Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Развален Home бутон
#1

Здравейте!
Преди около 3 седмици взех S7 edge. 
Като цяло съм супер доволен, понеже идвам от iPhone 5s.
Докато вървях и започна да вали, а понеже нямам протектор все още реших да не го слагам в джоба, и без това е водоустойчив  Bu
Накапа го, не беше някакъв порой, просто капчици тук там
Избърсах го и около половин час по-късно home бутона и бутона за заключване спряха да реагират
Четох в XDA, че рестарт оправял в нещата в някои случаи и копчето за заключване вече е ок. Home бутона не проработи.
Мисля да го оставя да изсъхне колкото може и ако не проработи до 2-3 дни да го дам на Теленор да го видят.
Надявам се да ми признаят гаранцията и се чудя какво да правя междувременно, че да не се прецака нещо перманентно
Пусках го във safe mode, не реагира и там?
Цитирай
Аксесоари
#2

Странно... Би трябвало да го оправят гаранционно.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#3

(2016-09-17, 22:55:35)randommaniac написа:  Здравейте!
Преди около 3 седмици взех S7 edge. 
Като цяло съм супер доволен, понеже идвам от iPhone 5s.
Докато вървях и започна да вали, а понеже нямам протектор все още реших да не го слагам в джоба, и без това е водоуснойчив  Bu
Накапа го, не беше някакъв порой, просто капчици тук там
Избърсах го и около половин час по-късно home бутона и бутона за заключване спряха да реагират
Четох в XDA, че рестарт оправял в нещата в някои случаи и копчето за заключване вече е ок. Home бутона не проработи.
Мисля да го оставя да изсъхне колкото може и ако не проработи до 2-3 дни да го дам на Теленор да го видят.
Надявам се да ми признаят гаранцията и се чудя какво да правя междувременно, че да не се прецака нещо перманентно
Пусках го във safe mode, не реагира и там?

Човек, телефона наистина е водоустоичив и повярвай, малко дъждец изобщо не му е проблем
Явно при теб и твоята бройка има някакъв дефект или разхерметизиране , така че НЕ чакай а направо го носи в сервиз  Stolt

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#4

Принципно го взех от Теленор, там ли да го нося или в някой сервиз (в Пловдив съм)
Цитирай
#5

Занеси го в Теленор със всички документи към телефона. Те ще придвижат нещата по канален ред.
Вероятно си е хардуерен проблем, а това че е се е появил след мокрене е съвпадение.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

(2016-09-18, 09:03:14)randommaniac написа:  Принципно го взех от Теленор, там ли да го нося или в някой сервиз (в Пловдив съм)
Пробвай направо в сервиза - спестява се доста време така.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#7

Цитат:Lam3r4e
И аз да се впиша с нещо.
Два пъти се престраших да го топна в басейн.
Малко трудно стават снимки, но с таймер е супер. И качеството е готино. Като цяло е забавно.
След 1вия път, малко повече време му трябваше докато изсъхне там където е USB входа, за да може да се зарежда.
След 2рия не знам как и защо, но явно повечко вода беше застанала около или под Home бутона и отчиташе натискания и в такъв момент блокирва Power бутона и примерно пускаше и спираше камерата, или вкл./изкл дисплея или отчиташе тройно натискане на Home Бутона и смаляваше екрана за работа с една ръка (на моменти лудваше от различните комбинации), но след няколко часа изсъхна и  е окей в момента Smile
Може би не трябва да се прекалява. Но както казах си е супер забавно.
Това от другата тема - Тест във вода Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#8

Бутона изведнъж проработи, някъде ден и половина след като спря
Предполагам е нещо нормално да спре и когато изсъхне да проработи пак?
Надявам се да не стане някакъв по-сериозен проблем но явно няма да го нося в сервиз сега
Цитирай
#9

Ми не, аз го мокря под чешмата и веднага след това си работи

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#10

Виж и моя пост де...

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#11

Видях го, но далеч не е същия проблем
Цитирай
#12

Ако го носиш в сервиз, не казвай, че е мокрен.
Знам, че има там такива хартийки с които проверяват дали е влязла вода, ама не казвай нищо.
Не работи и това е, мокрил ли си го- НЕ.

Иначе, ако е влязла вода вътре и тези хартийки са станали червени, няма да ти признаят гаранцията....тъпо е, но е така.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Пак спря... Вече със сигурност отива в сервиз.
Ама къде да го нося?
Цитирай
#14

В магазина от където си го закупил!
Цитирай
#15

И аз съм в "отбора"....Днес с изненада установих,че бутона не работи...Smile
Странното е,че телефонът почти не е ползван от юни насам...Явно от неизползване също се прецаква....Smile
Цитирай
#16

Ъпдейт по ситуацията: При мокрене (като влезе дори и съвсем малко вода под бутона), Home и Lock спират да работят. Не знам защо, но се оправя след към 7-8 часа.
Цитирай
#17

Аз съм мил моя един път и аномалии такива не съм забелезАл. Ама не съм прекалявал с банята де Smile
Цитирай
#18

Аз доста повече от веднъж, и при мен няма такава ситуация. Явно има някаква пролука и лек процеп при теб за да става

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#19

(2016-09-19, 16:19:03)Victormihov написа:  Иначе, ако е влязла вода вътре и тези хартийки са станали червени, няма да ти признаят гаранцията....тъпо е, но е така.

Е не се признава гаранцията при намокряне ли ?
Цитирай
#20

(2016-10-05, 16:24:19)aladin написа:  Е не се признава гаранцията при намокряне ли ?
Не се.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)