнес офертите на операторите ли са?
Цитирай
#23

За големиината:
Edge на големина ( външни размери, които са важни за средно голямата ръка ) е колкото предишният ми htc one m7 , които беше 4.7'
Извод: поради факта че екрана е от край до край, външните размери са реално по малки

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#24

Да ,ама спрямо седмицата е около сантиметър по-дълъг и около половин по-широк,плюс това по-големия му екран е за сметка на дължината,не на ширината,за мен също размера бе решаващ при избора на обикновената седмица,еджа ми идва възголемичък.Всичко написано по-горе е лично и неангажиращо мнение. Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#25

Мето също, и от опит казвам, че точно за седмица като хвана 4.7' и ми малее яко

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)