Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от Къстом на Стоков РОМ
#1

Здравейте!

1. Някой може ли да обясни подробно как става връщането от Къстом на Стоков РОМ?
Така, че да се възстанови гаранцията - да няма следи. Доста порових, но не намерих такава
инструкция за П70-А. Най-добре ако има такова видео като за даунгрейда от 5.1 към 4.4.

2. В момента съм с VDT_P70A_S134_LF_Team_rev.16 и всяка вечер ме подканя да се ъпгрейдвам по ОТА до 5.1 - ако му дам "ОК" ще се замаскират ли нещата или всичко ще се омаже???

:-)
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да се омаже.Може и с Флаш тула да си сложиш официална Близалка.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Искаш да кажеш, че по ОТА всичко ще си се възстанови до Стоково състояние - така ли?

А с Флаш тула каква е последователността - както при даунгрейда ли? Не трябва ли да търся първо Стоково Рекавъри, както преди търсех Къстом когато слагах РОМ-а на VDT?
Цитирай
#4

По ОТА няма да ти сложи 146 ли беше или 149,а последната за нашия регион.Свали си тази на братушките и директно си я флашни.Преди си търсел заради къстъма,сега не ти трябва.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

Знам, че няма да ми качи 146-та но се чудех дали все пак не е добра идея да си се качи нашата версия първо -> да пооправи нещата ако нещо съм разбърникал с криви ръчички - и после да боря 146-та? Или е само излишно движение?
Цитирай
#6

Според мен няма смисъл от тази гимнастика.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#7

Слагай направо 146 както ти е казал gipso Smile
Цитирай
#8

Никаква файда от сток 134 първо и после 146. Аз от CM, 64bit, директно на 146 минах, която е 32bit. Ако има нещо омазано по апарата (разбирай хардуер) или прецакан NVRAM, то няма да се оправи със смяна на ром.
Цитирай
#9

@srhristoff, с какво ROOT-на телефона, щото аз като бях със стоковия S139 (Android 5.1, 32-bit) и по описанието от първата тема тук в раздела за P70-A нещо не се получиха нещата, защото нямаше това User2Root в инженерното меню?

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#10

Изтрих си ИМЕИ-те ... Пробвам някво видео как да ги върна и ми показва това:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

Трябва да има разстояние между + и EGMR и разстояние между втората запетайка и кавичките , а за втория слот командата е същата само че стойността е 1,10,  Smile
Цитирай
#12

И така не става: AT command is sent:
+CME ERROR: 100
Цитирай
#13

(2016-09-21, 13:14:53)dtk написа:  @srhristoff, с какво ROOT-на телефона, щото аз като бях със стоковия S139 (Android 5.1, 32-bit) и по описанието от първата тема тук в раздела за P70-A нещо не се получиха нещата, защото нямаше това User2Root в инженерното меню?

По ТаЗи инструкция. Но аз го направих под 4.4, което всъщност е без значение.

P.S.
@Joro_09ТуК е описано, има и видео мисля, как се въстановява IMEI..
Цитирай
#14

(2016-09-21, 20:49:54)srhristoff написа:  P.S.
@Joro_09ТуК е описано, има и видео мисля, как се въстановява IMEI..

През инженерното меню не става. А другото ми се струва сложничко ... да не оплескам още нещо.
Това има ли нещо общо с Ракавърито? На сервиз ще го оправят ли? Някой от София ще помогне ли?
Цитирай
#15

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79774

Sent from my Lenovo P70-A

Тука са се сблъсквали с този проблем.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#16

Не става - дава грешка ... А да ги вкарам с програма вече ме е страх - да не оплескам още повече.
Ако флашна РОМ-а на ново това няма да помогне нали?
Цитирай
#17

Пробвай,не съм убеден че ще стане.

Sent from my Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#18

(2016-09-22, 00:38:37)Joro_09 написа:  Не става - дава грешка ... А да ги вкарам с програма вече ме е страх - да не оплескам още повече.
Ако флашна РОМ-а на ново това няма да помогне нали?

Не, няма да стане. Флашването на ром няма да ти презапише NVRAM-а. Там имат достъп само инженерното меню, флаштуул и специфичен софтуер.
Цитирай
#19

Колега след няколко опита с CM13 и аз си изгубих IMEI-те поради липса на инженерно меню дадох root на Chamelephon получи се от първият път.
Цитирай
#20

Би ли описал по-подробно?

И още - след ресет дали ще останат или пак ще изчезнат?
Цитирай
#21

След рестарт би трябвало да останат, но след преинсталация с нов ром, какъвто и да е, било то сток или не, пак ще изчезнат. Поне теоритично би следвало да е така.

P.S.
Какво по-подробно да се описва... Сваляш приложението, инсталираш, даваш му руут права и прогрсмата ти задава нови, някакви, имеи...
Гледам, обаче, първия коментар... Потребител с леново п70 и приложението крашва при опит да приложи нови ИМЕИ. Пробвай, може и да ти "върже".
Цитирай
#22

Приложението си работи перфектно(информацията ми е от вчера). Да крашва, когато няма root права и може да напишеш зъл коментар  Big Grin , но без инженерно меню нямаш голям избор при къстъм ром, който не си буилдвал сам. Кое да опиша по подробно? Как се root-ва телефона ли? Прочети тази тема!!! Просто даваш права на супер потребител на това приложение като те попита при стартиране(може да използваш и KingRoot). Работата с него е дурако приятелска, т.е. имаш 2 полета в които да въведеш IMEI1 и IMEI2 и после даваш Apply. По свое желание когато приключиш може да го деинсталираш, настройките са запаметени до следващата софтуерна(или хардуерна ако го учиш да лети) интервенция над телефона.
Цитирай
#23

KingoRoot зависва на 90% и после дава грешка ... ERROR CODE: 0x1A80DC

a

KingRoot ми казва: Root strategy unavailable
Цитирай
#24

Ти защо не каза че си на 146 без IMEI сега и аз така, върнах на по-стар ром без проблем ги слагам при този изчезват IMEI-те и известните до момента методи не работят..
Цитирай
#25

Sorry ... предположих, че си видял коментарите в началото. И сега какво - и ти ли си изгуби IMEI-те?
И какво значи "при този изчезват IMEI-те"? Виж го srhristoff -> джитка си със 146-та и си свирка.
Аз от него се зарибих ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)