Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg g4 проблем с гаранция
#1

Здравейте колеги,значи имам проблем с гаранцията,купих миналата година октомври месец въпросния телефон,от сайта mobiland.bg,в сайта им пише КК сервиз,върнаха ми телефона с отказан ремонт,а телефона страда от bootloap проблем,на листа от "сервиза" пише quick service номера и адрес,по-надолу пише причините по който е отказан ремонта и те са:телефона има следи от неправилна употреба и НЕ СЕ ВКЛЮЧВА...телефона е ударен в десния ъгъл отдолу и то не много.Моля ви дайте съвет какво да правя...
Цитирай
Аксесоари
#2

Я снимай да видим колко са сериозни следите.
Ако са малки аз лично бих им писал по мейла, че това е познат проблем, който няма общо със следите, като сложа кзп в копие и прикачена снимка на следите, както и няколко линка към статии за буутлупа.
По принцип изпускането реално е предпоставка да ти откажат гаранция, но в този случай е ясно, че не то е довело до проблема.

Пс, защо не се направиш на луд и не се пробваш и в Мост ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#3

Ами тъй като не мога да дам снимки защото няма със какво да снимам,просто боята е леко премахната (ужулено) точно на самия ъгъл + че са ми отказали гаранцията
Цитирай
#4

Ако е леко жулнато няма значение. Направи, каквото е казал колега + още от сега се свържи с кзп. В най-лошия случаи ще почакаш доста, но решението трябва да е в твоя полза.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

Ето снимки 
https://upload.vstanced.com/images/2016/09/16/VaF.jpg 
https://upload.vstanced.com/images/2016/09/16/VaP.jpg
https://upload.vstanced.com/images/2016/09/16/Vai.jpg
Надявам се линковете да работят,съжелявам за лошото качество
Цитирай
#6

Не мисля, че основателно са ти отказали. Макар че, и двата пъти в Мост моя много го оглеждаха.
Аз бих отишъл да пробвам и там. Аз също имах леко чукнато, но много по-леко.
Ако не стане - LG България, КЗП.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#7

Ако имаш официална гаранция на LG + касова бележка, направо го занеси в мост-а. Нямаш ли ги обаче и гаранцията ти е към магазина, опцията ти е КЗП или съд, но там се сещаш в какъв филм се вкарваш Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#8

Редовен номер на К&К
Отиди в другия сервиз
Цитирай
#9

Взех си поука да не купувам телефони от такива шано сайтове,ще звънна на мост утре,с съд и КЗП се вкарвам в филма както казва колегата по-горе,ако имате още някакви идей пишете,благодаря ви!
Цитирай
#10

Offtopic Едно съм се убедил... По-добре дори втора употреба (във възможно най-добро състояние) но от оператор или техноверига, отколкото нов, но от гаражен тип магазин, без никаква стойност на гаранцията...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#11

тук проблема не е в това, че магазина е гаражен
КК са си официален сервиз на LG, т.е. проблем с гаранцията няма
обаче просто КК така си работят
не само с LG, и със Samsung правят същите номера
и най-нагло предлагат да поправят телефона срещу заплащане
Цитирай
#12

А как се стигна до bootloop, правил ли си му нещо?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#13

По принцип като си играя малко и екрана става розов,ако това ви говори някаква причина за bootloap,нито е бил руутнат нито нищо,в момента когато получи буутлоапа си бях в facebook...
Цитирай
#14

Ясно, явно просто си попаднал на дефектна бройка. В такъв случай, действаш както са посъветвали колегите, успех.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#15

Не, просто си попаднал на една от многото хиляди дефектни бройки на LG G4, които изпадат в bootloop.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#16

От мост ми искаха 300 лв. за смяна на платката ,телефона се продава на части. Благодаря ви, но не можах да си спася телефона...
Цитирай
#17

Колега не се предавай лесно. КЗП! Освен ако и от мост не са казали, че е заради изпусканията.

Sent from past

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#18

Можеш да звъннеш и на ЛГ България.
Мисля, че преди бая време колега беше в подобна ситуация и ЛГ накараха Мост да извършат ремонта безплатно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#19

Няма да се отказваш
Да докажат че удара е убил телефона
Цитирай
#20

Aз имах проблем с гаражен магазин сервиз, който на всичкото отгоре има и фейсбук страница. Отказаха ми гаранция на телефон с неработещ тъч, или по-точно с 1/4 неработещ тъч в горния край. Насолих ги хубаво във фейсбук страницата им и след една седмица го смениха с нов, като дори ме помолиха, повече да не пиша на страницата им. В момента имиджа на всички техно вериги и много крехък, понеже конкуренцията е голяма. Удари ги в сърцето, а именно техномаркет и да видиш, как ще клекнат, имал съм си работа с тея хубосници на времето за един мп3 плеър и знам, как се оправят нещата. Просто вдигни достатъчно шум и ще ти го подменят с нов дори, без да задават въпроси.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#21

Първо - как разбра, че имиджът на техно веригите е крехък, ако не е тайна? И второ - кой изобщо говори за тях, като колегата е купил телефона от някакъв никому неизвестен магазин? Къв техномаркет, кво сърце?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#22

K&K са част от такава верига
Цитирай
#23

(2016-09-16, 23:05:49)cruzen41 написа:  Взех си поука да не купувам телефони от такива шано сайтове,ще звънна на мост утре,с съд и КЗП се вкарвам в филма както казва колегата по-горе,ако имате още някакви идей пишете,благодаря ви!

И какво като дадох 1000 лв. и си взех Г4 от Виваком, след като два пъти беше в сервиза?! Първия път Мост не ми смениха дисплея. Втори път при изгоряла платка казах на Виваком, че и дисплеят е за смяна и го пратиха в КК. Там ми смениха платката, но дисплея си е същият розовеещ боклук. Оня ден си поръчах един Асус Макс от Китай, за да имам един резервен телефон когато скъпите операторски слушалки са в сервиза... Като ми дойде Асуса го давам пак в сервиз и ако се направят на луди КЗП и всички екстри. Телефонът при мен е в отличен визуален вид...

103
Цитирай
#24

Между друтото относно розовеещия дисплей ми направи впечатление, че повечето червени детайли от интерфейса на телефона всъщност не са истинско червено. Наскоро отварям LG Bridge да прехвърля едни данни и на монитора на PC-то червеното е същото такова розово-лилаво като когато затвориш с червената слушалка.
Със сигурност телефона няма добро червено, но в никой случай не трябва да се съди от интерфейса за качеството му.
Цитирай
#25

Ами колеги, като го давате за bootloop-a кажете и за дисплея. След това като си го взимате проверявате дали е сменен дисплея, ако трябва и 1час го тествайте. И след както установите, че проблема не е отстранен, го оставате да го върнат пак в сервиза. Така примерно ако са ремонтирали платката 15дена, остават още 15 за ремонт на дисплея. Ако го върнат вече със становище, че не е развален КЗП. Ако го забавят повече от 30 дни - КЗП. И тъй като има проблем, вярвам че решението ще е във ваша полза. Ако моя се бъгне смятам да направя така.

Успех!

Sent from past

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)