Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ОС Android точи Мобилни данни
#1

Здравейте,
Забелязах, че ОС Android точи Мобилни данни само във фон. Знам че могат да се ограничат данните във фенов режим, но някой има ли представа от какво може да е?
[Изображение: cdcae6f8dc19804cddc10ff4744ca0e7.jpg]

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не си трил случайно системни и скрити файлове, или папка която ги съдържа? Сhartboost?
Цитирай
#3

Не. Забелязвам че още повече дърпа дори когато си играя с телефона на фон Андроид ОС дърпа яко. Казвам яко в смисъл, че в момента съм в роуминг и всеки МБ ми е важен.
Относно тия файлове, само чрез smart manager трия т.е. той сам.

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#4

Ама излизат ли ти реклами в игрите или ползваш програма да ги скрива?
Цитирай
#5

Под играя имах предвид че си ползвам телефона :d
Не играя игри. Четох, че може би е от Google backup изключих го и сега тествам Smile

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#6

Напълно възможно е да точи мобилни данни чрез Google backup. Включил ли си функцията "Пестене на енергия"?

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#7

Не съм я включвал - пестене На енергия.
Системата точи без значение дали е изгасен дисплея или се работи с него.
Това за бекъп също го спрях. МБ са вече 130...

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#8

Съвсем нормално си е - синхронизират се контакти, отметки в браузъра, email-и, приложения в Google Play и кой знае още колко работи на заден фон и няма как да ограничиш телефона да не ползва въобще интернет като са включени мобилните данни. Също така "външни" приложения, които изискват постоянна връзка с интернет (като Facebook/Messenger/Viber) също ще "точат" на заден фон.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Това е много.
Виж при теб колко е.
Ако за 2 дни ми дърпа 200 МБ, за цял месец не ми се смята.
На Ноут 4 за почти 1 месец няма и 20 МБ.....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#10

При мен,за около месец вече(нулират ме на седми)
[Изображение: qyYtnvG.png]

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#11

За месец съм съгласен, но за 2 дни, не Wink

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#12

Влез в Настройки >> Акаунти >> Google и премахни всички чекове и изключи синхронизацията от там и от Архивиране и нулиране. Ако не се оправи изчисти кеша и данните на Google Play services и Play Store после от рековъри wipe cache partition ... ако не се оправи ще трябва или стара версия на сървисите и маркета да търсиш или да рутнеш за да спреш процесите както, аз съм направил.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Интересно погледнах и при мен как стоят нещата - около 30мб ми точи на месец, но друго ми направи впечатление.
Около 250-300мб ми точат "премахнати приложения", като наистина съм деактивирал 20тина, но пък нали за това се водят "деактивирани", да не дремят в рам мениджмънта и да не искат нет

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#14

При мен след триене на кеша и всичко останало чрез smart manager и през recovery се пооправи.
За 2 дни е дръпнало 5мб

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#15

Здравейте, и аз имам проблем с това, че системата ми дърпа доста данни, работейки в background mode. Както се вижда и от снимките - за 1 ден активни WI-FI и мобилни данни имам по около 300 МБ свалени. Някой има ли подобен проблем и евентуално решение ?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#16

Аз намалих ползването на данни от Андроид ОС след като изчистих кеша от Настройки - Памет - Кеш.
След което влязох в рековъри и от там wipe cashe partition. За сега спадна драстично. Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#17

(2016-09-06, 14:07:44)AMG написа:  Интересно погледнах и при мен как стоят нещата - около 30мб ми точи на месец, но друго ми направи впечатление.
Около 250-300мб ми точат "премахнати приложения", като наистина съм деактивирал 20тина, но пък нали за това се водят "деактивирани", да не дремят в рам мениджмънта и да не искат нет

Аз отдавна съм писал, че деактивирането при тези самсуняги, не е деактивиране. На мен са ми искали дори ъпдейт, а понякога автоматичен (макар и да е забранен). За това - истински дел. Няма деактивиране.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)