Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p8 или Huawei p9 lite
#1

Здр. понеже ще си сменявам телефона и се чудя кой от  двата модела да избера....Huawei p8 или Huawei p9 lite.
Ако някой има някакво мнение,нека сподели.
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P'8 е по добрия телефон.Флагман е,има по добра батерия,процесор,дисплей,всичко му е по добро.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#3

P8 е по добрият телефон! Не се връзвайте на lite нещата винаги са кофти... винаги! Да не давам примери!
Цитирай
#4

(2016-09-09, 20:23:53)BBM написа:  Huawei P'8 е по добрия телефон.Флагман е,има по добра батерия,процесор,дисплей,всичко му е по добро.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Точно цитираните от теб неща не са по-добри- батерията на П8 е по-слаба, процесорите са почти идентични даже новия Kirin 650 в някои параметри е по-добър, дисплейте са почти равни може би на П8 е по-ярък. Основното предимство на П8 е в камерата. Има OIS и е  по-висок клас Сони модул. Да не забравиме и повечето RAM. Общо взето това са предимствата на миналогодишния флагман. Хубавото при П9 лайт е че е по-нов модел и софтуерната му поддръжка ще продължи и до година. Според мен разликата в цената от около 150-200лв. не е оправдана в полза на П8. Ако трябваше да избирам бих се спрял на П9 лайт.
Цитирай
#5

P8! На лайт единствено батерията му е повече Mah.., което не означава със сигурност че ще държи повече и има сензор за пръстов отпечатък, на който ако не държиш , няма какво да се чудиш Smile)
Цитирай
#6

(2016-09-09, 22:26:24)xelibry написа:  Точно цитираните от теб неща не са по-добри- батерията на П8 е по-слаба, процесорите са почти идентични даже новия Kirin 650 в някои параметри е по-добър, дисплейте са почти равни може би на П8 е по-ярък. Основното предимство на П8 е в камерата. Има OIS и е  по-висок клас Сони модул. Да не забравиме и повечето RAM. Общо взето това са предимствата на миналогодишния флагман. Хубавото при П9 лайт е че е по-нов модел и софтуерната му поддръжка ще продължи и до година. Според мен разликата в цената от около 150-200лв. не е оправдана в полза на П8. Ако трябваше да избирам бих се спрял на П9 лайт.

Далеч съм от мисълта, че P9 Lite ще им по дълга поддръжка от P8! Също не съм съгласен и за процесора... а какво ще кажеш за видео чипа?

Така и така се търси нещо ново и добро защо да не е P9? Телефонът е достъпен! А за lite версиите ще кажа само, че са бюджетни решения с доста компромис!
Цитирай
#7

Твърдо за P8,не знам как сега ще си купиш телефон с 2гб рам.Каква файда от актуализации,след като ги сложиш нищо няма да ти остане от рам-а и ще почне да забива като луд.Пък за цената,аз моя го взех на цената на P9lite,така че е въпрос на търсене.
Цитирай
#8

Huawei P8 е флагман от миналата година, по-добре вземи него. Huawei P9 Lite предимство му е пръстовия отпечатък и батерията. Но да не забряваме, че е Lite версия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

@xelibry телефоните не могат да се сравняват,Няма как да сравниш лаите версията с един флагман.Всичко което съм написал е точно така,виж харектеристиките на телефоните и ще ти стане ясно.По отношение на Huawei P'9 lite имам го и съжалявам че не взех P'9.Телефона не е толкова добър колкото си мислите.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#10

Твърдо P9 lite.
Едно, че ще го вземеш чисто нов, едно че ще е по-евтин.
Друго, че батерия му държи доста повече.
Трето отключването, приемането на разговор и др. с пръстовия отпечатък е уникална екстра.
Четвърто камерата му не е много по-зле от на п8 и се справя отлично дори и със статив и нощни снимки.

И пето не очаквай, хората дали една торба пари за п8 да си признаят, че не е удачна покупката му в момента.

Всеки хвали своето.

За мен най-големия недостатък на чистия П8 е малката батерия.
Даже и за П9 е малка.
Цитирай
#11

Лайта не е ли и той с три гига рам, ако е така то спора е излишен.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#12

Има и версия с 3 гиги.
Стандартно е с 2гиги.
Цитирай
#13

За България е с 2ГБ рам ..
Както някой написа горе, лайт са бюджетни версии..не може на п8 стартовата му продажна цена да е, да кажем 1000лв., а на другия почти на половина и да очаквате че ще е по- добър Smile
Цитирай
#14

(2016-09-10, 09:25:07)emzo написа:  Твърдо P9 lite.
Едно, че ще го вземеш чисто нов, едно че ще е по-евтин.
Друго, че батерия му държи доста повече.
Трето отключването, приемането на разговор и др. с пръстовия отпечатък е уникална екстра.
Четвърто камерата му не е много по-зле от на п8 и се справя отлично дори и със статив и нощни снимки.

И пето не очаквай, хората дали една торба пари за п8 да си признаят, че не е удачна покупката му в момента.

Всеки хвали своето.

За мен най-големия недостатък на чистия П8 е малката батерия.
Даже и за П9 е малка.

Тук не сме да си мерим п..ките! П8 излезе април 2015, аз си го взех ноември 2015 за 800 лева, тогава лайт версията беше 400, нямаше и П9 под каквито и да е форми. Та защо да съжелявам, че съм си взел П8, като П8 лайт не ставаше за нищо, даже не се и доближаваше до П8 което е нормално предвид цената.... и всичко. Всеки се разпростира според бюджета си, и за всеки има определен модел телефон! Не е удачна покупка сега /Септември 2016/ понеже има П9, аз си го взех преди почти година, и не мисля, че тогава е бил неудачна покупка!

Мога да дам съвет в зависимост от бюджета, П8 или П9 без лайт версии! Или пък смяна на марката и модела, но не мисля, че е разумна като се има предвид, че П8 може спокойно да се сравни с С6 а цената беше с 300-400лв надолу!
Цитирай
#15

Защо не погледнеш Honor серията на Huawei и по точно Honor 7 или Honor 7lite Същия хардуер на по ниска цена. Даже 7-цата е по-добър от P8.
Цитирай
#16

7Lite(хонор 5ц) е 1:1 с П9 Лайт, но е по-дебел.
Ето визуално сравнение:
[Изображение: 2016_08_09_12.jpg] [Изображение: 2016_08_09_12.jpg] [Изображение: 2016_08_09_12.jpg] [Изображение: 2016_08_09_12.jpg]
Цитирай
#17

Май ще бъде Р8...
Цитирай
#18

Има версии на Huawei P'9 lite с 2 гб рам и с 3 гб рам.За нашия регион е тази с 2 та.Телефона е супер.От средата на май месец го ползвам.И съм очарован от модела.Един път не ми се бъгнал или да е имало лаг в някое приложение.Вече и цената му падна малко.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#19

"Май ще бъде Р8..."
Разбира се, че от двата телефона за предпочитане е P8 пред P9Lite.  Първият е големият модел за 2015 година , докато  P9 Lite e орязан" модел на половин цена. В София може да се намери за около 500 лева  P8 с цвят, който на Вас ви харесва.  Обновяването на андроида до  версия 6 ви е гарантирано и сам ще се убедите, че след обновяване,  консумацията на телефона от батерията  пада и времето за ползване същевременно се увеличава. Стилен, много тънък (6,4мм). Ползвам го от миналата година края на месец ноември. Работи перфектно  и е много бърз.Тук някои хора са се обосновали че това е правилният избор. Другите са само драскачи, които ходят от форум на форум да ръсят глупости.
Цитирай
#20

(2016-09-17, 04:21:28)LZ4JW написа:  "Май ще бъде Р8..."
Разбира се, че от двата телефона за предпочитане е P8 пред P9Lite.  Първият е големият модел за 2015 година , докато  P9 Lite e орязан" модел на половин цена. В София може да се намери за около 500 лева  P8 с цвят, който на Вас ви харесва.  Обновяването на андроида до  версия 6 ви е гарантирано и сам ще се убедите, че след обновяване,  консумацията на телефона от батерията  пада и времето за ползване същевременно се увеличава. Стилен, много тънък (6,4мм). Ползвам го от миналата година края на месец ноември. Работи перфектно  и е много бърз.Тук някои хора са се обосновали че това е правилният избор. Другите са само драскачи, които ходят от форум на форум да ръсят глупости.

Притежавам и съм притежавал въпросните модели (Р8 и Р9lite) така че мога реално да сравня двата модела безпристрастно. Всеки има своите предимства и недостатъци всичките съм ги изброил по нагоре. Естествено е че всеки притежател на един от двата модела да го дава като пример за закупуване. Това че Р9lite е олекотена версия на Р9 не означава че модела е като положението от миналата година с Р8 и Р8lite. Тази година Хуауей са намалили значително разликите между флагмана и лайта. В общи линии П9лайт е почти идентичен на П8. Това е естествена еволюция всяка година и следващия лайт модел догодина ще е почти равен на тазгодишния Р9. Аз лично ти препоръчах тазгодишния Р9lite обосновавайки се с по-ниската цена спрямо Р8 и това че е по-нов модел и произтичащи от това последствия- по-дълга софтуерна поддръжка и т.н. Хуауей промениха тази година стратегията си за по-дълга поддръжка на новите си модели. И накрая ще спомена основните предимства на Р9lite спрямо Р8- батерията, скенера за пръстови отпечатъци, двете сим карти, за цената вече стана дума. Но все пак ако наистина си се спрял на Р8 също няма да съжаляваш, това е отличен модел и ако го намериш на нормална цена скачай смело и успех с употребата му Tummenupp
Цитирай
#21

Хихихи не може "употре Б а" да кажеш без цензурка Big Grin
Цитирай
#22

И аз съм пред същата дилема , P8 или P9 lite ???
Като гледам antutu на двата телефона с андроид P9 lite прави около 8000 повече точки , но пък P8 е по тънък , с по добър дисплей , по добра камера и повече рам.  Много се колебая и не мога да избера все още кой да бъде  Sad Прочетох мнения до тук и пак се чудя , това което не разбрах е P9 lite също ли е с 2 антени и като конструкция също ли е от цяло парче аломиний като P8 ?
Цитирай
#23

Здравейте,
Аз имам и двата телефона.Мога да кажа, че P9 lite има по-хубав дисплей, издръжлива батерия и е по-бърз при някои поставени задачи.Бих казал, че ще е още по-добър с 3 ram.Лошото, че рядко се среща по магазините.Има нещо, което дразни и това е лекото забавяне при стартиране на задачите.Същото дразнещо положение е при P8.Лошото е , че новият EMUI 5.0 ще е наличен при P9 lite.Той е супер як.

Процесорът на P9 lite със следното мнение:
Производителността на процесора може да се сравнява с по-старата Кирин 930 и следователно достатъчно за ежедневна употреба като сърфиране и не са взискателни приложения. Висок клас SoCs с Cortex-A57 или А72 ядра обаче трябва да са значително по-бързо.
Цитирай
#24

Е как дисплея баш да е по добър , на p8 е ips neo а на p9 lite е само ips ?
Цитирай
#25

Аз има двата модела и като ги сложа един до друг си правя сравнение.Нагласям всичко да е еднакво, като настройки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)