Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE551ML) Android M
#1

Хайде излезе 6.0 и на ZE551ML. Който иска да инсталира, да изтегли ъпдейта от сайта на Асус и да слага във вътрешната памет.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Как се инсталира?
Впрочем аз съм с 2,13,40 и не знам какво да правя... други версии не искат да се инсталират

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#3

(2016-09-03, 08:51:33)RiseOfTheLycan написа:  Как се инсталира?
Впрочем аз съм с 2,13,40 и не знам какво да правя... други версии не искат да се инсталират

Теглиш оттук http://www.asus.com/supportonly/ASUS%20Z..._Download/ и теглиш фърмуера. Слагаш в основната папка на вътрешната памет и рестартираш. Провери първо дали си с интернационалната версия или китайската. Едното е WW другото май CN беше. Това се вижда в настройки ->относно

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

Точният линк за WW е този: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone...1468120865

След ъпдейта направете хард ресет.

Хубаво е, че има и файл за даунгрейд от андроид М обратно към андроид L. За Laser няма такова нещо...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Дава ми грешка...не иска да се исталне

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#6

Първия проблем след ресет на телефона Smile
Poweramp закупен от Google play не иска да се стартира, Asus Calendar също не работи.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#7

Току що пробвах Poweramp и си стартира нормално. Пуснах си музика и всичко работи добре.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#8

Asus Calendar е заменен с глупостите на Google и затова не се стартира. Ако го ъпдейтнат за Андро 6 ще бачка.
Добре, че апп за съобщенията бачка, че това на Гугъл супер грозно...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

За да не ви се губят смс-и, добавете AsusMessеnger в автостартирането и деактивирайте приложението на гугъл. Другата "прекрасна" новост е, че не може да се прави бекъп с AsusBackup, само възстановяване на архивираните в андроид 5 приложения и данни.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#10

Poweramp пуснаха ъпдейт специално за проблема с интел процесор вчера и вече работи. Остава проблема с Asus Calendar. Забелязвам също странен стринг в хранилището но поне всичко си работи там.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#11

На мен Андроид система ми гълта 42% от батерията топи я като лед...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#12

При мен в момента Android OS е 56%. Подобно беше и с Android 5.0, явно така ще е с тези телефони. Отделно забелязвам, че началния екран са го направили да се мести картината с местенето на телефона и това няма как да се спре, хаби процесорна мощ и точи допълнително от батерията.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#13

Моя тапет не се превърта. Ако твоя се превърта, влез в Предпочитания - Начален екран, и там, някъде по - надолу има отметка точно за превъртането на тапета. Влизането в Предпочитания е от началния екран.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#14

Правилно, там беше. Реших да го махна да не хаби батерия с тия включени сензори за движение.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#15

Дава ми грешка и не иска да се ъпдейтне. Свалям файла на телефона във вътрешната памет в основната директория.
Цитирай
#16

Андроид 6 може да се ъпдейтне само от последната версия фърмуеър на андроид 5. Ако телефонът ви е с по-ниска версия на 5, първо трябва да ъпдейтнете до последната. Колегата RiseOfTheLycan имаше същия проблем и може да разясни как става.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#17

Версията на андройда е 5.0. От къде да изтегля по-нова версия на андройд?
Цитирай
#18

Става дума за версията на фърмуера (рома, софтуера) - вижда се от Настройки>>За...последен ред "Версия на софтуера" (виж снимката)
Може да се изтегли от тук: http://www.asus.com/supportonly/ASUS%20Z..._Download/


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#19

За това ли става въпрос


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#20

Точно за това става дума, трябва да си с VWW-2.20.40.196 for WW SKU only за да се получат нещата. При мен стана от първия път, без никакъв проблем.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#21

[Изображение: e69d60db68d26fd23efbe7bfc6fd4d44.jpg] Какво да направя, че да нямам такава консумация на андроид?

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#22

(2016-09-13, 22:26:57)DobotoX написа:  Какво да направя, че да нямам такава консумация на андроид?

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Нищо не можеш да направиш.

Някой с ресетнат телефон след Android 6 да е пробвал да инсталира Asus Calendar отново и да му върви?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#23

Да но батерията се топи и не може да изкарам спокойно и един ден. На стария ми телефон пак имах подобен проблем но се оправи. Тук Android OS ми гълта над 50% което не ми се вижда нормално.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#24

И моя процес е около 50%. Горе долу същото, може би една идея по-малко беше при 5.0. Изкарвам максимум 2 дена с малко ползване на телефона. Аtom процесора просто си хаби ток и това е. Изключвай си мобилния нет винаги когато не го ползваш, както и разкарай facebook и messenger. С viber и skype поне убивай процесите, че всички те са си лакоми.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#25

Здравейте, може ли някой да даде информация какво се случва с последната версия на телефона с Андроид М? Нямам много време да прелиствам чужди форуми, а в тези на Асус Zentalk има много излишни оплаквания.
При мен как стоят нещата 2.20.40.186 WW съм, гледам че са писали да е версия 2.20.40.184 сайта, но предполагам, че не е проблем. Досега всички актуализации съм ги правил през автоматичен ъпдейт, след като се появят в официалния сайт и след кратко време ми идваха, но да разбирам, че тоя ъпдейт няма да го пуснат по тоя начин.
Евентуални проблеми при М:
Някъде в нета прочетох, че за определена версия не показва сензорите, някой с WW версията сблъсквал ли се е с подобно нещо?
Тук видях, че споделяте за завишена консумация. Профилите на Asus Mobile Manager работят ли адекватно? В повечето пъти ползвам икономичен.
Как работи кеширането в РАМ-та? Аз съм 4 гб, но ще е добре, ако след махане на досадните приложения да са намалили разхода.

Благодаря на всички, които могат да отговорят на въпросите ми! Smile

Asus Zenfone 2 ZE551ML (4gb RAM/32gb ROM) - Android M 6.0.1
Asus Memo pad 10 Smart (JB 4.2.1)

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)