Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зарядно
#1

Здравейте, преди няколко дни случайно установих нещо което не ми хареса. 
Адаптерът ми за зареждане е произведен в Китай, и това не е закупено от мен зарядно, а това в компкекта. 
Още по-интересно е, че на зарядното пише Samsung Yateley UK
Да, това са Самсунг електроникс, но до колкото поне аз знам, всички телефони за България в комплект са с зарядно произведено във Виетнам или греша ? 
Въпросният телефон е Вивакомски, с продукт код VVT
Ще помоля всеки с този бранд, а и не само, да сподели какво пише при него. 
На телефона си пише произведен във Виетнам, няма проблеми с хардуерно несъответствие, но дали е минал през прекомплектовка или тук в България са му залепили малкия стикер на цела 10 ценка в интернет .... 
В IMEI регионалните цифри са 07, както по принцип е за България, и вероятно със самия апарат няма птоблеми. Също така държа да отбележа, че в България продават точно такива за оригинални... 
Нищо чудно в магазина да са ми изиграли този номер ... 
[Изображение: 14113933_1170438959660817_1577192952_o.jpg]

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
Аксесоари
#2

Моето е произведено във Виетнам

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай
#3

Galaxy S7 edge, BGL, preorder от Технополис в края на февруари:

[Изображение: Px30DFb.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

В технополис продуктите идват директно от Самсунг.
За там е напълно нормално.
Малко повече пари даваш, но за сметка на това знаеш какво купуваш без съмнения.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#5

Вероятно Самсунг имат производство както във Виетнам,така и в Китай. Та въпрос каква партида ще се падне при окомплектоването. Едва ли има някаква разлика в качеството. А ако беше менте, щеше да пише Виетнам за по-голяма достоверност. Иначе аз имам две съвсем еднакви зарядни - едното виетнамско в комплекта с телефона, другото китайско от фирмения магазин на Самсунг в мол Сердика.
Цитирай
#6

Да, точно такива продават в България, но дали на тях изобщо пише Samsung Yateley UK ?
От Самсунг споделиха, че зарядни произведени в Китай, масово се слагат в комплекта за определени държави. 
Понеже IMEI номера едва ли може да се промени или манипулира, остава вероятността в България да е станало нещо.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#7

И моето е произход Виетнам.S7 От Теленор.
Цитирай
#8

Колега и при мен беше така, преди време си купих Samsung Galaxy S3 от Виваком, кутийката на телефона беше запечатана, а на адаптера на зарядното пише Made in China, но това едва ли има кой знае какво значение, ползвай си телефончето със здраве и не обръщай чак такова внимание Smile
Цитирай
#9

Моят съм го купил от Теленор и също е с Китайско
[Изображение: 7e9b41a7f6bd90b729117665dcd514cd.jpg]

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#10

Поне нямате общо с Англия, моя телефон произведен във Виетнам, зарядно в Китай, а иначе Ятелей.
Ятелей е фабрика на Самсунг Електроникс в Англия, и всъщност е град или местност, имат и сервиз за следгаранционни продукти на самсунг.
Телефонът е по-важен, важното той да е автентичен, няма да ми бръкне в джоба едно зарядно.
По IMEI е регистриран в Самсунг, има го в базата им данни, правен бил за България, и информацията с това се изчерпва...
Надявам се да е калибрирано това зарядно с този телефон, макар, че като гледам показанията, волтажите са едни и същи и при вас и при мен.
Моделът е EP-TA20EWE

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#11

Вчера тръгнах да замеря волтажите на двете зарядни - виетнамското и китайското с мултицет. Дават съвсем еднакви напрежения. Но като погледнах - мултицетът китайски. И ме напуши един смях...
Цитирай
#12

Искаш да кажеш да не се подвеждам по както му казваме ние брошурите ?
Значи китайското далеч има различни волтажи, въпреки, че се води оригинално ?

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#13

Не, точно обратното. Съвсем еднакви волтажи дават с китайския мултицет. Но у нас се продават само китайски...
Цитирай
#14

Дори в оторизиран сервиз на Самсунг продават китайски ...
И ми казва: "дори твоето е по-нова партида, нашите са от по-стара дата"
Виждам, че не е китайско менте, няма лепени стикери или принтирани неща, няма дефекти.
Просто за първи път виждам продукт с надпис Samsung Yateley UK
Ясно е, че това не е адаптера тръгнал от Виетнам с кутията, проблема е къде по трасето е подменен адаптера ...
Чух само, че кутиите с малките стикери на Самсунг, преминавали през Полша, и се прекомплектовали ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#15

Ти си ги мерил без товар най-вероятно! А важното е под товар как държи напрежение, и какъв заряден ток има.
Цитирай
#16

Страното е че при ме на гърба на телефона пише: Yateley UK, manufactured in Vietnam, а адаптира е китайски, но няма този надпис като твоя

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#17

Не е важно къде е произведено. Ако е в завод на Самсунг, контролът на качеството е еднакъв навсякъде.
Цитирай
#18

Ок, но тези и двата с в Китай, а имат различни надписи

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#19

Уоу, сега притеснението е телефонът да не е менте... защото зарядното било китайско. Добре, като купуваш телефона, някъде пише ли къде трябва да е проозведен?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай
#20

Хахаха, аз нямам притеснение
Обсъждаме само зарядни те и как те са окомплелтовани

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#21

Хора без работа... до къде я докарахте...
Като толкова ви е страх да не попаднете на менте, купувайте само от големи вериги или оператори. Но честно казано тези притеснения дето изчетох в темата ми се струват малко... далече от разумното и нормалното.
Ако ще треперите така на един апарат който след две години може и вече да е на боклука, какво ли остава за нещо по-голямо и жизненоважно...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#22

Какво Ви става бре, форума е за обсъждане. Защо са тия умозаключения
Моят е от Теленор и по голяма колко да е?
Човека е пускал тема и само ми стана страно че от една държава, пък различни надписи
Какво страхове, какви 5 лв, аз с моят нямам никакви ядове, нито с зарядно, нито с батерия, камоли с телефона

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#23

(2016-08-30, 11:19:59)OGIER написа:  Какво Ви става бре, форума е за обсъждане. Защо са тия умозаключения
Моят е от Теленор и по голяма колко да е?
Човека е пускал тема и само ми стана страно че от една държава, пък различни надписи
Какво страхове, какви 5 лв, аз с моят нямам никакви ядове, нито с зарядно, нито с батерия, камоли  с телефона

Samsung S7Edge

Не им обръщай внимание, това е все по-често срещано поведение в България.
Господ на всеки мозък е дал, но просто е пропуснал да сложи инструкции за ползването му. 
Това е скъп телефон за едни, и нищо пари за други.
Едни си ги изработват, на други мама и тати им дават, защото ги имат много, нормално е всеки да разбира различно нещата. 
Не можеш да дадеш 1500 лв за телефон, и да не очакваш всичко да е изрядно. 
Няма как да не очакваш нормално коректно отношение в магазините към теб, най-малко от етична гледна точка.
А и да допълня, дори телефон закупен от неофициален дистрибутор на Самсунг излезе, че е менте, има си комисия за защита правата на потребителите. От което става ясно, че това не е нещо толкова нормално за колкото го приемате.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#24

Сега забелязах и искам да видя дали и при Вас е така
[Изображение: 7e0f3efada2e381063c01724d6e9fc63.jpg]
Усещал съм че там се нагрява при зареждане, при Вас има ли промяна на цвета?

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#25

При мен не.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)