Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кабел за зареждане
#1

Здравейте, колеги! Наскоро си съсипах USB кабела с който зареждам телефона и си купих нов от citytel ( http://www.citytel.bg/usb-kable-lenovo-p70 ). Четох описанието му и пише, че е "100% оригинален", но до колко е така? Дали мога да си прецакам батерията с тоя кабел при положение, че съм сменил само него, а адаптера си е оригинален? 
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да го прецакаш.
Цитирай
#3

Колега, спокойно. Аз също закупих кабел, даже не оригинален, за Леново, от наша верига магазини за ГСМ аксесоари, на която умишлено няма да спомена името. Даже и второ зарядно си взех, на 2 ампера, което съща не е оригинално. 5-ти месец нямам проблеми.
Забелязвам, че, може би, една идея по-бавно ми се зарежда телефона с алтернативния кабел. Може и да си въобразявам, но зареждам и с оригиналното зарядно и кабел и с оригиналното зарядно и втория кабел и имам база за сравнение.
Цитирай
#4

При мен от както взех това кабелче, много бързо взе да се зарежда. За това питам, че да не ми се наложи след няколко месеца да търся нова батерия и сервиз, в който да ми я сменят. Не знам дали е от значение, но по принцип си зареждам батерията от 20% до 90-92 - не я оставям да падне съвсем и да се зареди напълно.. Чел съм, че така било по-добре.
Цитирай
#5

Като собственик на 3 бр. телефони от модела мога да кажа спокойно,че след 16-18 месеца експлоатация,батерията се скапва значително бързо.Единия вече е с надута батерия,следващия(по закупуване) пада от 10% до изключване за секунди.Засега само най новия все още държи но е на по малко от година.Трите телефона са с 4.4.4 андроид.Не случайно гаранцията на апарата е 2 години,а на батерията е 1 година.
Кабелите на зарядните са пълен боклук или по скоро буксите им.Разбиват се доста лесно.

Pocophone f1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)