Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

покупка на S4 втора употреба
#1

Имам възможност да си взема S4-ка втора ръка на добра цена. Въпросите ми са следните:

  • За какви хардуерни дефекти да гледам? Например "прегаряне" на диодите, следи от изпускане във вода, скърцане на конкретни места по корпуса, характерни повреди на високоговорителя/портове и т.н. Знам, че всеки модел си има своите особености и слаби места, за това моля настоящи и бивши собственици на телефона да дадат мнение по въпроса.
  • Тъй като телефоните на Samsung от години се славят с широки възможности откъм "софтуерен тунинг", и тъй като никога не съм прибягвал до подобни похвати, ще задам следният тъп въпрос - може ли телефонът да "получи" някаква повреда от root и/или човъркане на софтуерно ниво? Аз лично няма да ползвам такива неща, но дали добрият стар factory reset изчиства всички модификации от предния потребител? 
  • Коя е последната официална версия на Android за телефона? Понякога в gsmarena-та нещата са различни от реалността, за това ви питам. Операторът ще е Mtel (евентуално Telenor) - ако това има значение...
  • Какви са често срещаните проблеми на този модел? Говоря за I9505, но е възможно да ми предлагат и някакъв друг (не изключвам варианта да ми предлагат CDMA модел - мога ли да го ползвам у нас?) Телефонът е с версия 4.2.2 поне в обявата.

Ще го ползвам главно за слушане на музика, по-малко снимане/браузване/четене/прехвърляне на данни с PC. Държа на хубав звук, качествен дисплей, издръжлива батерия и хубава камера, за това бивш флагман на добра цена ми се струва сделка, но досега не съм ползвал Samsung-и и нямам представа от техните специфики и проблеми, та давайте мнения.
Цитирай
Аксесоари
#2

това 4.2 версия малко ми намирисва...иначе като цяло последната версия е Лолипопа, да получиш брик при роот малко сложно, аз лично съм правил хард брийкове на нотове но на галаксита досега от години не съм имал проблем.Като срещани дефекти най-голямата болка е power бутона , при 50% се среща този проблем, при натискания вътрешно зацепва и блокирва от което почват проблеми като рестарти и т.н. Другия срещан проблем е често изгубване на сим картата което си е чист хардуерен проблем и спасение има само чрез смяна на платка, но рядко някой прибягва до това тъй като все едно да си вземеш нов самсунг , а и проблема не е кой знае колко дразнещ (поне за мен).Като цяло иначе съм доволен откъм камера , скорост при игрите, никакъв лаг...батерията е средна работа, колкото повече бърникаш толкова повече ще пада.
Цитирай
#3

Проблема със сим картата се оправя, като натиснеш слота за сим картата (не много силно), докато няма сим карта. Поне аз така си го оправих.
Цитирай
#4

С 5.1 Андроид са нови по 300лв вече ... 2 ра ръка малко рисково
Цитирай
#5

Като цяло не си заслужава да се купува подобен телефон вече.Много е вероятно да изревеш от куп проблеми.И на мен нещо ми намирисва това 4.2 версия..,че и втора употреба..Аз не бих го купил.Ако все пак се решиш да го вземеш внимавай да не ти набутат някоя реплика.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Къде го видя нов за по 300 лева ? От БГ магазин, който дава гаранция 2 години ли ? Ако да - дай ми линк. Защото аз още го виждам S4 да си държи твърдо цена 450-500 лева нов.
Цитирай
#7

Благодаря за отговорите дотук.

Телефонът няма да се ползва за игри, нито за нещо по-натоварващо от аудио записи и евентуално гледане на 1080p в youtube - предполагам не би трябвало да насича? Може ли да се гледат видеа с повече от 30fps?

Интересува ме и батерията колко горе-долу държи? Примерно на 40-50% осветеност на екрана колко screen on-time би дало грубо - в самолетен режим или само на Wi-Fi, без включени BT/GPS/NFC...
Цитирай
#8

(2016-09-16, 00:24:55)Froyo2016 написа:  Благодаря за отговорите дотук.

Телефонът няма да се ползва за игри, нито за нещо по-натоварващо от аудио записи и евентуално гледане на 1080p в youtube - предполагам не би трябвало да насича? Може ли да се гледат видеа с повече от 30fps?

Не, не насича. През приложението Youtube идеално възпроизвежда 720p с 60 fps.

(2016-09-16, 00:24:55)Froyo2016 написа:  Интересува ме и батерията колко горе-долу държи?

Гледане на видео 4 часа (без 1 - 2 минути). Непрестанно браузване в интернет (ако е мобилен още по-бързо заминава), но поне 1,5 - 2 часа грубо казано.

Ако смяташ да не го зареждаш всеки ден - няма да си особено впечатлен от батерията. С нормално ползване ще изкара 1 ден до максимум ден и половина, а ако го лишиш от функциите му на смартфон и го ползваш като nokia с фенерче може да те изкара и 4 - 5 дена.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Не мога да разбера какви са тези резултати, които постигате. Чета тези дни и други мнения във форума за най-различни телефони, в които SOT над 4 часа се смята едва ли не за подвиг, при това в модели с до 3000 mAh батерии. Моят стар телефон е с 1500 mAh и съм докарвал 4 часа SOT при гледане на 720p видео - как става този номер? Вярно, резолюцията му е 800х480, екрана съм го слагал на около 40% осветеност, но съдейки от тези резултати, би трябвало вашите телефони да държат много повече?

Ето и линк, където специално за S4 дават резултат от над 12 часа видео и над 7 часа браузване - защо разликата е такава?
Цитирай
#10

Ми то не гледай батериите колко са , дали 2500 , 3000 или 4000 , важно е до колко консумира телефона , ясно е ,че колкото е по-мощен един телефон толкова повече ще консумирваа от батерията ако ще и 5000 батерия да сложиш!Аз лично не съм тествал на видео дали стига до 4 часа, гледал съм филм час и половина и горе-долу 20-30 % изяде !Естествено с включен wi-fi и разни работи.
Цитирай
#11

Отново благодаря за мненията, телефонът според мен е много хубав избор в момента откъм цена/функции, но естествено докато умувах, някой грабна тънката бройка. Както се казва, здраве да е. Продължавам си с Froyo-то, сигурно докато издъхне Smile
Цитирай
#12

Потърси още G2 16GB и S4 9505 се намират до 200 лева. Не мисля че е много за тези добри телефони.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#13

преди време умувах за g2 или s4 но избрах галаксито главно , че батерията може да се сменя.
Цитирай
#14

Скоро 4та година ще почна с него и съм супер доволен.Не мисля да го сменявам скоро.ползвам го за това,което искаш и ти,но гледай да вземеш от познат човек тела.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)