Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Как да разберем даден видео файл клип/видео/филм какви кодеци изисква и как да ги подкараме на даден плеър. В момента съм с МХ Плеър и Армв7 НЕОН кодек пакет. Но има някой филми не ми тръгват или тръгват, но няма звук или звука е развален все едно тече вода. А през компютъра са вред няма проблеми.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз използвам VLC player и до сега ме съм срещнал проблеми с кодеци, за разлика от други плеъри . Докато сме на темата някой знае ли как да се нулират default apps , че винаги когато си пускам филм от галерията ми избира video player , а искам да направя vlc основен ?

LG G2 》Samsung Galaxy Note 4 》Samsung Galaxy S7
Цитирай
#3

(2016-09-09, 16:23:33)SmasHinG написа:  Как да разберем даден видео файл клип/видео/филм какви кодеци изисква и как да ги подкараме на даден плеър. В момента съм с МХ Плеър и Армв7 НЕОН кодек пакет. Но има някой филми не ми тръгват или тръгват, но няма звук или звука е развален все едно тече вода. А пред компютъра са вред няма проблеми.

Трябва ти custom codec за звука: http://forum.xda-developers.com/apps/mx-...t-t2156254

  1. Arm v7-Neon

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

И с тоя къстом кодек не става. Други идеи някой нещо?
Цитирай
#5

(2016-09-09, 19:41:00)SmasHinG написа:  И с тоя къстом кодек не става. Другифл идеи някой нещо?

Зависи с коя версия си на плейъра (в линка ще видиш за 1,7x версия, за 1,8x версия и т.н.)

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Изтеглил съм правилната къстом версия за дадената версия на плеъра, но пак звука е зле все едно тече вода от чешмата.
Цитирай
#7

Сложи VLC за проба, безплатен е. Ако и там е така може на лично да ми пратиш линк към файла който се опитваш да отвориш да тествам при мен.
Цитирай
#8

С Никой плеър не става и не тръгва дадения видео файл. Смисъл тръгва видео има но звука е все едно тече вода. Работата не е от плеърите а от кодеците. Иска конкретни точни кодеци. Което ме навява на мисълта, че за андроида ги няма и не може да възпроизведе дадения кодек за аудио/видео. Андроида все още не е напреднал така както ми се иска явно.
Цитирай
#9

Archos Video и отделно сваляш кодеците за този плеър. С ИМЕ all codecs for Archos!
Много добър плеър!

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#10

(2016-09-10, 19:57:36)SmasHinG написа:  С Никой плеър не става и не тръгва дадения видео файл. Смисъл тръгва видео има но звука е все едно тече вода. Работата не е от плеърите а от кодеците. Иска конкретни точни кодеци. Което ме навява на мисълта, че за андроида ги няма и не може да възпроизведе дадения кодек за аудио/видео. Андроида все още не е напреднал така както ми се иска явно.

За Windows има една програмка MediaInfo. Виж с нея какъв е кодекът на аудиото. Бонус точки ако качиш скрийншот да видим и ние.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

С Арчос не става. Ето скрийн на инфото от медияинфото.
[Изображение: 939039c64e46dd9f55e4ecfa740bc102.png]
Цитирай
#12

Тогава опитай с BSPlayer и кодека му libffmpeg7_v19.so (натискаш 3-те точки горе > Preferences > Playback preferences > Custom codec > Select custom codec -> намираш libffmpeg7_v19.so).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

Според мен е по-вероятно филмът да е кофти релийз (все пак е TS), нещо да се е счупил при тегленето от торента или при прехвърлянето към телефона, отколкото вече пет плеъра да не могат да въпроизведат MP3 аудио, както се вижда от скрийншота.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#14

Самия релииз е проблема, специално тествах при мен с MX Player и с VLC и аудиото е зле. Просто аудиото на рипа е такова и кодеците за андроид плеърите нещо не го подкарват. Всъщност това е първия файл който не се подкарва нормално на андроид с мх и къстъм кодек при мен.
Цитирай
#15

Така с Бс Плеъра и дадения кодек нищо не става. А това, че е кофти релийз не пречи на компа да се плейва. Проблема е само при Андроида. Няма какво да се чупи при трансфера от компа към тела с кабел директно е файла изобщо не се променя или поврежда. 5 пъти го трих и качвах все същата работата е до Андроида и съвместимост на дадени кодеци или липса на такива.
Цитирай
#16

Не, не е от прехвърлянето, аз го изтеглих директно на телефона. Просто няма кодеци за това аудио на андроид.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#17

Пичове, филмът е с MP3 аудио според MediaInfo - буквално всеки плеър на всяка платформа има кодеци за MP3. Ако нямаше кодек нямаше да чувате абсолютно нищо. Проблемът е, че аудио тракът е повреден.

На времето когато още царуваха тъпите телефони, си слушах музиката от едно MP3 плеърче. Имах една повредена песен на Evanescence, която още помня, че в 2:48 минута се чупеше на плеъра и започваше да звучи точно както сте го описали по-горе - като течаща вода. Същата песен на компютъра през WinAmp ми се плейваше нормално, но прекъсваше за части от секундата, където MP3 плеърът ми тотално засираше аудиото.

Това, което искам да кажа е, че кодекът представлява просто де/компресиращ алгоритъм, който може да има различни имплементации на различните платформи и по различен начин да се справя с повредени данни. Затова на Windows с един плеър може да върви ок, а на Android да се омазва.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)