Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Петно камера
#1

Имам петно на камерата като я пусна. Смисъл не на самия сензор ами на екрана. Излиза и на снимките. Извън камерата го няма, следователно не е от дисплея. Петното е малко, тъмно и леко прозрачно. Стои винаги на едно и сущо място, все едно има песачинка през камерата. Никога не е мокрен. На 5 дена е телефона. От какво може да е, дали има шанс от фабрични настройки да се опраеи или само сервиз? Петното е точно преди думата "убива"

Пробвах да почукам телефона до камерата и петното изчезна, което ме води на мисълта че е прашинка, която е била застанала на лещата. Въпроса е пт куде е дошла там, нали е юрахо и водо устойчив и все пак е на 5 дена?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Възможно е да е попаднало там при сглобяването. Ако пак се появи, не го почуквай да си остане там и го занеси да ти го оправят или сменят щом е гаранционен.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#3

Не е гаранционен
Цитирай
#4

Ами останах с впечатлението, че щом е на 5 дена е нов, но явно ще ти се наложи щом се появи да го почукваш за да я разкараш. Явно е имало интервенции в миналото и е бил отварян.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#5

Не е имало интервенции, телефона си е нов, продто не е от бг купуван и за това няма гаранция за тук. Не знам от англия дали ще важи, но както и да е. Явно наистина е прашинка в сензора, много кофти.
Цитирай
#6

И аз незнам дали ще важи, но ако имаш гаранцията в теб и документ за покупка, провери в Сони център. Нищо чудно и да сработи Smile

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#7

прашинката е под лещите на самата матрица (сензор)... оправията е трудна..

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Цитирай
#8

(2016-08-30, 11:40:25)whisky_touch написа:  Не е имало интервенции, телефона си е нов, продто не е от бг купуван и за това няма гаранция за тук. Не знам от англия дали ще важи, но както и да е. Явно наистина е прашинка в сензора, много кофти.
Ще имаш, ако имаш документ за покупката.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)