Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да разбера кое "смучи" батерията
#1

Здравейте,

В случая става въпрос за Sony Xperia Z1 compact, но мисля, че ще бъде полезно ако е в тази тема.
Телефона го имам от две, а може би и повече години. Ползвам го като резервен (както в случая).
В момента е 5.1.1 рутнат. Забелязвам, че батерията ми кара по един ден (сутрин от 08 до към 23-24)
даже вечер е на косъм. В сравнение с другият ми апарат Z3 compact, който вечер на същото натоварване:
екран около 2 часа на ден, яркост 70-80%, 3g, Wifi, нон стоп включени, Boom beach, face, viber,
messenger, gmail, auto sync е поне на 60% да не казвам близко до 70.
Ползвам един таск мениджър, който прави force stop и от време на време "убивам" приложенията. 
Та на въпросния Z1c пробвах да калибрирам батерията - пълен заряд, след което пуснах приложение - каза ок.
Имам инсталирани OS monitor където показва около 10-20% натовареност средно като Android System е най-много - 6-7%
Имам wakelock detector free, който най-много полето казва за:
Wakeup trigger - Google services
Kernel wakelock - power manager Service display и power manager Service Wakelock
Имам AppOPs на който:
Android System - Keep awake го махнах, А на google play service махнах всичко _ location, read contact...keep awake.
Имам и приложение DisableService , с което не знам как се работи.
На първо място пише Google Play Service - 6 в синьо, 3 в червено (това май кои неща са спрени) и 433 накрая (другите приложения са ми по 2-3 макс 11)
Малко снимки по темата.


Какво да направя за да разбера кое дърпа батерията ?

За около 30мин свали 5% при никакво използване. Gsam казва:
5мин екран, 34мин Phoneradio, 34 Wifi active (scanning e спрян)
31% аппс - 16.2 android system
WLD:
Google services - 6 times
power manager Service display 10s
power manager Service Wakelock 4s

Явно тези google service, но какво мога да спря от тях, че телефона да работи, но да не я цеди.
В това DisableService има десетки отметки..

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей ! Преди и аз го имах същия проблем. За 1 час ми падаше с 10%. Инсталирах си Doze Mode + Greenify. Така успях да задържа батерията да пада по-бавно. След което деинсталирах "тежките" приложения, като Facebook и Messenger. На тяхно място сложих Facebook Lite (изглежда дървен, но се свиква). По този начин само едно приложения ще използва батерията. От написаното по-горе гледам, че доста приложения са ти включени и няма как да не ти пада батерията бързо. Другото, което е че тя има определен брой цикли на зареждане и разреждане и идва период, в който започва да издава багажа.

Моя съвет е да изключваш приложенията, които постоянно работят (Boom beach, face, viber,
messenger, gmail, auto sync) и да ги ползваш, когато имаш нужда от тях. Другото нещо което можеш да направиш е да си инсталираш Xposed Framework и да сложиш PowerNap.

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#3

Аз по-скоро искам да хвана процеса, но затова ще ми е нужда помощ.
Doze Mode - как се пуска на 5.1.1, то не е ли само на 6 ?
Greenify ако инсталирам - stamina да я оставя или да я спря, т.е. могат ли и двете да работят заедно ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#4

Мисля, че могат да работят. Аз лично не съм пробвал, понеже съм със CM11.
https://play.google.com/store/apps/detai...galab.dzzz doze mode го има в google play.

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#5

На Greenify какво да пусна да прави ?
Има рут и не рут режим. В момента съм му дал фейса и месинджър. Има един app analyze друго не хваща засега.
Doze не тръгва - веднага казва stop. Пробвах да спра stamina, task manager, greenify - пак същото.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=CHDaHemES3M - как се работи с Greenify. Аз специално съм хибернирал и фейса, понеже нямам чак толкова голяма нужда да ми се показват нотификации. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=XAYaXAuVnA0 - Doze mode ( само при пускането се иска да имаш интернет, след това го спираш и програмата продължава да си работи)

И при 2те програми си излизаш както излизаш от дадено приложение, но

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#7

Doze- нещо не тръгна както казах.
Greenify - ползвам auto hibernate after screen lock или нещо от рода.
По-лесно ми се струва от това да цъкам по десктопа всеки път.

Пак да кажа, дайте идея как да хвана кои процес точи най-много .

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#8

инсталирай betterbatterystats и ще видиш кои процеси ти "гълта" батерията....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#9

Battery Mix

Doogee S30
Цитирай
#10

Инсталирах betterbatterystats, сложих го в изключенията на стамината.
Ще гледам какво казва и ще споделям тук. Тази нощ преди да го оставя беше на 100%.
Избих програмите, спрях location на сутринта 95.. от какво не мога да разбера.
Също махнах GPS (google play service) - uninstall updates, clear data, cache, uninstall, reboot
и го инсталирах наново.

Ровя из нета и да попитам
Това как ви се струва ?

Изключих тези двете от тази тема

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#11

Съвсем нормално е батерията да падне с 5% за една нощ.
Цитирай
#12

Според мен,не при положение, че нищо не прави. Z3c -от 100 съм го виждал на 99.
В този ред на мисли как да проверя колко ми е жива батерията ?
Сега ще карам така няколко дена и ще пиша за резултатите от betterbattery.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#13

Много не успявам тези дни да хвана колко кара, защото като падне на 60%
и наблизо има ток - се включвам. Днес още една аномалия. Беше на около 40%
и след сигурно 10-15мин. изпюка low battery mode (22%) и веднага след това започна
да пада и стигна до 5%. Програмите казват следното:

Gsam battery:
App 21% от които Android System 9.3, Kernel OS 4%

Betterbatterystats:
Other - DeepSleep - 42%
KernelWakelock - PowerManagerService.Display - 49% 6m 23s. Totaltime383707, SleepTime - същото
PowerManageService.Lock - 37% 4m.45s. Total, sleep time - 285151

WakeLockDetector:
Wakeuptriggers - Google play servuce над 800 пъти, другите са ми по 20-40.
Kernel WakeLock - PowerManagerService.wakelocks - 1h28m x5054.

Мисля, че проблема наистина е в GPS (google play services) и не знам как да го оправя.
CM Ли да качвам...
Някакви идеи, чрез DisableService какво да пробвам да махна от GPS ?
Върнах обратното двете отметки, които по-горе бях писал, че съм махнал, защото
нещо Location не работи както трябва.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#14

ако мислиш че проблема е в Google services.... инсталирай най новата версия за твоя телефон

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#15

Аз съм с нея. А за з1 компакт 5.1.1 . 236
По-нова не знам да има

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#16

С това падане от 40 на 20% ми намирисва на заминала батерия.
Изобщо цялата история да сравняваш 2 и повече годишен телефон с другия ми се струва абсурдна.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#17

100% от андроида е. В шкафа кара по месец без сим в самолетен режим. Може екрана да дърпа батерията. Като си взема другия ще пробвам да кача друг фирмуер. Има нещо, което цеди батерията и като не мога да го хвана...

Току що пак се случи. От. 40 на 15
Влизането в lowmode го спасява. Спирам Google play services за два дена.

То пък без него нищо не работи...

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#18

Малко ъпдейт. 2 дена на airplane свалило е 7%. Така или иначе телефона го продадох вчера
(събраха ми се три апарата а имам нужда от един...)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#19

Е ти реши проблема кардинално Big Grin

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)