Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата на Г4
#1

Здравейте, имам проблем с камерата на телефона и той е, че воъбще не иска да фокусира, на ръчен режим натискам MF и местя на горе - на долу и фокусът не се променя и като цяло снимките стават леко размазани, на море съм от Понеделник, но не съм носил телефона на плажа, освен нощем да направя някоя снимка и чак днес го забелязах, някой имал ли е същия проблем и как да го оправя? Единствено се върнах на 5.1 преди 2 седмици, но едва ли е от това...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
Аксесоари
#2

На какъв режим снимаш?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

Ръчен, пробвах и на "Основен", но е същата работа..

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#4

Натисни тогава ,както си на ръчен режим MF и след това "Аuto"

[Изображение: 0a7c854ceee3f010b856d062489e5c59.jpg]

Ако и тогава не се оправи влез в "Приложения" и изчисти данните на приложението "Камера"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Направих го,без резултат, давам пак на авто след като ги изчистих и седи пак замъглено...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#6

Стъклото на камерата как е? Ако е надрано може от там да е проблема

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

Не е, добре е, един приятел ми вика, че може лазера нещо да се е прецакал...не знам, ама като се върна ще го занеса пак в М-Тел и това ще е 3ти път и са длъжни вече или да го оправят или да ми дадът нов! Писна ми от тези нещастници и номерата им вече Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#8

Ако си изчистил данните на приложението остава само единствено да направиш хард ресет. И, ако това не се оправи го пращай. Прехвърли си снимките някъде преди да направиш хард ресет.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

Благодаря ти! Ще пробвам в Събота, че тогава се връщам от морето и ще те уведомя, какво е станало! Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#10

Мтел имат право да го сменят само е даван 3 пъти за един и същ проблем.Иначе да пробвай с хард ресета и ако не се оправи тогава сервиз.

П.П.Изпускан ли е телефона?Попаднах на ето тази статия: https://www.ifixit.com/Answers/View/2764...on't+focus
На още едно място чета, че при изпускане или удар може да се повреди сензора(мисля че така се води) за фокусиране.
Цитирай
#11

Ами в интерес на истината да, изпуснах го, тъй като докато седи на тъпият ми "статив", явно нещо съм го натиснал съм го счупил и докато телефона седеше да снимам и падна..Иначе пробвах това с ресета, не стана...слагам си ръката пред камерата, натискам да фокусира ръката ми и не фокусира, също така бутам пак MF и пак никаква реакция...значи сервиз, айде пак 2 седмици без телефон ...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#12

Т.е. казваш, че докато е бил на статива и е била включена камерата и телефона е паднал?
Ако правилно разбирам, то оптика е отключена и заради наличието на OIS най вероятно е сдробена вече ...
Цитирай
#13

Ами един приятел фотограф погледна телефончето и по принцип разбира от техники момчето и ми каза, че лазера или сензор, забравих какво ми каза, че е за фокусирането се е прецакал, което означава, че ще го нося в М-Тел, ама нямам друг телефон и когато намеря телефон ще го занеса, защото тези шибалници нямат да ми дадът, докато моя е на ремонт ...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#14

Като включиш камера погледни към лазера, ако го виждаш, значи не е прецакан. Ако всети е по-вероятно от удара OIS да се е прецакал, щом и на ръчно не иска да фокусира. Но все тая няма какво да направиш, освен да го занесеш на сервиз. Успех!

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#15

Лазера пресветва, а ми се струва, че преди светеше постоянно, но както и да е...да, намеря ли друг телефон и го нося... Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#16

Колеги, шокиран съм...пуснах телефона отново, за камерата и дисплея и наглите след вече почти 3 седмици, ще ми го върнат и в сервизния статус пише, че не е открита повреда...моля ви, дайте ми насока в кой сервиз да го пратя, поне камерата да ми оправят...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#17

Гаранционен ли е? Ако е направо не го взимай и сезирай КЗП.

Sent from past

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#18

Интересно момчета, камерата ми се оправи! Било е от софтуера, тъй като нали го преинсталират при всяко пускане в сервиза! Бях сложил Poland 10E и явно нещо той е прецакал системата, сега камерата си ми работи перфектно...

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай
#19

Добре, че каза. Мислех да слагам същия. Сега от къде да намеря оригинален 5.1 KDZ без да имам подобни ядове?...
Цитирай
#20

Ти, от къде си сигурен, че ще ги имаш същите ядове? Ами, ако колега не е правил хард ресет напълно възможно е този бъг при него да е от това. Аз също бях сложил 10е и при мен нямаше никакви проблеми.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#21

(2016-10-08, 22:21:28)eksoldier написа:  Добре, че каза. Мислех да слагам същия. Сега от къде да намеря оригинален 5.1 KDZ без да имам подобни ядове?...

Имам 5.1 Europe OPEN H81510D.kdz, ако трябва да го качвам по облаците?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#22

А с него ли си в момента? Това е не модифициран ром нали?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#23

Не съм, искам да видя отзив за драстично подобрение, както при V10, преди 2 часа наместих "I" на 6цата

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#24

Аз ги смених всички букви на 6-цата и поне при мен подобрение нямаше (последно преди 2 месеца бях с H81520i_00_0614). Най-вече ме тормозеше батерия. Сега се върнах на 5.1 - тук нещата са една идея по-добри, но все пак трагични. А между другото съм с 5.1 kitkat(*близалка) H81510E и нямам проблеми с камерата (не знам дали е Poland).

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#25

Е, не си с Кит Кат сега.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)