Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер

@arrogant,
Аз използвам Asus RT-N65U и като цяло съм много доволен от обхвата, които поддържа, скоростите, софтуера и визията. Не знам какви пари си отделил за рутер, но горещо препоръчвам да не пестиш от рутер Wink
Този Асус го взех на -30% отстъпка и ми падна за 92-5лв.
Не разбирам толкова много, колкото колегите от горните коментари, но мога да ти кажа какво използвам в нас.

Интернет доставчик - Булсатком 100мб down/up
Телевизора, IPTV приемника, PS4-ката и компютъра са на лан кабел.
Wireless-a (5GHz) - лаптоп, телевизор, два таблета
Wireless-a (2.4GHz) - телефоните

Никакви проблеми нямам с всичките тези устройва - нито скорости, нито обхват.

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
Аксесоари

Аз също не съм спец, затова си подкрепих думите със снимки и чертеж Big Grin
Мога да кажа, че нещата с антените са малко шантави поне според мен.
Имах един Edimax BR-6428nC, на който по спецификации му дават две 9 dBi антени. Като донесох ASUS-а RT-N14U той беше с една идея по-добре. При положение, че няма стърчащи антени.
Ако искате ще извадя Edimax-а и ще ги пусна 2-та заедно и ще направя скрийн шот на показателите.

Първия ми рутер беше Tenda W541R, а на по-късен етап си взех TP-LINK TL-WR841N който вадеше по-лош сигнал от Тендата.
Цитирай

А скоростта на интернета зависи ли от банда?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-12-06, 09:56:22)arrogant написа:  А скоростта на интернета зависи ли от банда?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ако имаш възможност го остави на 40MHz или auto.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Реших да изчакам, страстите да охладнеят и пак да попитам. Ще помоля, да ми предложите от изброените по-доло, или ако имате някой друг, рутер в предвид, доводите да са "силни".
Рутер:
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...N/p/561167
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...C/p/561169
- http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...U/p/561188
Ще се ползва за:
- домашен нет;
- две камери за видеонаблюдение;
- скорост на доставчика: 100Mbp/s , с възможност за 1Gbps.
ПРедварително благодаря и ще помоля този път, да не ме обърквате тотално! Big Grin Big Grin Big Grin

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

Доколкото виждам само най-скъпия е с гигабитови портове. И в крайна сметка разбира се от трите най-скъпия е с най-хубавите характеристики от трите.
Цитирай

Аз имам първия и като цяло съм доволен, не съм имал проблеми и ми върши идеална работа, но е слабичък за твоите нужди. Така че някой от другите два избери.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Реших да взема този:
http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adapt...C/p/561169
Камерите ще ги купя, да не са с Wi-Fi.
Така, предполагам, че рутера, ще свърши работа!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Sad 

Колеги, стария D-Link DI-524 вече е за пенсия и от няколко месеца гледам и сравнявам рутери. За сега съм се спрял на ASUS RT-AC1200G+ (понеже лаптопа също е ASUS и съм малко пристрàстен), в мост.бг го дават 144 лв., но съм отворен и на други предложения. Критериите ми са: AC стандарт (двубандов), Gigabit LAN, Medium homes (живея в къща и ми трябва по-силен сигнал). И разбира се, да се вместя в този ценови диапазон Smile

#TeamPixel
Цитирай

Лаптопа ти няма значение дали е asus или не, важното е вътре каква е wireless картата му и до колко Mbps поддържа.
Аз моята (Broadcom-ска) си я смених още преди да има "ac" стандарт с Intel-ска N1030 (300 Mbps). Сега са паднали цените на картите с "ac" стандарт, но не виждам смисъл да я сменям, след като още няма такъв доставчик в моя град, който да предлага такава скорост за интернет, а това докато стане сигурно ще излезе друг стандарт.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Intel Dual Band Wireless-AC 8260, 3rd Gen Intel 802.11ac, Dual Band, 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 4.2, Max Speed 867 Mbps.

Скоростта отговаря на рутера: 300 Mbps за 2.4 GHz (2 x 2) и 867 Mbps за 5 GHz (2 x 2).

#TeamPixel
Цитирай

Здравейте , тъй като моят рутер ми прави проблеми ( още откакто съм го взел ги прави ама в последно време се трае) бих искал да го сменя за някой до 40 лева . Нямам претенции към марка , но да е с 2 антени , защото у нас имаме 2 лаптопа + 2 смартфона . Предложете и откъде да го взема (техно веригите , някой сайт и т.н. ) . Ще се радвам да споделите от личен опит !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-3...e572069f1b


Цитирай

He може да се захранват четири устройства с толкова евтин рутер. Щом сте дали 2-3000 лева за тях ще трябва да извадите и 100 лева за приличен рутер. Той самият е самостоятелен компютър, просто няма монитор и периферия. Не може да стане за 40 лв нов от магазин.
Цитирай

(2017-07-18, 10:42:39)Герасим Пантелеев написа:  He може да се захранват четири устройства с толкова евтин рутер. Щом сте дали 2-3000 лева за тях ще трябва да извадите и 100 лева за приличен рутер. Той самият е самостоятелен компютър, просто няма монитор и периферия. Не може да стане за 40 лв нов от магазин.

Доста е досадно да правиш сметка на чужди пари. 
А и кой ти каза, че не може? Аз ползвам същия TP Link и за домашна употреба (2 лаптопа, таблет и 2 смартфона) нямам никакви грижи.
Цитирай

@ZinedineZidane, тъй то, ама сигурно не струват 2000-3000 лв...

Пък и, ако недай си Боже, ти дойде някой на гости? Няма да стигнат антените.

По темата: рутера за 30 лв. от по-горе е може би най-разпространения в България и върши чудесна работа за едно домакинство, ако е разположен на подходящо място, и апартамента не е особено голям. Чудесно бюджетно решение, което има и възможности за смяна на софтуера, ако разбира се имате желание/знание какво правите и най-важното - защо. По-добро от това, на пазара няма. :-))


Цитирай

(2017-07-18, 10:42:39)Герасим Пантелеев написа:  He може да се захранват четири устройства с толкова евтин рутер. Щом сте дали 2-3000 лева за тях ще трябва да извадите и 100 лева за приличен рутер. Той самият е самостоятелен компютър, просто няма монитор и периферия. Не може да стане за 40 лв нов от магазин.

Lol Lol Lol
Ползвам TP Link WR340, от края на 2010та. Струваше 29лв тогава на промоция. Cool С него зхранвам по кабел 1 стационарен компютър, 2 лаптопа безжично, както и 3-4 смартфона. Когато са идвали гости, това че е с 1 антена, не е било проблем....
Тъй че мисля прдложеният за 29лв рутер, с 2 антени от линка по нагоре...е перфектен избор! И дългосрочен!
Цитирай

Да се включа и аз. TL-WR841N във нас изкара около 2 години, преди да сдаде багажа. TL-WR740N издържа около 4-5 години. Във момента съм с Xiaomi Mini Wifi router, ако изкара още година две ще е супер. Махнах Linksys EA6400 защото, просто нямаше обват.

А сега да се върна на темата. Linksys-a ми е държал 6 лаптопа, 1 стационарен компютър поне още 6 телефона и телевизор без да падне. TP-Link най-вероятно и той ще се справи. Аз пак бих взел за бюджетно Xiaomi Wifi. 3-ката може да бъде намерена за тези пари или близки. Xiaomi Wifi 3 Слагаш Padavan и си супер стабилен.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Колеги гледам , че в Зора има TP-Link TL-WR845N 300N с 3 антени . Красив е и сега е за 40 лева . Мисля , че ще свърши работа . Дайте някакво мнение за него ! https://zora.bg/product/tl-wr845n-300n

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Ще работи

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

560MHz процесор
32МБ RAM
4MB ROM
Ще работи, но не очаквай да го натовариш и да издържи. За да го олекотиш работата на системата му пусни MAC филтрация и спри паролите на Wireless-а.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

(2017-07-18, 12:10:02)mitko.stefanov написа:  ...Красив е и сега е за 40 лева...

Щом е красив и в бюджета - явно е твоя!


Цитирай

Просто ми харесва на външен вид , но най-важното е дс върши работа ! Той и сегашният zte рутер е красив ама прекъсва безжичният сигнал през 1-2 часа ... Като се дисконетна и свържа се оправя . в Пловдив пак имах същият проблем ! Не е от интернета или windows !

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2017-07-18, 13:01:15)quovadis написа:  Щом е красив и в бюджета - явно е твоя!

Абсолютно, да го взема! Тя красотата, пари за нея се не жалят....
Цитирай

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asu...AR-070wdwv

Аз бих взел този. Не е красавец, но имам такъв от 3 години и е ОК.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)