Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вградено местене на приложения Android 5.1.1 и 6.0.1
#1

Здравейте, 

имам Samsung Galaxy Xcover 3 с Android 6.0.1. До скоро бях със стария Xcover 2 с android 4.1.2 и беше голяма мъка с рутване местене на приложения на карта и т.н. Всичко заради това , че след android 2.3.6  махнаха вграденото местене на приложения. Сега обаче по случайност забелязах че на 5.1.1 и на 6.0.1 някои приложения все пак могат да се местят на СД картата без руут и без допълнителни приложения. Просто преглеждаш едно по едно на кои им се появява тази опция и си ги местиш. та да питам от кога е върната тази функция и има ли някакви особености. Отново ли е препоръчително висок клас карта както при руутване.

Благодаря!

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти. Искам да попитам твоя g 388f ли е или g389f ?

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай
#3

Здрасти,  G389F е моя, не знаех, че има 388. Каква е разликата.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#4

От Андроид 5 го върнаха това с местенето, но не всички приложения се местят още повече вградените не могат. Например пък един туитър не може да се мести, а Фейсбук, Инстаграм и сие могат, което е добре, че те са големички и за хората с малка вътрешна памет ще е проблем.
Цитирай
#5

(2016-10-10, 08:28:50)bizzito написа:  Здрасти,  G389F е моя, не знаех, че има 388. Каква е разликата.

Ми почти никаква. Само дето 389  може да работи с Андроид 6 по официални данни и има 2000 mAh батерия а другия 388 има 2200 mAh и няма андроид 6 за момента за него.

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай
#6

Супер, предпочитам андрод 6 вместо 200 mA. Благодаря за инфото. Не го знаех това.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#7

(2016-10-11, 10:37:11)pastich написа:  Ми почти никаква. Само дето 389  може да работи с Андроид 6 по официални данни и има 2000 mAh батерия а другия 388 има 2200 mAh и няма андроид 6 за момента за него.

И забравих да кажа че на g389f процесора е по-бърз със 100 MHz !!! Ма надали има няква съществена разлика.

Относно първия въпрос в темата...да трябва хубава и бърза и оригинална карта за да се случват нещата, иначе ще бави процесите ако е бавна. Препоръчвам Samsung EVO 10 class, като преди да се плати трябва да се пробва, щото има много ментета (фактически трябва да се купи на живо от реномиран магазин, а не от интернет ) !

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай
#8

Ахаа, аз се чудих защо Aida64 ми показва друго. Мислех, че е грешка по сайтовете.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#9

Аз това с местенето не мога да го схвана...
На Galaxy J5 - 2015 модела е с 8 рам. Опитах да местя на SD картата и казва, че мести приложението, но на вътрешната не се освобождава нищо??
Не моага да разбера реално дали ги мести??
Примерно давам му фейса да се мести - мести го. Вадя СД каратта и ми изчезва като шорткът - като мисинг ми седи. Слагам карата на компа и на нея няма почти нищо ...Много странно се държи това местене. А телефона е само с 8 рам и половинта са заети с боклуци та се оакзва , че му идват доста малко тея 8 рам...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#10

Има нещо, аз както си поддържах 800-900 MB свободни изведнъж нещо стана. Без да изсталирам нищо започна да ми дава пълна памет. Изведнъж свободното стана 100-200 MB. Наложи се да махна няколко приложения за да освободя малко място. Освободих, всичко ОК и на следващия двн пак няма място. Проверих приложенията, които са изместени на картата уж показва, че са изместени но... По принцип си ъпдейтвам приложенията, почвам да се съмнявам в това. Някъде ей така изчезва памет.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#11

Всички приложения, които са в картата памет при една тяхна актуализация след завършването на същата приложението се мести автоматично във вътрешната памет на телефона. Трябва след като актуализираш приложението да го преместиш отново в картата памет, досадно е, но няма как поне ако не слееш външната карта памет с вътрешната. Smile

(2016-10-14, 15:50:28)mitakabs написа:  Аз това с местенето не мога да го схвана...
На Galaxy J5 - 2015 модела е с 8 рам. Опитах да местя на SD картата и казва, че мести приложението, но на вътрешната не се освобождава нищо??
Не моага да разбера реално дали ги мести??
Примерно давам му фейса да се мести - мести го. Вадя СД каратта и ми изчезва като шорткът -  като мисинг  ми седи. Слагам карата на компа и на нея няма почти нищо ...Много странно се държи това местене. А телефона е само с 8 рам и половинта са заети с боклуци та се оакзва , че му идват доста малко тея 8 рам...

Освобождава си се иначе ако не се в един даден момент ще ти каже, че нямаш място за ново приложение. Не гледай какво пише на компютъра ти като отвориш картата, така че гледай какво пише в телефона. Може да имаш и някоя игра, която непрекъснато ти качва мегабайти и на първо лице се сещам за Mobile Strike, която качва постоянно след като строиш нещо, правиш войски и т.н. Инсталирах играта и беше около 400 мб и като я цъках седмица и нещо стана 800 мб и накрая я изтрих, защото хем започнаха много да ми крадат ресурсите и не можех да се развивам и не ми се занимаваше повече, хем започва много място да заема, а и самата игра не можеше да се мести никъде и стои във вътрешната памет.

И да ти кажа, че телефона е с 8 ГБ памет, а не РАМ, защото гледам го написа няколко пъти. Рамта е съвсем друго нещо, а тя е 1,5 GB Smile
Цитирай
#12

(2016-10-16, 07:10:08)startx написа:  Всички приложения, които са в картата памет при една тяхна актуализация след завършването на същата приложението се мести автоматично във вътрешната памет на телефона. Трябва след като актуализираш приложението да го преместиш отново в картата памет, досадно е, но няма как поне ако не слееш външната карта памет с вътрешната. Smile
И това го има, но не за всички приложения. Днес забелязах още нещо. Върнах си всички приложения във вътрешната памет. При връщането обемът на повечето приложения се намали, което означава че при местене на карта се увеличава. Изобщо пълна боза е май. 
А иначе аз открих къде са въпросните ми загубени мегабайти. Дадох да ми покзва скритите папки и гледам във вътрешната памет папка на приложението pCloud. Еми кеширало ми е в тази папка всичко, което съм качвал на облака, общо 1.2 GB. Направо го махнах и изтрих тази папка, егати бъгавото приложение. Сега си имам общо 1.6 GB свободна памет Smile Дано това да е в помощ и на някой друг Smile

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#13

Google Earth, ако се ползва често също лека полека запълва мястото на вътрешната памет. Кешира всичко и забравя да го трие...от време на време го поглеждайте и него.

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)