Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тотално разочарование от модела (дълго мрънкане)
#1
Sad 

Така, телефона беше закупен края на 2014-та.

Х време след покупката, след ровене тук във форума гледам хора се оплакват от напукани лайсни. Викам си 'чей да погледна моите как са, свалям кейса - мармалад. Както и да е, не пречат на работата на телефона, за какво да ги сменявам?

Година и половина след това, точно по време на почивка извън България, когато имам нужда от GPS и камера, батерията реши да се прецака и телефона влезе в постоянно рестартиране. Както и да е, батерия, "случва се", макар че на година и половина живот да си отиде не ми се беше случвало, още по-малко пък разкапана батерия да не ми позволи да си ползвам устройството дори за 10 секунди.

Преди около 10 дена. Някакво странно съобщение, не помня точно какво, май се споменаваше IMEI нещо си, но след него ми се заключиха изходящите обаждания, все пак имах мобилен нет. Потърсих съобщението в нета - било означавало, че телефона е заключен, случвало се ако бил краден. Я пак? Панически рестартирам, всичко се връща към нормалното.

Преди 8 дена. Високоговорителя отзад умря. Ама не тотално, а от време на време се чува и/или пръщи за по няколко секунди. Ровя ровя из нета, намирам много туториали колко лесно се сменява, пък и частта е само 16$, викам си НП, и това се "случва", дефектен модул.

Вчера сутринта, цъкам си из нета - изневиделица син екран, 5 секунди по-късно се изключи и това беше.

Сега влизам във форума и гледам за последната седмица 2-ма са изревали от същия проблем, който се оказва от дъното. ~100$ като част.

Още преди 7 години се бях зарекал да не взимам повече LG, след като се нахендрих с един "смартфон" с мобилен Уиндоус, дори не му помня модела вече. Лаг-а беше невъобразим, постоянни проблеми, както и да е. Като видях Г3-ката обаче си помислих - що пък да не му дам шанс, толкова го хвалят отвсякъде. И скочих... ама в ла*ната Smile Та така, за мен LG повече НИКОГА. Надявам се да мине гаранционно през МОСТ и да се порадвам на камерата поне още няколко месеца, тя е единственото хубаво нещо в тая коруба.

Странното е, че тези тъпотии се случват основно при мобилните устройства, имаме 2 телевизора, монитори, и незнайно още какви техни боклуци купувани през годините, и до сега не сме имали никакви проблеми. Явно QA куца на поточната линия с телефоните.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако устройството ти все още има остатъчна гаранция, защо не ползваш услугите на сервизна база?

 
Цитирай
#3

Дам, днес го оставих в Мост Компютърс. До сега не съм се възползвал от услугите им, но ми се сториха доста свестни и обслужването беше на ниво. Устройството си го купих от испанския Амазон, а там всичко върви само по фактура/касова бележка, никой не изисква попълнени гаранционни карти за сервизно обслужване и т.н. Съответно и аз имам налична само фактурата, така че се надявам всичко да е наред и да не се налага да пътува към Испания, което в противен случай ще остане като единствена опция, защото вместо да плащам 300, че сигурно и отгоре за ремонт на гореспоменатите неща, то по-скоро ще си купя нов телефон с гаранция за следващите 2 години. Който няма да е ЛГ хехе Smile
Цитирай
#4

Още един G3 16gb със син екран.
Цитирай
#5

Не ми остава друго, освен да похваля Мост Компютърс. Ремонтираха го гаранционно за по-малко от седмица, имайки в предвид празниците.

В крайна сметка се оказа точно това - дефектирало дъно.

Новото е произведено преди по-малко от 2 месеца, дано да са изчистени дефектите, въпреки че ми направи впечатление, че понагрейва след като го включих и почнах да си инсталирам приложенията.

Ще му запаля една свещичка довечера, дано изкара повече от предишното Neutral
Цитирай
#6

16gb ли е и твоя?

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#7

Да, 16...
Цитирай
#8

Случи се същото на приятелка точно с модела 2/16, син екран и подменено гаранционно дъно. Това се случи преди месеци, но понеже телефона не е мой и не видях други такива случаи затова не писах да не всявам паника.
Мислех, че само G4 ''умира''.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

Не знам какво да кажа... Като гледам раздела за G5 оставам с впечатлението, че не са си взели поука. Лично аз повече не смятам да закупувам мобилни устройства от тази марка, още по-малко т.нар. "флагмани", нито пък ще ги препоръчвам на близки и приятели, даже напротив...
Цитирай
#10

Много съм доволен от телефона, но всеки път в автомобил + навигация + лято, като прегрее телефонът и се чудя дали ще се включи.

Дано да изкара до догодина, пък тогава, живи и здрави, ще му мисля. За момента нито G-, нито V-серията ме привличат. Та, ако продължават в същия дух, ще ги сменя.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#11

Понеже не ми се пише направо ще  си копирам един поста,  как си оправих проблема без пари! 
(Случката е следната:

Преди около седмица, докато играех на RealRacing3 ненадейно осъзнах, че телефона няма звук. След дълги опити да го оправя нямах успех. Единствено разбрах, че проблема е в чипа. Проблема си остана и преди 3 дни вечерта ми притрябва фенерчето на телефона, но телефона се беше изключил на около 70% батерия. Отново след дълги опити борба да го включа, пак нямах успех. Телефона бе умрял... Разбрах, че проблема е в недобре запоената платка. След дълго четене дойде време да пробвам да я оправя. Разглобих телефона и в предварително нагрята фурна на 180 градуса сложих платката да се готви за 8мин. но не и повече! След като е изпечена я изчаках да изстине и сглобих телефона. Пуснах го да се зарежда и след около 5мин. го изключих от контакта, за да видя дали ще се включи. За моя радост екрана светна и освен, че се включи има и звук) според мен проблема е,  че не е добре запоена платката  Снимки[/size]
[size=x-large]Това разбира се съм го правил на моя си отговорност тъй като ден след като се появи синия екран си купих нов телефон, разбира се не  LG...  Вече 2 флагмана от тази марка имат проблеми с дънната платка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)