Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вибрация, но без стартиране
#1
Information 

Здравейте

Вчера ми пристигна телефона - Xiaomi Redmi 3s Prime
Всичко беше наред , изтеглях аппове всичко си беше наред. След това сложих, сим и сд картата и пак но докато не видях нали ,че вече батерията му е на 17% и реших да го заредя за 1ви път. Когато след това го взех , видях ,че е изключен и си помислиш , че му е паднала батерията. Сложих го да се зарежда , като преди това бях сигурен ,че има още малко батерия и не би трябвало това да е била причината за изключването. След като опитах , само извибрирва и нищо повече. Сега го зареждам със 100% работещо зарядно , но не му мига лаппичката ( честно казано , не знам дали го включих това да ми показва де) но се изчерпвам на идеи. Телефона не е с лесно отварящите се капаци така да се каже :Big Grin но е и е на 1 ден и уж имам гаранция , но въпросът ми е , мога ли да направя нещо преди евентуално да го върна ? Или да го занеса тук на сервиз или аз самият да се опитам нещо.
Цитирай
Аксесоари
#2

колко изчака да се зареди... т. е. ако е паднала напълно до нулата, трябва ѝ доста време, поне един час да се възбуди.... или пробвай с някаква комбинация от клавишите да влезеш в фастбуут мод

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#3

Хммм подобен проблем имах с 1 Аксент мейт...работата отиде за нова батерия. Пробвай с оригиналното, би трябвало да с бързо зареждане и да се опита да "вдигне " акумулаторчето. Ако можеш да го върнеш ще е най добрият вариант.
Успех

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Цитирай
#4

Отвори диспут. Направи клип на проблема и да ти плащат разходите по връщането.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#5

Ами, установих проблем ,че зарядното което дойде с телефона явно дали от преходника дали от и аз не знам какво, някво проблемно е. Пробвах с нормално зарядно което работи и съм го сложил да се зарежда, но уви все още няма признаци за промяна. Отноно фастбуут , пробвах но пак си извибрирва и това ме кара да мисля ,че може лентовият кабел дали на батерията дали на дисплея нещо да се е откачил.
Цитирай
#6

При положение, че батерията е била на 17% според мен при неактивност няма как да падне до края. Дори и да падне след включване на зарядно веднага ще включи, освен ако така не е стоял седмици.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3
Цитирай
#7

Ся, понеже си караме на догадки - ако преходника еу-китай не е читав - телефона си е седял сума време на зарядното, включен да тегли апове и прочее, докато е изсмукал батерията и изгаснал, а междувременно не се е зареждал, щото той да зарежда му трябва ток... Сега - включваш си адаптера в читав преходник и с оригиналния кабел и адаптер - включваш и зареждаш телефона докато стане 100%.
Цитирай
#8

Аз имах такъв случай преди 3 седмици с таблета на малкия. Чисто нов Престижио 3408 4Г, поръчкахме го малко и когато батерията падна на 15% го включих да се зарежда. След 2 часа отивам, той изгаснал, и не иска да се включи. Пробвах всичко, и рекавъри не искаше да подкара. Включих го за 30мин с друго зарядно, никакъв ефект.
Когато вече мислех да го връщам, го боднах в USB порта на лаптопа, и се зарових по форумите в търсене на включване. След около час така, о чудо, след една от пробите запали, но беше на 0% батерия. Веднага го мушнах в работещо зарядно, зареди си се, и от тогава няма грижи! (засега)

Установих че зарядното му е дефектно, и когато уж го зареждаш, то го разрежда с бясни темпове.
Цитирай
#9

(2016-09-03, 11:12:20)MUFC написа:  Аз имах такъв случай преди 3 седмици с таблета на малкия. Чисто нов Престижио 3408 4Г, поръчкахме го малко и когато батерията падна на 15% го включих да се зарежда. След 2 часа отивам, той изгаснал, и не иска да се включи. Пробвах всичко, и рекавъри не искаше да подкара. Включих го за 30мин с друго зарядно, никакъв ефект.
Когато вече мислех да го връщам, го боднах в USB порта на лаптопа, и се зарових по форумите в търсене на включване. След около час така, о чудо, след една от пробите запали, но беше на 0% батерия. Веднага го мушнах в работещо зарядно, зареди си се, и от тогава няма грижи! (засега)

Установих че зарядното му е дефектно, и когато уж го зареждаш, то го разрежда с бясни темпове.

А какво точно направи направи след като го сложи към USB порта , или просто го използва за зареждането ?
Цитирай
#10

Нищо, просто си седя включен към час.
Цитирай
#11

Добре , ще пробвам и така , пък дано да стане Smile

Емии не , никаква промяна Sad
Случайно някой от София който има Redmi 3 за тест на батериите
Цитирай
#12

Махни sd картата и зареди и пробвай какво ще стане
Цитирай
#13

(2016-09-03, 21:49:00)DonPesho написа:  Добре , ще пробвам и така , пък дано да стане Smile

Емии не , никаква промяна Sad
Случайно някой от София който има Redmi 3 за тест на батериите
Мога да замеря батерията и да я възбуда в случай, че е дропнала. Иначе батерия за това чудо нямам.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#14

А нужно ли е да го отварям наново , че тъкмо го затворих Big Grin че си пиша с търговците от които взех телефона , евентуално да го върна.
Ако можеш , кога ще ти е удобно , да пробваме дали ще заработи ?
Цитирай
#15

Ако можеш да извадиш батерията без да го отваряш, няма проблем да не се отваря. Иначе ще се наложи.
За комуникация, ползвай ЛС, по - удобно е.
Ще се разберем за време и място

Изпратено с пощенски гълъб

(2016-09-07, 10:54:39)DonPesho написа:  А нужно ли е да го отварям наново , че тъкмо го затворих Big Grin че си пиша с търговците от които взех телефона , евентуално да го върна.
Ако можеш , кога ще ти е удобно , да пробваме дали ще заработи ?

Забранил си си личните съобщения, разреши си ги да си комуникираме.
Ако успея да го оправя, няма да плащаш нищо, ако не успея - също Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

Някой може ли да ми препоръча в София , сервиз където да отнеса телефона , тъй като не мога да го върна от тези които го взех , защото не може да се пренася батерия -_- . Та , ако някой знае , читав сервиз , където да не ми вземат 50 лв само за диагностика.
Благодаря предварително Smile
Цитирай
#17

Пробвай в Мост Компютърс, дано ти помогнат там.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#18

Казах ти, донеси ми телефона. И батерия може да се пренася, просто декларираш, че има батерия

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)