Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G свършва бързо нета.
#26

Първо доста "хора" вече си правят мобилни сайтове и освен това картинките (например) имат различни варианти за различните резолюции и съответно размери в KB или MB. Така че екранът определено има значение за трафика.
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, точно така, но не го споменах в предния пост. Ако си отваря сайтовете десктоп версия - тогава все тая каква му е резолюцията, но при мобилните версии (да речем vbox7, facebook и разни други), колкото повече "покаже", толкова повече трафик ще направи.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#28

При мен теленор изкривяват около 50-100 МБ при 2000мб. Трудно е да ги хвана, тъй като проследявам "data useage" и според мен тази разлика от 50мб е нищожна.

Следете си трафика през тази опция на телефона/таблета. Гледайте какво най много ползвайте и преценявайте. Сложете си "warning", даже ако желаете можете да си сложите и "спиране след достигане на определени МБ"

според мен 4г точи по-бързо щото всичко зарежда по-бързо и гледате повече неща за определено време Big Grin

hTC One М9
Цитирай
#29

Какво изкривяват? Нали знаеш че това което показва устройството ти като потребление може да е различно от това при оператора, даже в самото меню под графиката си пише.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#30

Отчитането на интернета от оператора е като минутите - не ти го отчита точно, а има минимален обем. Както всеки разговор ти го отчита като минимум минута.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#31

Значи в крайна сметка 4г вдига потреблението на моб.интернет,едно грешно натискане на дисплея и страницата е заредена.При мен наистина най голям консуматор се оказва you tube,в настройките има опция за намаляне на резолюцията но за размера на буфера не намирам визуално зарежда 1/3 от клипа което е много,дали има начин да се намали буфера.
Цитирай
#32

(2016-09-09, 11:28:52)tough написа:  Първо доста "хора" вече си правят мобилни сайтове и освен това картинките (например) имат различни варианти за различните резолюции и съответно размери в KB или MB. Така че екранът определено има значение за трафика.

От 10 години съм в този бранш и мога да ти кажа, че никой не прави това което казваш, че доста "хора" го правят. Ще ми е интересно да разгледам такъв сайт, който твърдиш че има различни картинки за различните резолюции.


както казва @centur
Цитат:Някои не възприемат, че примерно 1GB си е 1GB през каквато и ще да е връзка, а дали ще е на 2/3/4G разликата е само в скоростта, но трафика си е един и същ - пак 1GB.
при по-голяма скорост времето на зареждане е по-малко, което води до по-бързо изразходване на трафика, което не значи че ви лъжат в МВ-тите, а че вие по-бързо си хи изхарчвате.
Цитирай
#33

Дадох на дъщерята(13) една вивакомска карта 3GB и тя мина на тясната лента след десет дена. Като го гледах, снапчат и фацебок бяха най-големите консуматори. Иначе хром а има в настройките "Икономия на трафик" или нещо подобно да ти компресира страниците/картинките преди да ги източиш на телефона. Опера имаше подобно нещо навремето - на техен сървър да ти преработи страниците да ги гледаш на малък телефон с минимален трафик.
Цитирай
#34

Не знам как го ползвате тоя интернет - 3 гиги ми стигат точно за месеца. Е, няма как да си гледаш сериалчета, клипчета, да качваш постоянно снимки и тн. и да се оплакваш, че интернета свършвал бързо.
Цитирай
#35

Кой каквото иска да си говори и мисли...
знам,че нямам доказателства,и убеждението си е само мое но...от 4 дена съм само на мобилен нет в къщи...шарвам го от таблета на лаптопа...та за 2 дена изразходих 7,28 гб,което си е адски много за обикновено сърфиране,без теглене на филми,музика или гледане на клипчета...До сега на 3г, карах по месец с 5гб,а сега имам 20гб и 7 изпуках за 2 дена...та,ядосах се и минах на 3г...4 ти ден вече (демек още 2) мб ми са 7,98 или...700 мб за 2 дена на 3г, и 7гб за 2 дена на 4г...айде чакам да ме охулите,но аз знам какво виждам и ползвам...
4г то не само свършва по-бързо ами и харчи ПОВЕЧЕ,необяснимо защо,но ФАКТ!

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#36

Имай в предвид ,че win10 (ако случайно си с него) точи изключително много нет.
Цитирай
#37

(2016-09-12, 08:21:23)simeonivanov22 написа:  Имай в предвид ,че win10 (ако случайно си с него) точи изключително много нет.

Не,със 7-ца съм...но както казах сравнявам 4 дена разликата е 10 пъти...не 1 не 2 не 3...има нещо гнило...ма ще го удушим...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#38

Някога, един консултант в Теленор ми обясняваше как 4Г харчи повече нет за едно и също от 3Г.
Понеже не видях логика, взехме един от мострените телефони и направихме следния тест. Засичаме потреблението към момента. Влизаме в сайта на теленор. Засичаме потреблението след това. Трием кеша, историята и бисквитките на браузъра, минаваме на 3Г и влизаме в сайта на теленор. Засичаме потреблението. Ми еднакво беше.
Ползвам 4Г от доста време (батерията ми държи повече) и мога най - отговорно да кажа, че при мен няма разлика в харченето на нет.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#39

Тук темата се превърна като тая за яйцето и кокошката. Всеки един обяснява на другите неговите си неща и никога няма да се стигне до консенсус.
Цитирай
#40

(2016-09-12, 07:43:32)todorki написа:  Кой каквото иска да си говори и мисли...
знам,че нямам доказателства,и убеждението си е само мое но...от 4 дена съм само на мобилен нет в къщи...шарвам го от таблета на лаптопа...та за 2 дена изразходих 7,28 гб,което си е адски много за обикновено сърфиране,без теглене на филми,музика или гледане на клипчета...До сега на 3г, карах по месец с 5гб,а сега имам 20гб и 7 изпуках за 2 дена...та,ядосах се и минах на 3г...4 ти ден вече (демек още 2) мб ми са 7,98 или...700 мб за 2 дена на 3г, и 7гб за 2 дена на 4г...айде чакам да ме охулите,но аз знам какво виждам и ползвам...
4г то не само свършва по-бързо ами и харчи ПОВЕЧЕ,необяснимо защо,но ФАКТ!

Ами, ако таблета е имал нещо за обновяване в Google Play ще дам пример с играта Asphalt 8, която тегли/обновява 1,3 GB кеш и други приложения от рода на Messenger (над 50MB), OneNote (почти 90MB), OneDrive (към 45MB), Dropbox (над 40MB) и разни други, ако са се актуализирали на заден фон на таблета, а на лаптопа, ако си имал пуснат Windows Update и си е обновил каквото има да обновява ... съвсем нормално е да ти заминат по-бързо мегабайтите и това няма нищо общо с 4G-то, както се заблуждаваш.
Като не вярваш изтегли един и същ торент (някой по-скромен) през 3G и после същия през 4G - ще имаш един и същ трафик.
Който ви заблуждава, че на 4G харчело повече е някой продавач-консултант, който гледа да си изкара бонуса като ви предложи план с повече MB-ти..., а не, че реално 4G-то харчи повече.
Просто определени приложения като speedtest и някои други ползват повече MB-ти за тестовете си, когато са на 4G режим (над 100 up и 30 - 40 down) и ей го на 140 MB за едно тестче, ако направиш 10-тина теста над 1GB и нещо е заминал със сигурност, докато същото на 3G връзка понеже използва по-малко MB-ти за тестване на скоростта ще ти направи по-малък трафик -> и от тук идва заблуждението, че на 4G харчел повече, а реално НЕ е така.
Все едно да твърдиш, че от София до Варна (разстоянието около 493 или грубо 500 км.), ако карам със 150 км/ч ще мина 800 км, ако карам със 100 ще мина 300 км.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#41

(2016-09-12, 00:54:38)dobs7z написа:  Не знам как го ползвате тоя интернет - 3 гиги ми стигат точно за месеца. Е, няма как да си гледаш сериалчета, клипчета, да качваш постоянно снимки и тн. и да се оплакваш, че интернета свършвал бързо.

Качването не се отчита, само сваляне.

п.с. Човек като чете тази тема ще стигне до извод, че всички вече трябва да ползваме 2G  Visslar Big Grin
Цитирай
#42

100MB са си 100MB. Дали ще ги теглиш на 2G/3G/4G/18G скорости те все са си 100MB. Вече зависи от някои бразуери как четат страниците-има такива, които показват само активната част на дисплея, а останалото се зарежда в реално време при скрол, има и такива, които зареждат цялата страница. Конкретно Samsung Internet си зарежда цялата страница при мен, но има и други бразуери, които зареждат в релано време и така се пести трафик, ако ти трябва само тази част, която е заредена. Но това са някакви килобайти и мегабайти.
По-големия трафик идва от мултимедия-стрийминги, Youtube, също и background data на доста приложения е странно голяма.
Затова над година вече не ползвам Facebook app а си ползвам бразуера, което е същата функционалност. Това приложение , освен , че разхищава ресурс и батерия, яде и стабилно в background.
Цитирай
#43

Много от Вас ше се убедят в правотата на другите,но няма да си признаят,къде от хорски срам,къде от липса на логика...но...факти...
Ти говориш,че нета се ползва на лаптоп,той ти говори за обновяване на дропбок,фейсбук и други подобни...7гб обновления...ебаси...
апропо днес разхода ми на нет е общо 8,37гб...пети ден Smile

Явно антивирусната ми се е ъпдейтвала няколко хиляди пъти оня ден...хахаха

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#44

В правотата на другите се убеждавам само ако има ЛОГИЧНО обяснение. До момента не съм видял такова.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#45

(2016-09-13, 07:47:18)todorki написа:  Много от Вас ше се убедят в правотата на другите,но няма да си признаят,къде от хорски срам,къде от липса на логика...но...факти...
Ти говориш,че нета се ползва на лаптоп,той ти говори за обновяване на дропбок,фейсбук и други подобни...7гб обновления...е*аси...
апропо днес разхода ми на нет е общо 8,37гб...пети ден Smile

Явно антивирусната ми се е ъпдейтвала няколко хиляди пъти оня ден...хахаха
Ти просто плямпаш напред-назад празни приказки, а процесите на backgroud, дори и на PC-то си вървят ли вървят. Вземи следи какво се случва, докато нета ти се дърпа, имаш servives, където показва подробно, но ти предпочиташ тук да ни уверяваш, че 50 мегабайта през тела са 500 през лаптопа ТИ.
Цитирай
#46

Ако е с Windows 10, той нали теглеше без да пита... като нищо. И моите GB свършват по-бързо, когато съм на tethering, това е нормално.
Цитирай
#47

(2016-09-13, 07:47:18)todorki написа:  Много от Вас ше се убедят в правотата на другите,но няма да си признаят,къде от хорски срам,къде от липса на логика...но...факти...

Къде от липса на логика не направи опит да изтеглиш примерно 500 MB торент през 3G връзка и после същия през 4G връзка?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#48

Това ми е трафика през 4G. На 3G беше същият. Има само скок когато си бях на вилата и използвах телефона за интернет. Няма разлика.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#49

И аз да споделя моя скромен опит. На 3G с 500МB (S4) се справях, просто не гледах видеота на телефона. После на 4G (Note4) забелязах, че нещо не е наред. Оставям настрана факта, че се изкефих на три теста на SpeedTest и после се прехапах. Просто в дни, през които почти не съм ползвал телефона трафика си върви. Направих справка в 3G Watchdog и установих, че някои програми (S Note, Evernote и др.) са започнали странно как да обменят доста трафик на заден план. От настройките им забраних произволните синхронизации през мобилен нет, а за S Note примерно прибегнах до Firewall, понеже тя не иска да си спре синхронизирането. И тогава нещата се оправиха. Браузването го оставям настраха, там наистина зависи от браузъра. Започвам да си мисля, че телефона като види 4G и му падат задръжките. Сигурно смята, че е неограничен Big Grin

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#50

И аз смятам, че човек повече се увлича на 4G и като че ли и на телефона верно му падат задръжките Big Grin За това ползвам Opera Max и Opera браузъра за пестене на трафик

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)