Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации P9 Standart L09/L19

От българския съпорт сега пък казват, че Орео можело да е само за китайския пазар... Smile

Huawei P9
Цитирай
Аксесоари

Те тези от Бг съпорта са там само за заплатите . Вече неколкократно ги цитираме тук в темата , а след време се оказва че се случва точно обратното . За това предлагам за в бъдеще да игнорираме техните писаници за да не подвеждаме останалите потребители на форума .
Поздрави ! Smile

Smile
Цитирай

Не знам кога и дали ще има орео, но за момента е налично само за телефони с кирин 960/не говоря за модели дето ще излозат или са излязли директно с него/. На мате 9 бях супер доволен от ороето, и си държа един хонор 8 с надеждата и него да го огрее.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай

Здравейте колеги.
Днес взех на жена ми P9 L19 силвър има оферта на 499лв в Течмарт .
Беше с андроид 6 , ъпдейтнах 2 пъти и спря на B386.
Искам да питам това ли е последната версия , как се държи B386 понеже не намира друга актуализация,с тази ли да я оставя или ако има нещо по добро да актуализирам ръчно с dload. ?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

(2018-02-16, 17:22:19)DeCkard написа:  Здравейте колеги.
Днес взех на жена ми P9 L19 силвър има оферта на 499лв в Течмарт .
Беше с андроид 6 , ъпдейтнах 2 пъти и спря на B386.
Искам да питам това ли е последната версия , как се държи B386 понеже не намира друга актуализация,с тази ли да я оставя или ако има нещо по добро да актуализирам ръчно с dload. ?

При мен последната версия е B395, но телефона ми е P9 L09.
Цитирай

И аз писах по ФБ на няколко профила на Хуауей за това дали ще получи Орео, като единият от тях е българския. Отговориха, че за този модел ням плануван Андроид 8 и че причината е, че са насочили внииманието си към най-съвместимата версия на Андроид спрямо характеристиките на устройството. След това леко ги "насолих", но да се надяваме че просто нямат информация за случващото се с актуализациите.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Може и да греша но явно си имат други критерии за ореото не само процесора и рам паметта. Все си мисля че преди да получи орео с emui 8 първо трябва да мине през emui 5.1 а такъв за сега няма настоящата е 5,0,1
Цитирай

Според мен няма смисъл от 5.1, защото това си е ъпгрейд и мисля, че директно се презаписва системата. Но подчертавам - това си е мое мнение. Все пак би трябвало един пълен ъпдейт/ъпгрейд да съдържа и предните такива. Това също е мое мнение. Иначе писах и на EMUI, да видим от там какво ще отговорят. А за друг критерий.. не знам. Би трябвало ако чипсета си го поддържа ореото, работата по останалите неща да е по-лесна.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Процесорът поддържа орео, но според мен рам паметта е малко.

Изпратено от моят Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Аз мисля, че си е добре. Нокиа 5 е с 2/3 гб рам и планират пускането на андроид 8, така че защо на нашите телефони да не им са достатъчни 3 гб.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Дори Nokia 2 ще получи Орео... Това е лъжа просто да не пуснат ъпдейта... Има къстъм ром с Орео за нашите телефони, работи си с него. Едни казват, че ще видим Орео, други като съпорта на Хуауей, че няма, иди ги разбери. Тея кретени от Хуауей нищо официално не казват. Но може на обявяването на П20 да кажат нещо, кой знае... Ще се види. Smile

Huawei P9
Цитирай

Според това https://www.google.bg/amp/s/www.xda-deve...-oreo/amp/ ще има Oreo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай

Честито, служител е потвърдил Орео за нашите телефони! https://www.xda-developers.com/huawei-p9...eo-emui-8/

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Ето още един линк - https://www.gsmarena.com/android_80_oreo...-30074.php
Цитирай

https://www.xda-developers.com/huawei-p9...eo-emui-8/

Huawei P9 и P9 Plus ще получат Android Oreo с EMUI 8 според Product Manager

В света на Android, рядко се наблюдава актуализиране на устройствата с нови версии на софтуера за Android след две години. Huawei има смесена история с актуализации на версиите за Android. Компанията се е ангажирала да пусне Android Oreo за по-старите си водещи смартфони, но скоростта на обновяване е бавна за международните варианти.

След това има сагата на Honor 8. Все още не знаем със сигурност дали устройството някога ще получава Android 8.0 Oreo, поради конфликтната информация, предоставена от Honor (която е дъщерно дружество на Huawei).

Въпреки това, собствениците на Huawei P9 и P9 Plus вече имат какво да очакваме с нетърпение. Huawei P9 и P9 Plus са 2016 водещи смартфони. Те стартираха през април 2016 г., преди освобождаването на Honor 8. P9 и P9 Plus имат списък от спецификации от висок клас, включително HiSilicon Kirin 955 система на чип, 3GB / 4GB RAM, свързани с 32GB / 64GB за съхранение и двойни 12MP + 12MP RGB + монохромни задни камери. P9 има 5.2-инчов Full HD IPS дисплей, докато P9 Plus има 5.5-инчов Full HD Super AMOLED дисплей. В P9 има 3000mAh батерия, докато P9 Plus има стерео високоговорители и батерия 3400mAh.

Телефоните бяха доставени с EMUI 4.1 над Android Marshmallow и по-късно бяха актуализирани до Android Nougat. В началото на тази година Huawei пусна списък с устройства, които ще бъдат актуализирани до EMUI 8.0, и Huawei P9 и P9 Plus бяха включени и двете.

Сега продуктов мениджър от Huawei потвърди актуализацията на официалния форум на Huawei. Актуализацията ще донесе Android 8.0 Oreo и вероятно ще бъде последната основна актуализация, която телефоните ще получат през живота си.

В този момент подробностите за актуализацията не са известни. Не знаем дали актуализацията ще включва всички функции на EMUI 8.0, които са били пуснати на пазара на по-старите устройства на Huawei, или ще липсват някои функции. Също така не е известно дали актуализацията ще включва поддръжка на Project Treble.

Независимо от това, все още е страхотно да видим, че Huawei планира да актуализира своите двугодишни водещи смартфони. EMUI 8.0 трябва да донесе подобрения в производителността на P9 и P9 Plus. Стандартните функции на Android Oreo, като канали за известяване, избор на интелигентен текст, точки за известяване, режим "картина в картина" и др., Ще бъдат добре дошли да се видят.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Явно ще има ъпдейт, остава въпроса дали ще дойде в Европа... Smile

Huawei P9
Цитирай

Още една статия по темата! http://www.mobilebulgaria.com/news/42719...B8-emui-80
Цитирай

Статии в интернет колкото искаш важно е крайното официално решение на Хуавей а такова за сега няма. Преди Р9 има други по нови модели които чакат орео и за които още няма официална яснота по въпроса.
Цитирай

http://club.huawei.com/thread-15434283-1-1.html
Ето тук пише че обещават бета орео за май месец
Цитирай

Някой да го е получил:
Huawei P9 receive B398 firmware

https://youtu.be/lQkt9hzU7y8
Цитирай

Здравейте, някой със двусимовата версия Eva-L19 да е получавал ъпдейт след В386, на мен този ми е последен и е от юни месец някъде. Чудя се да ли си струва да се занимавам със Firmware-Finder там забелязвам че за Eva-L19 има доста версии излезнали след В386. Благодаря предварително на отзовалите се. Wink
Цитирай

(2018-03-29, 07:19:39)dannycrazy написа:  Здравейте, някой със двусимовата версия Eva-L19 да е получавал ъпдейт след В386, на мен този ми е последен и е от юни месец някъде. Чудя се да ли си струва да се занимавам със Firmware-Finder там забелязвам че за Eva-L19 има доста версии излезнали след В386. Благодаря предварително на отзовалите се. Wink
Здравей Smile
Бях в същото положение със същия телефон  но ъпдейтнах до В394 през FF -  същата е като В398,  но за двусимовия модел. Получаваш live photos, като на iPhone,  3d снимки и за двете камери  приложението Quick за правене на видео и някой други екстри.
Цитирай

(2018-03-29, 07:19:39)dannycrazy написа:  Здравейте, някой със двусимовата версия Eva-L19 да е получавал ъпдейт след В386, на мен този ми е последен и е от юни месец някъде. Чудя се да ли си струва да се занимавам със Firmware-Finder там забелязвам че за Eva-L19 има доста версии излезнали след В386. Благодаря предварително на отзовалите се. Wink
Здравей Smile 
Аз също бях , като теб-никакъв ъпдейт след B386, но през FF ъпдейтнах до B394, това е за твоята версия а B398 е за L09. Получаваш live photos , 3d снимки, приложението Quick за правене на видео и други подобрения.
Цитирай

(2018-03-29, 07:19:39)dannycrazy написа:  Здравейте, някой със двусимовата версия Eva-L19 да е получавал ъпдейт след В386, на мен този ми е последен и е от юни месец някъде. Чудя се да ли си струва да се занимавам със Firmware-Finder там забелязвам че за Eva-L19 има доста версии излезнали след В386. Благодаря предварително на отзовалите се. Wink

Просто от любопитство, защо питаш за нов ъпдейт? Липсва ти нещо или ..?
Цитирай

(2018-03-29, 10:07:03)wizard написа:  Просто от любопитство, защо питаш за нов ъпдейт? Липсва ти нещо или ..?

Не че ми липсва нещо, но четох че в по новите версии има добавени нови функции и се надявам да са по стабилни и батерията да издържа повече. Нека някой който е пробвал с firmware finder да актуализира да сподели мнение как се държи телефона след актуализацията. Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)