Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel и Pixel XL официално представени

(2017-03-28, 10:55:06)bobyn написа:  Първата и според мен очевидна спънка е рентабилността. Какъв им е зора на Гугъл да направят сериозната инвестиция, необходима да стъпят конкретно на българския пазар, когато е ясно, че продажбите ще се измерват в двуцифрени числа месечно?! По въпроса с другите цитирани от теб държави можеш сам да си провериш дали ги има в техния Амазон (жокер - да, има ги).
България къде я бутате в списъка не е ясно. Никой не го боли фара за нас, естествено че там не е рентабилно. В Амазон (а както и от Google Store-а) трябва в повечето случаи да се плаща кеш - когато искаш да си купиш телефон и той струва безумните 1000 евро, които трябва да дадеш наведнъж и какво се получава? Един нишов пазар. Аз лично не познавам много хора, които биха дали такава голяма сума пари наведнъж, за да си купят някакъв безумен телефон.
Така че, Амазон не се зачита. Телефона в тези държави не се продава по официални канали, от рода на магазини, оператори и т.н. И да, мога да ти гарантирам, че в тези пазари ще си заслужава.

Trust nobody who smiles before 10am...

Аксесоари

Аз не познавам човек в чужбина, който да пазарува кеш. В Amazon и сие се пазарува основно с кредитна карта, не в кеш. Демек...лизинг.

Е нали парите трябва да ги дадеш наведнъж. Тук идва въпроса на кредитни карти, лимити, глупости и т.н.
Въпроса е че амазон, не е заместител на пазарауването от магазин или оператор. Да кажеш, че даден продукт се предлага официално в дадена държава, защото го има в амазон е крайно некоректно. То по тая логика щом имаме достъп до интернет и онлайн магазини, не ни трябват изобщо офицално вносове.

Trust nobody who smiles before 10am...

Учудвам се! Вие нормални ли сте в тази тема (повечето, не всички)? Гугъл винаги са били авангардни и са печелили от "нетипични" неща. Защо си мислите, че изписаните тук глупости имат общо с действителността? Изчетох доста безумия, как не били редовни щото нямало Пиксел на някой пазари - не ви ли се струва прекалено странно? По някаква причина няма, не щото са основателни вашите "разсъждения". Струва ли ви се основателна причина факта, че статистически в щатите се харчат 10/11 пъти повече пари за приложения и мобилни услуги отколкото в Китай (това съвсем примерно, не казвам, че е точно тази или само тази причината)? За компаниите, които имат някакъв глобален план, а не прозаично заливане на пазари това са много силни аргументи. Интересното е, че носят и много пари. Та "безхаберието" на Гугъл най-вероятно има изключително логично обяснение, но не мисля, че някой ще ви го даде. Та и на мен не ми е приятно, че България я нямат за нищо големите компании, но е факт, който няма да се промени. Епъл така и не си преведоха софтуера на български - ужас, те са губещи, не стават за нищо, идиоти са и не разбират от бизнес. Една планина фармацевтични компании не си пускат новите лекарства у нас - дървета, фалират. Много странна логика. Мисълта ми е: Що не спрете с икономическата политика, финансовите анализи и печалбите на конгломератие (те са доказали, че знаят какво правят) и не се фокусирате върху новите телефони на Гугъл?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )

Няма ги официално в БГ (и не само). Не виждам какво спорите. Ще си го купиш от Амазон, или друг такъв източник, със 150€ надценка, а като се повреди къде ще го занесеш? Кой ще ти даде протокол, че ти е приел телефона на еди коя си дата гаранционно? И като минат 30 дни и не си получиш телефона  (който си пратил някъде си), към коя институция ще се обърнеш? Някой ще каже, че телефонът рядко дефектира... Не е толкова рядко, а и това не променя факта, че го няма официално в БГ и един куп големи страни. Не може всички големи анализатори да определят дистрибуцията на пикселите като пълен провал, дори и за САЩ!!! , а тук 5 човека да твърдят обратното. И аз съм фен на Гугъл, имал съм 4 Нексуса, но това е провал.

П.С. http://www.phonearena.com/news/The-Googl...st_id92464

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

С тази пазарна политика на гугъл, пиксела няма как да се конкурира с айфона и самсунг.
Вече дали ще предлагат в целия свят или не, нас не ни интересува. Това е минус за гугъл.

(2017-03-28, 21:11:30)emski_vas написа:  Учудвам се! Вие нормални ли сте в тази тема (повечето, не всички)? Гугъл винаги са били авангардни и са печелили от "нетипични" неща. Защо си мислите, че изписаните тук глупости имат общо с действителността? Изчетох доста безумия, как не били редовни щото нямало Пиксел на някой пазари - не ви ли се струва прекалено странно? По някаква причина няма, не щото са основателни вашите "разсъждения". Струва ли ви се основателна причина факта, че статистически в щатите се харчат 10/11 пъти повече пари за приложения и мобилни услуги отколкото в Китай (това съвсем примерно, не казвам, че е точно тази или само тази причината)? За компаниите, които имат някакъв глобален план, а не прозаично заливане на пазари това са много силни аргументи. Интересното е, че носят и много пари. Та "безхаберието" на Гугъл най-вероятно има изключително логично обяснение, но не мисля, че някой ще ви го даде. Та и на мен не ми е приятно, че България я нямат за нищо големите компании, но е факт, който няма да се промени. Епъл така и не си преведоха софтуера на български - ужас, те са губещи, не стават за нищо, идиоти са и не разбират от бизнес. Една планина фармацевтични компании не си пускат новите лекарства у нас - дървета, фалират. Много странна логика. Мисълта ми е: Що не спрете с икономическата политика, финансовите анализи и печалбите на конгломератие (те са доказали, че знаят какво правят) и не се фокусирате върху новите телефони на Гугъл?

Да печелиш от "нетипични" неща и да не си продаваш телефоните по целия свят са две ТОТАЛНО различни неща. Второто несъмнено е обосновано - сам каза, не знаем какво им е положението и т.н. За да са го направили, така са сметанли за добре. Да се твърди обаче, че продаването на въпросните устройства официално, само на 5 пазара е плюс и не е в ущърб на клиентите (а и на самите гугъл - независимо от какво печелят, повече продадени устройства = повече приходи, end of story) е чиста доза лудост.
Няма да коментираме, че успеха им в пазара в който са се прицелили (ползвателите на iPhone-и) с тази им политика на продажби и availability е поставен под доста въпросителни (и да, преди да почнете - не трябва да съм CFO на гугъл, за да мога да събера 2 и 2 и да ползвам basic логика).

Trust nobody who smiles before 10am...

@smiley, да ти отговоря в обратен ред. Първо, ако Пейдж и Брин ползваха елементарната ти логика, сега щеше да търсиш информация на рафта с книгите у вас, или да чакаш утре сутринта да отвори библиотеката, ако ми схващаш мисълта.
И второ, прочети това:
Да печелиш от "нетипични" неща и да не си продаваш телефоните по целия свят са две ТОТАЛНО различни неща. Второто несъмнено е обосновано - сам каза, не знаем какво им е положението и т.н. За да са го направили, така са сметанли за добре. Да се твърди обаче, че продаването на въпросните устройства официално, само на 5 пазара е плюс и не е в ущърб на клиентите (а и на самите гугъл - независимо от какво печелят, повече продадени устройства = повече приходи, end of story) е чиста доза лудост
... и си помисли дали е общовалидно. Например замени Гугъл с Ферари (произволен пример) и започни да мислиш отначало. Дали липсата на ферарита на определени пазари е в ущърб на клиентите и как този факт се отразява на печалбите на компанията.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

О боже. Ферари да не би случайно да са се прицелили в пазара на фолксваген (примерно)?? Ферари имат изградена клиентела, имат и продукт който се различава масивно спрямо конкуренцията. Гугъл нямат нито едно от тия неща. Отделно Гугъл са се прицелили именно към mainstream пазара (демек потребителите на айфон) с пиксела, а не както до сега developers и хора, които обичат да ръчкат по телефоните си (както беше случая с нексусите - нали за това беше цялата тая офанзива с rebranding, нов имидж, повече реклама и т.н.). Демек, абсолютно неадекватен пример.

Мен ми е странно защо изобщо продължаваме да спорим. Няма сайт, автор или журналист (които със сигурност разбират повече от мен и теб), който да не смята ограничената наличност на Пикселите като един от най-големите минуси на модела, вие тук ми развивате някакви безумни теории, че Гугъл нямало нужда да си продават телефоните по целия свят, защото така. Понякога наистина мисля, че не мислите преди да пишете.

Trust nobody who smiles before 10am...

Ооо, Епъл са Фолксвагена на телефоните?! Голф двойка или костенурка? И целта на Пикселите по пътя на елементарната логика ли я разбра, или Сундай ти я сподели на по ракия?

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Ами Епъл са mainstream телефони, така че не виждам нищо нередено в аналогията с Фолксваген. Всеки втори е с айфон, така че да (а ако не ти харесва марката, чувствай се свободен да си избереш която и да искаш друга mainstream марка - Пежо, Рено... избор имаш).
А това към кой пазара са се прицелили е пределено очевидно. Няма да ти обяснявам защо и как понеже хич не ми се занимава, но ако се замислиш отговора ще те удари по челото.

Trust nobody who smiles before 10am...

Епъл са си точно масови телефони (VW). Това че тук се ползват по някакъв криворазбран начин и хората ги приемат за нещо специално е друг въпрос. В САЩ далеч не е така. Иначе колегата е прав. Гугъл организираха цяла кампания с ребрандиране, телефон за всеки ала бала... на представянето ни пускаха клипчета на всякакви обикновени хора, които го ползват с удоволствие , сключиха договор с ХТЦ, постараха се доста за крайния продукт и накрая той не стига до потребителите. Не говоря само за БГ, а за един куп големи държави, че даже и в САЩ се оплакват, че не могат да се сдобият с телефона толкова лесно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

В Android форум да се правят сравнение с коли е много тъпо, нищо общо няма, и аз харесвам доста колите, но несъм тръгнал да ги сравнявам за щяло и нещяло.
И какво има толкова да се спори, щом Pixela не се предлага навсякъде това е само техен минус, не стана ли ясно вече, и никой не е казал, че като телефона не се продава тука, какво ще стане, просто колкото повече, толкова повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

При Google ''колкото повече- толкова повече'' важи повече за продажбите на услуги, отколкото на смартфони. Решили са да си продават телефоните на 5 големи пазара, на които се потребяват повече услуги. Ами това е още едно доказателство, че приходите от продажби на телефони са просто придатък към общата им печалба, не са им основна цел. Pixel-ите са нишови, дори бих казал бутикови телефони на този етап. Защо трябва да спорите и едната страна да е права, а другата-не? Истината е по средата - Минус ли е, че не се предлага официално почти никъде? Минус е, ама за потребителите в останалите държави (вкл. България), които искат да го закупят. За Google всичко си върви по план. Въпросът е как в бъдеще ограниченото предлагане на смартфони ще се отрази на продажбите и каква е дългосрочната стратегия на Google. Защото в настоящето се натрупва чувство на неудовлетвореност и дори дискриминация в по-голямата част от света, където Pixel не се предлага официално.

Pixel XL печели надпреварата за най-добър андроид смартфон в анкетата на androidauthority за месец март:

   

http://www.androidauthority.com/best-and...es-568001/

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

No Comment, тез от Android Authority са супер хейтъри на Samsung. Хич не ме учудва, че са избрали Pixel Smile Да, точно така прави сте че зрителите са гласували, ама толкова лесно може да се намипулира...
И на мен ми харесва Пиксела.

Samsung Galaxy S10+ Green

@tonka ти още ли вярваш на такива? Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-04-02, 07:55:10)hazART написа:  @tonka ти още ли вярваш на такива? Big Grin
Защо ли предимно фенове на Самсунг обръщат внимание на нещо свързано с Pixel ?Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Хайде стига сега - колко пиксела има във форума? Един или два, може би три? Пиксел може да е най - добър телефон в еди кой си сайт ама реално в света са апле, самсунг и китайците. Просто защото този пиксел го няма почти никъде. Сигурен съм че 99.9% от хората дори не знаят какво е това. За мен този телефон никога не може да е "най - добър". Причини много и разнообразни Wink

Това не го разбрах много. Един телефон е най-добър, само когато е най-продаван, така ли?! Тогава очевидно Нокиа 100 (не съм сигурен за точния модел но е някой от тези) е най-добрия ever, защото е продаден в 300млн. бройки.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Ама вие съдите за най-добър телефон от анкетата на някакъв тясно специализиран сайт? Ми то ако погледнете TheVerge и iPhoneArena най-добрия телефон ще е айфона. Това точно каква миродавност има?

И да, телефон който реално не съществува и не можеш да си купиш спокойно от магазина няма как да е най-добрия.

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-04-02, 12:33:06)bobyn написа:  Това не го разбрах много. Един телефон е най-добър, само когато е най-продаван, така ли?! Тогава очевидно Нокиа 100 (не съм сигурен за точния модел но е някой от тези) е най-добрия ever, защото е продаден в 300млн. бройки.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Четеш каквото ти изнася и явно се хващаш за каквото ти изнася. Прочети ми пак мнението особено края Wink Не ми се пише пак за това подобие на айфон.

Не знам дали чета избирателно, но като видя, че телефон, чието официално предлагане (признато за такова дори от някои наши форумни гурута) на пазари като USA, UK, AUS, CAN го прави несъществуващ, ме кара да отговарям.
Тонка, твоя прототип на телефон контрабанден внос ли е? Щото принципно не съществува.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Напълно легален,закупен от carphonewarehouse за £719 на 20/10/2017г.
В момента имат дори и в синьо,който принципно се предлагаше само за Щатите !

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-04-02, 13:54:57)bobyn написа:  Не знам дали чета избирателно, но като видя, че телефон, чието официално предлагане (признато за такова дори от някои наши форумни гурута) на пазари като USA, UK, AUS, CAN го прави несъществуващ, ме кара да отговарям.
Тонка, твоя прототип на телефон контрабанден внос ли е? Щото принципно не съществува.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Отиди до техното до вас и си купи телефона, моля те. А не, чакай - не можеш, защото освен от споменатите от теб страни + Герамния, телефона не се предлага никъде другаде. 
Аз продължавам да не разбирам, защо продължавате да казвате на черното бяло? Бива упоритост, бива ама то това ващо граничи с нещо друго вече (: 
Няма един сайт или човек дето да не зачита лимитираната достъпност на телефона като най-големия му минус, вие тука 3ма/4ма човека твърдо и упорито се опитвате да пикаете срещу вятъра и всеки който не е съгласен с вас (по очевидни причини) става или форумен гуру, или финансов експерт или не знам си какво още. Логиката е там някъде, сигурен съм.

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)