Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel и Pixel XL официално представени

Google пуска нова ревизия на Pixel и Pixel XL : https://9to5google.com/2017/03/12/google...ion-b-sku/

 
Аксесоари

https://9to5google.com/2017/03/24/google...are-glass/

И само да вметна,че Pixel-a размазва iPhone 7 Plus на снимки...Smile


Sent from my x600 using Tapatalk

Дизайна ме спира от тоз Пиксел. Иначе да съм го подкарал. Само хубави неща чувам за него. Един колега с който работя си го взе и каза само хубави думи.
Искам го заради ъпдейтите които получава. Може и нелепо да звучи ама си е друго като знаеш, че на някой му пука какво става със задвиждащата сила на Софтуера. Е сега 7.1.2 излезе, кога ще го видя аз?
Накрая ще преглътна всичко и ще си го взема...

Samsung Galaxy S10+ Green

http://www.gsmarena.com/google_fixes_pix...-24202.php

3 години по-късно, Google най-накрая решиха да оправят проблема с блутута. По-добре късно отколкото никога, I guess. Това мисля че развенчава мита, за софтуера който е "произвдение на изкуството".

Trust nobody who smiles before 10am...

Заради подобни "изказвания" на хора виждали един телефон само на снимка,темата беше заключена преди време и вероятно отново ще бъде,но какво да се прави ?Smile
Да,@smiley....Произведение на изкуството си е в сравнение с този на Самсунг примерно....Само,че аз не влизам в темата за батерията на любимия ти телефон,за да обясня на @ivkos,че не мизериите на Google са причина за дрейна на батерията...Аз не влизам в темата за софтуерните актуализации,където кашата също е много голяма,въпреки,че двете теми са свързани-едното е следствие на другото...Smile
Аз не влизам да се заяждам,че вие все още се мъчите със 7.0,докато аз съм си със 7.1.2 и въпреки,че е "бета" е много по-малко бъгав а от вашия "стейбъл"....Така,че предлагам да си стоим в темите и да не предизвикваме ненужни спорове с безсмислени коментари....Ако ме разбираш...Smile




Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

И въпреки всичко Pixel се предлага почти никъде, и много по-малко се купува от другите флагмани.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Точно там му е тръпката на тоя телефон (поне за мен), а не да имам масовките, които можеш да видиш във всеки втори срешнат. Ако имаш желание можеш да се сдобиеш с телефона има си начини.

[Изображение: 21693249.jpg]

Тоо па с тия продажби не са спря ... Бот ли е , някакъв меринджей ли ? Пиксела се продава по големите пазари, а това че го няма в БГ не означава че е някакъв мит за хората. Телефона наистина е уникален и google са се постарали доста, разбира се има трески за дялане, но кой телефон няма .. особенно онея с милионите продадени бройки ?

Всеки телефон си има своя чар, както всяка кола.. Малко е нелепо да упреквате единия телефон, за да изпъкне другия с това..
Вкусовете са индивидуално нещо..
Става ми смешно сравнението с андроида. Сякаш разликата е някаква огромна между версиите, та дори големите ъпдейти понякога са почти същите (съвсем леко променени)..
И хайде стига с тия батерии, че стана банално - за щяло и нещяло, вече се изтърка..Все едно виждате на улицата през ден да гърми телефон на Самсунг или пък сте имали досег с някой пострадал (за разлика от изгорели платки, пукнати лайсни, неработещи блутоди, спукани стъкла и т.н) Никой не споменава, че например Galaxy J7 (2016) прави около 10 часа екран, но щом батерията е на ноут 7 - олелелелеле..
Радвайте се на телефоните си Smile

Разлика между 7.0 и 7.1.2 няма,ако обаче са изпълнени няколко условия...В противен случай има и то доста осезаема !
По въпроса с "мизериите" на Google,които били виновни за дрейна:

След 10 часа:

   

След 17 часа:

.jpg photo_1490452687559.jpg Размер: 26.43 KB  Сваляния: 84


И още:

   

   

Как в единия случай имаме абсурден дрейн,а в другия нямаме ? И това на бета билд !?!?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-03-26, 06:00:17)tonkata07 написа:  Заради подобни "изказвания" на хора виждали един телефон само на снимка,темата беше заключена преди време и вероятно отново ще бъде,но какво да се прави ?Smile
Да,@smiley....Произведение на изкуството си е в сравнение с този на Самсунг примерно....Само,че аз не влизам в темата за батерията на любимия ти телефон,за да обясня на @ivkos,че не мизериите на Google са причина за дрейна на батерията...Аз не влизам в темата за софтуерните актуализации,където кашата също е много голяма,въпреки,че двете теми са свързани-едното е следствие на другото...Smile
Аз не влизам да се заяждам,че вие все още се мъчите със 7.0,докато аз съм си със 7.1.2 и въпреки,че е "бета" е много по-малко бъгав а от вашия "стейбъл"....Така,че предлагам да си стоим в темите и да не предизвикваме ненужни спорове с безсмислени коментари....Ако ме разбираш...Smile




Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Дълго се чудих дали да ти отговарям, но.... виновника за затварянето на темата миналия път беше един пичага дет скачаше като ощипана мома на всеки един негативен коментар (било то и обосновано негативен) срещу телефоните. Имена няма да споменаваме.
А ти така не влизаш по темите на Самсунг, че няма тема в която да няма твоя отпечатък, моля ти се.

И очевидно, че google ще си оптимизират услугите за техните телефони по-добре отколкото за други. It's kinda obvious to me. За това и в Пикселите по-трудно ще откриеш дрейн от Gps, отколкото при Самсунг. Но това не променя факта, че много често дрейна при другите устройства е вина именно на Гугъл. И проблемите с блутута и това колко време им отне да ги оправят показват, че реално нещата далееееч не са толкова розови и че проблеми могат да възникнат при всеки и по всяко време - нещо абсолютно нормално като говорим за софтуер.

p.s. А ако спреш да намесваш Самсунг навсякъде, ама абсолютно навсякъде, би било толкова готино.

Trust nobody who smiles before 10am...

@don_gori я изброй пазарите, в които се предлага.
И именно продажбите са важни, а това, че Google Pixel не се предлага навсякъде е само техен минус.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-03-26, 16:23:39)hazART написа:  @don_gori я изброй пазарите, в които се предлага.
И именно продажбите са важни, а това, че Google Pixel не се предлага навсякъде е само техен минус.

Можеш ли да се обосновеш защо е техен минус или за пореден път така си пишеш? Да не би от Гугъл да са тръгнали да забогатяват чрез продажбата на смартфони? Big Grin

Huawei Mate 10 Pro

Именно затова зарязаха бранда "Nexus", с "Google Pixel" искаха повече популярност и повече продажба...

Sony Xperia 1 II, black

А да не би да не искат да продадат възможно повече телефони? Пикселите случайно не бяха ли пряк конкурент на S серията на Самсунг и iPhone-ите на Apple? Или те Google до сега във ферма са живяли са такива: "а, ма за какво ни е да продаваме телефони, да оставим това на самсунг и епъл".
Естествено че малкото пазари на които се предлага телефона е голям минус и то основно за клиентите (а също и за Google). Да, който много го иска може да намери начин и да си го купи дори да не се продава в неговата страна официално, но колко хора ще го направят това? И колко хора за сравнение просто ще отидат в близкото техно и ще си вземат един смотан S7, на който нищо не му работи като хората и дори няма да разбере че съществува такъв телефон наречен пиксел?

Google и рекламния им отдел набиват много сериозни пари в това да рекламират пиксела като "A Google Phone" или нещо подобно. В същото време се продава официално в шепа страни (и то доста големи страни са изключени от списъка им). И по някаква незнайна никому логика, се опитвате да кажете че това решение е логично?? Daaaaamn.

Trust nobody who smiles before 10am...

Не бе, Гугъл са олигофрени и чакат @smiley да им отвори очите (че например като почнат да продават в България и Уганда печалбите и акциите им ще скочат до небето). Между другото, има данни, че пикселите се продават по-добре от нексусите, напук на всички форумни анализатори.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Е, в къде се продават тези пикеси ? Лично аз тука в Белгия в никой магазин не съм видял пикеса. Не знам дали са олигофрени, но знам, че поне 90 % от хората изобщо няма да си направят труда да поръчват смартфон, което не се продава официално в страната. Може би тези смартфони са много добри, без бъгове, но всеки втори в Белгия, в България е със "бъгавия" самсунг и "скъпия" айфон. Предполагам и в Уганда е така.

@anastasia, какво има да се обосновавам, ти можеш ли да четеш, за да видиш, че съм се обосновал или трябва да ти отварям буквара?
@bobyn това с отварянето вече се изтърка всяко 5-то мнение е такова, като че ли кой знае какъв е този Google Pixel телефон, като ходиш да си плащаш сметката питай служителите знаят ли какво е Pixel, защото аз съм сигурен, че незнаят, а уж това им е работата, а камоли обикновения потребител ще знае.
И не си мислите, че хората се интересуват от чистия Android, който тука така се хвали. Хората знаят Samsung и Apple, но затова си има причина. А ако Google искат Pixel толкова да се издигне ще го пуснат навсякъде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Никъде не виждал обосновка от твоя страна. Щом имаш желание, отвори го този буквар и виж думите, които трябва да използваш, за да ми обясниш защо за гугъл е минус. Иска ми се да разбера мнението ти.

Huawei Mate 10 Pro

(2017-03-26, 20:21:15)bobyn написа:  Не бе, Гугъл са олигофрени и чакат @smiley да им отвори очите (че например като почнат да продават в България и Уганда печалбите и акциите им ще скочат до небето). Между другото, има данни, че пикселите се продават по-добре от нексусите, напук на всички форумни анализатори.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Аз не мога да повярвам, че тази тема изобщо я коментираме. Изкарвате едва ли не, че Гугъл иска да си продава телефоните само в определени пазари и че не искат да си разпростанят модела. Ама вие чувате ли се кви змии и гущери бълвате изобщо????? Естествено, че Пикселите ще се продават повече от Нексусите, та те вторите нямаха никаква реклама извън САЩ. Вие какво очаквате????? Аз съм в потрес  Facepalm1 Facepalm1 Facepalm1
И понеже много знаете да дуднете: Пиксела не се продава официално на пазари като Индия и Китай, които са изключително масивни пазари. Тия Уганда и България от кой пръст си ги измука не знам.

Anastasia123 написа:Никъде не виждал обосновка от твоя страна. Щом имаш желание, отвори го този буквар и виж думите, които трябва да използваш, за да ми обясниш защо за гугъл е минус. Иска ми се да разбера мнението ти.

Защото като цяло Гугъл не са олигофрени (believe it or not) и на тях, като на всяка една компания произвеждаща какъвто и да е продукт, целта и е да продаде възможно повече от стоката си. Отделно Гугъл искат да набият името Пиксел в главите на хората и това да стане конкурентен телефон на S серията на Samsung и на айфоните по продажби! Когато го пуснат официално в ПЕТ страни (Австралия, САЩ, Великобритания, Канада и Германия) това е доста трудно да се получи. Следователно решението им да не го пуснат на световен мащаб е леко странно. Не необяснимо, а странно!

В тая тема се водят най-нелепите спорове.

Trust nobody who smiles before 10am...

А замисляли ли сте се, че HTC може просто да нямат капацитета да произведе толкова устройства на Гугъл, че да залее всички пазари? Ако Гугъл са искали да продадат максимално количество, защо продадоха Моторола? LG защо не пусна V20 на всички пазари. Да не би да искат да фалират или 6-7-мо място ги устройва напълно. Просто нямат капацитет, а HTC са по-зле и от тях.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

@vargala кой ги е карал да се сдружават с HTC тогава.
@anastasia нещо почваш да ме съмняваш напоследък, почваш май да излизаш от релси. Wink Big Grin Cool Lol

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-03-27, 08:07:18)hazART написа:  @vargala кой ги е карал да се сдружават с HTC тогава. 
Да, наистина кой ли? Трябвало е да направят консорциум с Apple - тогава  Google Pixel щеше да го има по целия свят - включително и при операторите тук.

 

(2017-03-27, 05:42:31)vargala81 написа:  А замисляли ли сте се, че HTC може просто да нямат капацитета да произведе толкова устройства на Гугъл, че да залее всички пазари? Ако Гугъл са искали да продадат максимално количество, защо продадоха Моторола? LG защо не пусна V20 на всички пазари. Да не би да искат да фалират или 6-7-мо място ги устройва напълно. Просто нямат капацитет, а HTC са по-зле и от тях.

Или това, или просто все още нямат инфраструктурата навсякъде (като Google Store и т.н.) за да си продават устройствата. Независимо от това каква е причината да не се продава свободно по целия свят е голям минус и за Google и за евентуалните им клиенти. Да се твърди, че ограничената наличност е какъвто и да е е плюс за който и да е е или че Гугъл не искат да си продават телефоните, граничи с глупостта.

Trust nobody who smiles before 10am...

Тая тема как само се разводни...отново. Ясно ми е защо е била заключена преди време... Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)