Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересен клип относно 3.5мм жк на Iphone 7
#26

Срявняваш две различни екосистеми и изместваш топика. Колкото има общо толкова имат различно. РАМ мениджмънт, кернели, начин на писне на приложени...много са различни. Не се впрягай толкова много, все едно те е яд, че няма да си вземеш новия iPhone заради липсата на няколко features или късното им излизане Smile .

Това с платените ревюта е като с платените тестове на антуту. Сега излиза, че Xioami са платили на antutu, защото постигнаха резултат от 164к пърформанс. Доста повече от всеки наличен смартфон с андро. А дали Xioami са платили наистина?! Дали и LeEco също са платили за техния резултат от 159к!? А Samsung са една бедничка фирмичка и те не може да си платят ли!? Да открием дарителска сметка за тях: изпратете смс на номер 2069 с текст: DMS Samsung. Или те са най-честните и не биха постъпили така!?

[Изображение: raw]

Даже ако искате може да се съберем една тайфа и да идем пред централата на Apple да спретнем протест "Не на високите цени на флагмани". А после на връщане да минем през Samsung, а по пътя да си купим едно LeEco за 300$ в знак на мирен протест. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#27

Не си схванал написаното от мен явно, ние сме потребители и е нормално да гледаме от тази страница. Ми не е нормално на всички да им натряскат минуси за 1080p , само на iБоклук-а да му пишат плюс за 720p. Не е нормално 3GB RAM да ги пишат малко за Android смартфони, но 2 да ги пишат за нормални, щото са на iPhone. Що няма минуси за липсата на Fast Charge технология, или тя за 7S оставена? През 2017 г. ли ще открие Apple бързото зареждане? Само GSMArena забелязвам, че отбелязва доста стабилно минусите на 7 , им пишат минуси там, където са реални.
А да ме е яд... мен да ме е яд..? Не ща и да видя iOS...
Цитирай
#28

Съветвам те да попадеш оплакване там където гледаш ревютата и да се допиташ до блогърите или там тези, които правят ревютата, защо така правят. Аз такива ревюта не гледам. И то се подразбира, че 720p e по-малка резолюция от 1080p, а тя пък по-малка от 2к и те така. Боя се че и ти не можеш да ме разбереш. Smile Друг е въпроса ако ти сложа 2 дисплея един до друг дали ще познаеш кой е 2к и кой 1080 и кой 720p, особено на 4.7" екран и особено при една добра калибрация на дисплея. А ако сложим 100 дисплея с различна резолюция един до друг и колосалните размери от 4.7", дали 50% от тях ще познаеш кои са 2к и кои 1080п и кои са 720p. Иначе си прав малко е 720п. Ама тази година толкова за 4.7" Smile .
А fast charge e една много хубава фукция и доста послезна. Идея си нямам защо хората гледат как да я си я изключат. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#29

(2016-09-23, 19:59:49)tda написа:  Ето издигаш се във фирмата и вместо 500 лв. започваш да получаваш 3000лв. Това е за сметка на потребителите на комапанията (завишаване на продукта или услугата), в която работиш. Тогава за вас е добре, нали!? Кеф ти флагман, кеф ти 65" LCD, кеф ти кола. Тогава е много добре от вашата гледна точка. Но протребители на компанията ви са изгърбени. Тогава вие ще намалите цените ли? Обаче когато става въпрос за комапаниите, за вас не е добре. Тогава се съдират кожи и се ограбват джобове. 
2000 - 3000лв чисти е заплата на начинаещ работник в девелопмента + смартфон за около 700лв + ултрабук за 4000лв (на компанията струва около 1000 евро) всеки 3 години. В момента разработвам нов програматор който вместо 1000 евро ще струва 300, даже има осакатена версия за китайците за около 80 евро. Печалбата на фирмата ще бъде по-висока от по-големият оборот и много по-ниската производствена цена, допълнително чиповете които произвеждаме ще бъдат по-атрактивни заради по-достъпните средства за дебъг и производство. Допълнително програматора ще намали времето за характеризация и съответно цената за производство на чипове. Всички печелят.
Цитирай
#30

Мммм да. Едни печелят повече, други по-малко. Кой колкото може. Примера беше хипотетичен с огледа излагане на тезата. Нали няма сега всеки да ми обяснява какво работи, колко взима на час и къде точно си държи парите (под дюшека, на пачка с ластик или в банкова сметка). Става доста сантиментално и лично. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#31

А, то е ясно, че няма как след 300ppi да разбереш кое е 720p, кое 1080p и т..н, и то на тия малки екрани, това отдавна го твърдя дори и аз. Самият аз всъщност съм против тия 2К екрани, разхищение на батерия и нищо друго. Въпроса е в начина на описание, който ти казах - за едни е минус, за други е плюс, то е като в един училищен тест, например, на които двама ученика дават едни и същи отговори с равен брой точки , но получават различни оценки. Това е нечестното и тъпото, от там си личи на кой ревюто е купено, и на кой - не.

А Fast Charge предполагам е оставено за 7S или 8, Apple както винаги ще преоткрият нещо след 3-4 години, те MMS-а го откриваха 3, светкавицата 4, а widget-ите цели 7. Предвид, че не са минали повече от 2-3 години от тия Fast/Quick harge технологии, предполагам на Apple ще им трябват още толкова и ще открият и това.

А защо гледат да я изключат... не знам. Изключително удобно е, при мен за 15 мин. се вдигат 20%, дефакто за половин час се пълни батерията до половин. От нулата го слагам на зарядно, влизам, къпя се и като изляза и се облека за излизане то е поне на 40% най-малко. Удобство отвсякъде.
Изключват ги, щото прегрявали, нали бързото зареждане ги грее. Което е нормално. Моя както загрява, така след 5 мин. и изтива. Какво ги притеснява и на мен ми е ясно.
Цитирай
#32

Нали ти казах, попитай тези които правят ревютата, защо не е минус и защо е плюс. Аз няма как да ти отговоря на въпроса. Аз минуси и плюсове от 3-ти лица не гледам. Не си мисли, че има конспирация. Колкото и негативни клипове има за ябълката, толкова и позитивни. То не е даване, драскане, огъване, камери през ноща, през деня, в сумрака, по изгрев слънце, залез слънце. Гледам ревюто и си правя изводите на база видяното, а не кой какво е казал. Може да се предложи за ревютата да има стандарт. Еднакво и оценяване. Иначе малко става двоен стандарт. Не съм сигурен дали там имат контролен орган.

И аз не знам, защото така си изключват този fast charge, но това за батерита сякаш обяснява нещата. Big Grin

Не съм сигурен дали ще преоткрият fast charge в 7S или в 8. Още не знам как ще се казва, че догодина имат 10 годишнина.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

Е догодина може да открият Full HD-то и бързото зареждане. И тази година не са за подценяване - преоткриха стерео колонките!

А не виждам как страха, че му грее батерията на някой е оправдание да си изключи бързото зареждане. Че като бразува не му загрява ли, или като играе игри не му загрява ли? Същото е. То трябва само SMS да пишеш на него, че да не загрее. Страх ги е някои да не им се прецака батерията от прегряване по-бързо, е то така или иначе до след 2 години все ще си смениш я телефона, я батерията. Какъв е проблема, не знам. Моя си е с fast charge винаги, мега удобно ми е, в 23:34 го сложих на 53%, в момента сме 12:09 и е на 91%.
Цитирай
#34

Най-ироничното в цялата ситуация е, че хем свободния и конкурентноспосоен пазар ти предлага общо взето неограничени възможности за избор, хем хората доброволно си набиват трудно изкараните пари за нещо, което година след година им налага все повече и повече никому ненужни ограничения, създава повече практически спънки, отколкото решава и с най-голяма наглост създателите на това нещо третират клиентите си като слабоумни. Някои хора просто не искат да мислят и да имат право на избор...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#35

В IT средите хората не виждат епъл като производител на софтуер и хардуер, а като маркетингова фирма. Те могат да продадат всичко на феновете си и го доказаха с айфон 7. Твърдят, че за тях бъдещето е "wireless", а все още нямат безжично зареждане и работещо nfc в телефоните си. Смешни са, а феновете им са жалки, но както се казва в една "стара" поговорка "докато има балъци ще има и тарикати" Big Grin . Само за едно ме е яд, че докато епъл си продават смешните лаптопи за 2000+лв сони вече втора година липсват от пазара на лаптопи Sad

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#36

Така става като се ебаваш с клиентите си. Изчезваш от пазара. Всичко е до време.

ПП. Да не съм голословен: https://www.pcdecrapifier.com/ - този софтуер се появи специално заради Сони които искаха $50 за да ти доставят компютър без гофна. Уж полезен софтуер - антивирус (за 30 дена), бекъп - платен и пр. и пр.
Цитирай
#37

(2016-10-01, 22:58:46)icis4 написа:  Така става като се еб***ш с клиентите си. Изчезваш от пазара. Всичко е до време.

Надявам се нямаш предвид, че Apple ще изчезнат от пазара?  Rolleyes

Ако това ти е притеснението - не се бой, никъде не са тръгнали. Дълги години още ще им се радваме на безумията (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#38

Мисля, че колегата имаше предвид лаптопите на Сони.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Цитирай
#39

(2016-09-28, 13:14:49)Forsi написа:  Най-ироничното в цялата ситуация е, че хем свободния и конкурентноспосоен пазар ти предлага общо взето неограничени възможности за избор, хем хората доброволно си набиват трудно изкараните пари за нещо, което година след година им налага все повече и повече никому ненужни ограничения, създава повече практически спънки, отколкото решава и с най-голяма наглост създателите на това нещо третират клиентите си като слабоумни. Някои хора просто не искат да мислят и да имат право на избор...

Къде са тия неограничени възможности...търся аз от години читав телефон с 4 инчов дисплей и топ характеристики, тука почвате да ми обяснявате как ще ми е малък...нека ми е малък...къде е тоя избор? Една кир*ива Xperia Z5 Compact изкараха, дето не е компакт дори и още по-кир*ив айфон, който е наистина компактен, но е орязан от всякъде...с 1.2 МП камера направо...да ви имам неограничения пазар. Това вече спряха да са телефони...още през 2011 година спряхме да виждаме телефони...имам си лаптоп, имам си таблет...не желая да се облъчвам и цъкам като зомби в тия монитори...още повече, че голям монитор хаби повече енергия. И не е лесно да се носи, да ползва с една ръка...
Цитирай
#40

Това което единствено ме притеснява в 6" Леновото е теглото. Съвсем спокойно го държа в една ръка, но по-голям размер вече наистина ще е проблем. Всичко друго е предимство.
Цитирай
#41

Windows_phone, човек, честно, опитай се да го проумееш - ако 99% от пазара иска големи телефони - ще се произвеждат големи телефони и никой не го бърка какво иска останалия 1%.
Ти ако си производител за кого ще произвеждаш - за единия процент или за 99?
Ти може и двигател на Ферари да искаш в Опел Корса ама на никой не му дреме, разбираш ли? Виж, ако си някой шейх може да ти направят Ферари комби за теб специално...
И като имаш лаптоп и таблет и не искаш да цъкаш и на телефона за какво ти е топ хардуер на телефона? Нали не желаеш „да цъкаш като зомби“?
Ако камерата ти е проблема има перфектни компактни апарати, които снимат несравнимо по-добре от всеки телефон.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#42

Къде е това предимство бе, че човек? Телефонът е да се носи в джоба, да е мобилен, а не обратното.

Какво правиш толкова на тоя "телефон"? ЕДитваш документи или чатиш? Вървя си аз по улицата и искам да напиша нещо...пазарувам в супера и пак искам да напиша нещо. Трябва тобрите и чантите на земята и с две ръце.

@arrogant , доказателство, че 99% от света е out of space. Това вече е безумие. От 2003 година имам смартфон. Започнах с Nokia, даже имах и Communicator серията, която си бешу тухлена серия и продължих с Блекбери и прочие, но никога не било такова безумие. Поне влизаха в джоба телефоните. Сега с тия 6 инча къде в джоба на дънките ще си го набия?
Цитирай
#43

Какво е предимството на големите екрани? Доста елементарен въпрос:
1) Колкото по-голям екран, толкова повече място за по-голяма батерия.
2) В пъти по-удобно е консумирането на медия на 5.5" екран отколкото на 4" такъв.
3) Комуникирането (специално писането) е несравнимно по-добро на по-голям екран отколкото на малък. Когато бях принуден да ползвам един айфон с 4" екран, тогава просто не отговарях на хората понеже нямах нерви да се мъча на тая глупава клавиатура. С един пръст покривам 4 копчета.

Единствения минус на големите екрани е много трудното боравене с една ръка. Ама с това се свиква точно за 2 часа.

Моя горен максимум определено е 5.5", всичко нагоре вече ми става некомфортно. Ама и няма как повече да ползвам нещо с по-малко инчове от това. Просто не е удобно... Да не говорим колко примери има за телефони с големи екрани и сравнително компактни размери.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#44

Е, има и по 5 инча топ модели. Влизат идеално в slim fit дънки.
И аз не харесвам несменяеми батерии (трудно сменяеми), не харесвам липсата на IR, жак за слушалки и т.н., но големите като наложат една простотия и другите ги следват и оставаш без избор.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#45

Само ще вметна, че нямах снощи трети телефон да снимам резила на iPhone 7 с тая цена и този екран. IPS-а отнова ми показа, че е класи под SAMOLED по всички параграфи. Един до друг Galaxy A5 2016 (средна класа, Full HD SAMOLED, RGB) и iPhone 7 ("уж" high-end, 720p, IPS) просто гледката е смешна - нито на цвят, нито на контраст, нито на каквото и да е успя да стъпи на SAMOLED-а на midrange смартфон като А5 2016. Пуснахме един и същи клип от Youtube със HD качество, еми...

P.S.: Мнението е лично и "парагафите" са лично мои - не искам да влизам в спорове, предполагам на други IPS-a na iPhone 7 ще достави истинско удоволствие, за което само се радвам. Впечатленията ми касаят единствео моето мнение и възприятие за добра картина.
Цитирай
#46

@smiley аз не успявам да свикна с писането. Специално за точка 3 със swype с една ръка писането е много гот. Но М$ така и не желаят да вкарат swype на БГ език. А също така обръщането на телефона в landscape режим и идеален на 4 инчови телефони. Макс 4.3 инча.

Плюс това гледането на клипове не ме бърка...дали ще е 4 инча или 6 инча гледането на клипове за мен няма значение.

Това са вашите доводи...всеки ми говори това...ти си един какъв си. Аз свикнах и ти ще свикнеш...еми не става, брат. Не мога да свикна.

@arrogant, точно Самсунг наложиха стандарта с големите тутмаци и Ноут серията. Точно те. Тази марка трябва да я забранят със закон...както и Епъл. На Самсунг и Епъл трябва да им забратян да правят телефони.

На Епъл пък ме дразни факта, че ако искам да пратя нещо през блутута ТРЯБВА задължително да е между i-устройства. И да...махането на 3,5 мм жак е drawback. Лично за мен е огромна нелоялност към потребителите си, но нали знаете, че масово потребителите на Епъл са роботизирани американци, които могат да хвърлят 5000 долара само и само да са модерни.

Пич, само да ти кажа, че SAMOLED-a или IPS е личен избор. Ползвал съм и двата и не мога да преценя кое е по-добро. Амоледа някак е по-истинско, но говоря за телефони на Нокия/M$. ИМах Галакси S2 и S3. Такъв убит SAMOLED не съм виждал. НА S2 зеленееше , на S3 синееше дисплея. Green/BLue 

@alisali1234 

Пич, само да ти кажа, че SAMOLED-a или IPS е личен избор. Ползвал съм и двата и не мога да преценя кое е по-добро. Амоледа някак е по-истинско, но говоря за телефони на Нокия/M$. ИМах Галакси S2 и S3. Такъв убит SAMOLED не съм виждал. НА S2 зеленееше , на S3 синееше дисплея. Green/BLue Tint.
Цитирай
#47

Да, аз съм споменал изрично е мнението е асболютно ЛИЧНО, касаещо единствено и само МОЕТО виждане и ничие друго под ничия форма, нежелайки да предизвиквам спорове, с мнение, което касае единствено, само мен (понеже знам какъв спор пораждат такива мнения).

А от Galaxy S2 и 3 нещата са се променили много, и на мен не ми харесват техните SAMOLED-и, стоят изгоряло и преоцветено. Сегашните SAMOLED-и са много по-добри и цветовете не стоят по този лош начин, напротив - стоят есетствено и наситено (без да е преоцветено - т.е. златната среда).
Разбира се, зависи и от конкретната калибровка.

А за черното няма какво да се говори - SAMOLED сравнено с друга технология просто ги яде на контраст, и тук мнението ми не е само лично - IPS-а няма да постигне тоя контраст и такова черно по никакъв начин.

Но се смях на ситутуацията с "High-end iPhone 7 vs. Midrange A5 2016". Представям си гледката им сравнено с Note 7 с 2К SAMOLED-а... Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#48

@Windows_Phone - ма чакай малко сега. Понеже на ТЕБ не ти харесват големите телефони и ТИ не можеш да свикнеш с тях, трябва да забранят самсунг и епъл? Ма ти сериозно ли?
Както виждаш има искане за телефони с големи екрани - купуват се добре. Понеже на теб не ти харесват, дай да ги спрем? Малко по-сериозно моля (:

Не искаш големи телефони - има алтернативи и там. По ника разбирам, че явно си се ориентирал в една посока, не виждам полза от тази дискусия в момента.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#49

Не знам как стоят нещата при Андроидите през 2016 година. Лично аз позвах малко време HTC One M7, който имаше розова камера, пукаща колонка и умряла батерия. Да, бъгове, бъгове, и нямаше гаранция. Но Андорида беше безупречен. Светкавично се отваряше всичко.

Помня как влачеше Андроида при Самсунзите. TouchWiz-а беше най-голямата глупост ever. Поне вкараха NaturalIU скин и оправиха мазотията.

Относно Епъл. По принцип цената е безбожно висока...Айфон 5S 16 ГБ без гаранция струва толкова колкото един нов Windows phone флагман като L930 с две години гаранция. Жалко, че не харесвам големите дисплей иначе го взимах веднага.

Плюс това при Айфон 1/3 от цената я даваш за марката. Но като цяло продуктите им са надежни. Тъпото е, че Сами и те се изтарикатиха и си мислят, че като надут цените и те ще се купуват като топъл хляб.

Лично за мен пускането на iPhone SE , който е 1:1 с iPhone 5S на външен вид, но със сменени вътрешности, но нарочно неъпгрейдната предна камера е чиста подигравка към потребителите на тази марка. А пък това с 16 ГБ и 64 ГБ е още по-голяма извратения. Нарочно ме карат да купя по-скъпия модел...еми аз искам точно 32 ГБ. 16 ГБ ги пълня веднага...32 ГБ никога не съм могъл да ги напълня...anyway.

По-добре да си стоя с Майкрософт...за разлика от Епъл са ми по-симпатични. Въпреки че са същите алчни задници.
Цитирай
#50

Еми ето - не ги харесваш, не ги купуваш. Мен пък Win телефоните не ми харесват - е да искам да ги забранят със закон ли?
Епъл феновете са друга бира в мнозинството си, ще ме извиняват. Помните ли колко бяха ядосани, когато Инстаграм беше пуснат и за Андроид? Е кво да говорим повече за такъв човек?
Прибавяме и тези, за които това е най-доброто. Но които нямат представа защо е най-доброто. Така са чували. И пак казвам - ако утре Епъл пуснат най-новия си телефон за 800 лева продажбите ще спаднат поне със 70%.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)