Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон
#1

Това са телефоните :

Galaxy s6
Nexus 5x 
Huawei p8
Цитирай
Аксесоари
#2

Направо всичките си ги вземи, за всеки случай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#3

Samsung Galaxy S6 е много добър, но има отвратителна батерия.

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#4

Nexus - а избирам аз, хубав е

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

+1 Nexus 5X

Smile
Цитирай
#6

1- Samsung Galaxy S6 ----> 2- Huawei P8 ----> 3- LG Nexus 5X

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Нексуса с 2 ръце.
С6-цата не е лоша, като изключим жалкия живот на батерията. Буквално ще ти се налага да го зареждаш по два пъти на ден, всеки ден.
Huawei - EMUI е достатъчно оправдание за мен никога да не приема марката насериозно. Софтуера им е покъртително зле. Може и да работи по-плавно от всеки един телефон на света (което разбира се, не е вярно), ама визуално не прилича на нищо.

И остава нексуса. Той също не е безгрешен (cough SD808 cough), но поне компромисите които трябва да направиш с него не са толкова големи.

А ако кажеш, за какво ще се ползва телефона няма да е излишно. Не знам някой да може да гледа на боб Rolleyes

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#8

(2016-09-16, 21:18:24)smiley написа:  Нексуса с 2 ръце.
С6-цата не е лоша, като изключим жалкия живот на батерията. Буквално ще ти се налага да го зареждаш по два пъти на ден, всеки ден.
Huawei - EMUI е достатъчно оправдание за мен никога да не приема марката насериозно. Софтуера им е покъртително зле. Може и да работи по-плавно от всеки един телефон на света (което разбира се, не е вярно), ама визуално не прилича на нищо.

И остава нексуса. Той също не е безгрешен (cough SD808 cough), но поне компромисите които трябва да направиш с него не са толкова големи.

А ако кажеш, за какво ще се ползва телефона няма да е излишно. Не знам някой да може да гледа на боб Rolleyes
Ще се използва основна за  интернет, соц. мрежи, гледане на видеа  и игри. А мнение за lg g4?
Цитирай
#9

(2016-09-16, 21:18:24)smiley написа:  Huawei - EMUI е достатъчно оправдание за мен никога да не приема марката насериозно. Софтуера им е покъртително зле.

Винаги може да си сложе Launcher и да си свирка. Smile)
Цитирай
#10

Лаунчъра не е целия софтуер на телефона. Той ми е най-малкия проблем.... ама имаш framework-ове, SystemUI и т.н. и т.н. и нещата стават грозни именно там. Само като дръпнеш нотификейшън бара и ги видиш тия два безумни панела и ти става ясно кой е бил дизайнера на интерфейса.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#11

Почти една година в семейството се ползва P8. Сток, никакви ъпдейти- просто работи. Дъщерята е много  доволна от апарата.

Nokia 8
Цитирай
#12

Бих казал, че EMUI е голямо предимство. Не го слушай колегата, той е със с7 едж и не признава друго, макар че за мен това е най-добрият телефон. Интерфейса на Huawei е супер лесен и удобен, функционален и дори красив. Отново бих се върнал на Huawei и най-вероятно следващият ми телефон ще е точно от тях.
По темата, погледни P9 втора ръка, страшен телефон е.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#13

Letv X800 ... или Letv Cool 1

Хвърли им по 1 око , ще спестиш пари и няма да сбъркаш с избора си .
Цитирай
#14

Ползвам P9 Лайт от два месеца. Това е първият телефон, който му сложих Нова Лаунчер, изсмях се и го махнах. Много съм доволен от собствения му интерфейс, просто се влюбих. А досега на всичко слагах само Нова....особено на отвратителния Тъчуиз....
Цитирай
#15

Rad0slaw написа:Бих казал, че EMUI е голямо предимство. Не го слушай колегата, той е със с7 едж и не признава друго, макар че за мен това е най-добрият телефон.  Интерфейса на Huawei е супер лесен и удобен, функционален и дори красив. Отново бих се върнал на Huawei и най-вероятно следващият ми телефон ще е точно от тях.
По темата, погледни P9 втора ръка, страшен телефон е.

Нали знаеш - всеки с вкуса си, казало кучето и се облизало... знаеш къде (: 

За мен TouchWiz-a на еджа е на светлинни години от който и да е е EMUI. Най-малкото има някаква консистенция и логика в дизайна му... anyway, темата не е за това. 
Р9 съм съгласен че е много готин телефон. Един приятел си го взе и си поиграх с него известно време... и камера и дизайн и сглобка всичко му е много добре. Включих го и всичките ми добри впечатления се изпариха. EMUI е някаква странна смесица между iOS, Android и MIUI, като не е взел най-добрите им черти  Rolleyes А да кажеш, че е лек е.... смешно. Това е сигурно един от най-тежките скинове от по-големите андроид производители. 
Пак казвам - може да работи перфектно, без никакви забележки, но не това е въпроса.


@ОР - G4 не е лош, ама нексуса е по-добрия вариант (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#16

Според мен най-добрият избор е Galaxy s6. Всеки има различни изисквания и различен вкус, но това е моето мнение.
Цитирай
#17

Пича говори за кучето и задника, а иначе не препоръчва телефон само, защото на него не му харесвало как изглежда софта (или пък дизайна)! Каква ирония. Сам казваш, че е въпрос на вкус пък да не говорим, че си е достатъчно къстъмайз. Винаги ми е бил забавен тоя раздел и теми, малко са хората, които дават наистина смислени съвети и разсъждават от гледната точка на човека пуснал темата. Това което за теб е ужасно грозно, за друг може да е ужасно красиво. И на трите модела знаете силните и слабите страни и вместо да му ги изброите и накрая да го оставите да направи своя избор, което винаги е било най-правилното според мен, пишете само някакви лафчета и ваши лични предпочитания и пристрастия.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#18

Ти се бъзикаш с мен, нали? Или грам не си прочел нищо от това което съм написал или се правиш на ударен.

Човека пита във форум за мнение кой телефон да си вземе. Ми нали е нормално всеки да си даде неговото лично мнение?!? Никъде не съм казал че Р9 е лош, казах че АЗ не мога да му понасям софтуера и понеже знам че не съм единствения просто му давам напътсвия на ОР какво да гледа. Ако аз не си дам МОЙТО мнение... от чие лице да говоря? От твое име?

" И на трите модела знаете силните и слабите страни и вместо да му ги изброите и накрая да го оставите да направи своя избор, което винаги е било най-правилното според мен, пишете само някакви лафчета и ваши лични предпочитания и пристрастия."

И вместо да дойдеш тук и да почнеш да спамиш по това което аз съм казал, що не го направи това??? Аман от разбирачи.....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

Nexus 5X според мен ще ти осигури по-дълга експлатация.
Цитирай
#20

По-горе гласувах за Nexusa, и още е така

Не бих предпочел Huawei защотото - Huawei , Дизайн, Emui, Сложност на менютата, Мяза на Iphone с тоя Emui и гръб.

(2016-09-18, 23:06:24)XeLiX написа:  Nexus 5X според мен ще ти осигури по-дълга експлатация.

+1 Smiley - TouchWiza е години по - напред от тоя смешен EMUI, дето ми е на таблета и лагва като г*з с извинение, и дизайна е супер дървен, сребрист, като цвета на таблета.

Става въпрос за
- Huawei Mediapad 7 Youth 2 SanDisk 2 GB - (Таблет)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

За мен нексуса е в челните позиции за това че е без наложен интерфейс, ота ъпдейтите и това че получаваш веднага новите ъпдейтни направо от гугъл камерата му е перфектна,  2 до 3 години пълна официална подръжка и още сумати години не официална пак толкова мигновенна като официалната. Взимай 5х нищо че е с 2 гига рам за чистият андроид няма смисъл от повече няма да усетиш лаг или забиване p8 вече е стар модел, а s6 с този живот на батерията просто е трагедия освен ако не го рутнеш и не му сложиш някой къстъм роом и къстъм кернел и да изтриеш всичко излишно за да вдигнеш сота с 1 час

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)