Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe Shot Z90 Проблем с GPS
#1

От почти месец го имам телефона и до днес бях много доволен от него. Наложи се да пътувам малко и се надявах той да ме навигира по пътя но останах доста разочарован като установих че не открива никакви GPS сигнали.  Навигацията работи само през мобилната мрежа. Рестартирах го върнах го във фабрични настройки но не и не. Тествах с различни навигационни софтуери Sigic, Igo, Route 66 и всичките дават че няма GPS сигнал. Някой има ли идея от къде идва проблема или да вадя гаранционната карта ? В момента се ядосвам че не му тествах GPSа докато беше с Андр. 5.0.0 сега е ъпдейтнат на с 6.0.1 и само се надявам проблема да не е на хардуерно ниво.

Lenovo Vibe Shot Z90, OS: Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy Pocket Neo OS: Android Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
Аксесоари
#2

А Гугъл мапс какво казва?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
Цитирай
#3

Google Maps работи през интернет. Когато е спрян интернета си дава съобщение че няма връзка с мрежата.

Lenovo Vibe Shot Z90, OS: Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy Pocket Neo OS: Android Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#4

@Skybeamer, пробвай Here Maps, има опция офлайн режим.

 
Цитирай
#5

Колега, аз съм с NAVIGON и нямам проблем. Андроида е 6.0.1 и си работи перфектно. Ако искаш дай имейл да ти пратя програмата.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#6

Благодаря колега инсталирах NAVIGONа и резултата е There is no GPS signal available.

Lenovo Vibe Shot Z90, OS: Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy Pocket Neo OS: Android Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#7

Върни му фабричните настройки и ако тогава не се оправи- с книжката (гаранцията) в магазина. Ако е от Китай флашвай смело. Ако и тогава не стане отиди в някой сервиз да го видят.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#8

Ако беше от Китай да съм го пре флашнал 100 пъти до сега. Предишния ми Р-780 съм го флашвал и убивал и отново съживявал една камара пъти докато не го изпуснах и му счупих дисплея. Вместо дисплей обаче реших да си купя нов телефон и ето сега ядове.  Все пак нещата май не са толкова зле. Тази програмка показва че намира 25 сателита което значи че все пак намира някакъв сигнал. Вероятно проблема си е на софтуерно ниво и не е за сервиз. В един друг раздел в този форум намерих тема за П70 със същия проблем. Там се дават някакви съвети но не ми бяха особено полезни. Ще се поровя още малко по форумите и ще взема решение. Имаше на едно място как да го върна към 5.0.0 без да се нарушава гаранцията. Това мисля сега да тествам.



[Изображение: 037386741-big.jpg]

Lenovo Vibe Shot Z90, OS: Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy Pocket Neo OS: Android Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#9

Гугъл мапс има опция за изтегляне на офлайн район.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)