Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересен клип относно 3.5мм жк на Iphone 7
#51

(2016-10-02, 16:41:24)arrogant написа:  Прибавяме и тези, за които това е най-доброто. Но които нямат представа защо е най-доброто. 

Как да не знаят? Щото е айфон и щото струва колкото кола.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
Аксесоари
#52

tda е много прав, това е бизнеса. И ние както и в нашата си държава сме виновни за това. Не може така да се оплаквате, че ви дерат кожите след което да стискате зъби, някои от вас дори да ядат няколко месеца само боб, но да дадете 1000 лв за смартфон. Компаниите виждат как нещата им се купуват без значение колко надценка слагат и затова го правят. Я да спрат всички да го правят и да купуавт например по-евтини устройства на конкурентна марка, след което ако са на загуба да видим дали ще го правят, но това няма как да се случи, докато виждат, че ние колкото и да се оплакваме купуваме тези устройства без значение,че всяка година са по с 100 лв отгоре и нямат същественна разлика/иновации. И на мен не ми е приятно и какво правя? Ами купувам си Меизу или Шаоми, ето това правя. Гледам си приоритетите, защото и да пискам, нищо няма да променя. Ние и нашето търсене прави пазара. Както каза @tda, това е реалността, приемете я и не давайте толкова пари за нещо което смятате, че не си заслужава толкова и има по-евтин заместител. Ако ли не.....това е положението. Не е луд този, който яде баницата, а  този, който му я дава. Нали така беше приказката? Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#53

Ние българите по дифолт обичаме да се жалваме за всичко. Все някой ни е виновен или ни пречи. Такъв ни е манталитета. Също обичаме да гледаме нещата едностранно, а всяка монета има 2 страни(може и повече). Конкуренция на пазара трябва да има. Тя е полезна за крания потребител, а сама по себе си е градивна.

И аз НЕ виждам как Сони, ЛГ, Самсунг, Епъл или който и да е друг ме кара да дам парите си на тях. Предлагат ми продукт, а аз решавам дали ще си го купя или не. Кой ви кара вас!? Подминавате продукта и се насочвате към такъв по ваш вкус и джоб. Вече имаме достатъчен избор на устройства, дори за 300$ с топ хардуер.

Някой горе написа, че iPhone не се ценял като софтуер и хардуер. Второ може и да е вярно, но първото според много хора в тези среди е невярно. И нека не бъркаме хора работещи в e-mail support на дадена фирма, с хора пишещи софтуер. Smile

@smiley същото важи и за твоя модел телефон. Струва колкото една корса с газова уредба. Та ще останат пари и за регистрация, евентуално. Smile

@alisali1234 ами едно излизане на флагман няма как да се мери с излизането на твоя А5 (2016). Сигурно е супер телефон, но SD615 или Exynos аналога му...стига дееееее. Едно пускане на iPhone в микровълнова ще събере повече гледания от ревю на А5. Реалността е такава.

@arrogant е прав. Гледа се масовката какво иска. Потребителите искат 5.5" и трябва да го има за да има повече продажби. Така се прави бизнес. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#54

Айфон се продава добре, защото в Америка има специални програми, а телефона ти излиза тънко ако го вземеш с план. И в доста големи европейски пазари. Дори и за тези пазари Айфонът си е скъпо удоволствие. Цена 650 евро при минимална заплата 1 500 евро някак става. Но пак почти 40% от заплатата е много. За мен 450 евра трябва да е макса. Xiaomi например произвеждат много по-качествени продукти от Епъл дори с по-нисък Repair rate. И пак Епъл са номер 1 в Америка, например.
Цитирай
#55

(2016-10-02, 18:46:37)tda написа:  @smiley същото важи и за твоя модел телефон. Струва колкото една корса с газова уредба. Та ще останат пари и за регистрация, евентуално. Smile


Това няма нищо общо с моя пост (: 

Много хора си купуват айфони само защото е айфон и щото струва една торба пари и това много добре го знаеш. Мога да ти гарантирам, че като си избирах моя телефон, определено високата цена никак не ме примамваше. 

И понеже зачекна темата - моя излизаше горед долу колкото базовата версия на нормалната седмица. Сега ако искаш да си вземеш 128те гиги на плюса, отиваш първо през някоя болница да оставиш един бъбрек и тогава отиваш за телефона.

Цитат:Ние българите по дифолт обичаме да се жалваме за всичко. Все някой ни е виновен или ни пречи. Такъв ни е манталитета.

С това твърдение също не мога да се съглася на 100%. Това е технически форум - обсъждат се телефони, лаптопи, камери и всякакъв друг вид техника. Когато един производител (добре де, повече от един) направи нещо като епъл - да махне функция за която все още няма аналог е нормално да изразим мнение, било то негативно или позитивно, нали? Това че няма да си го купя не виждам какво ми пречи да си израза мнението - аз и в космоса най-вероятно няма да отида, ама не ми пречи да си говоря за него със съответните хора на съответното място (:
Но това, че има хора които прекаляват също е факт...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#56

Това е дразнещото, че реално цената на втора ръка Айфони се определя от някакви турбо гъзари, които си мислят, че телефона прави човека и че ще могат да имат всяка. Иначе със Самсунг Галакси серията е почти същото, с идеята че Андроид предлага повече неща без лимитациите на производителя. Много е смешно да изкараш телефона на масата. Аз затова мразя тия тухли по сто инча и да казваш "Аз съм дупе".

Усещам как темата ще бъде заключена. Иначе заради махането на 3,5 мм всички ще страдаме. Производителите ще наложат и те този стандарт. Интел ги натиска. Заедно с USB-C изхода. На продадено устройство давали нещо от рода на $0,01, че ако не и 0,10. На 100 устройства Интел ще плаща 1 долар на производителя в първия случай. Правете сметката. За втория да не говорим. С 10 пъти отгоре.
Цитирай
#57

(2016-10-02, 21:15:53)Windows_Phone написа:  Айфон се продава добре, защото в Америка има специални програми, а телефона ти излиза тънко ако го вземеш с план. И в доста големи европейски пазари. Дори и за тези пазари Айфонът си е скъпо удоволствие. Цена 650 евро при минимална заплата 1 500 евро някак става. Но пак почти 40% от заплатата е много. За мен 450 евра трябва да е макса. Xiaomi например произвеждат много по-качествени продукти от Епъл дори с по-нисък Repair rate. И пак Епъл са номер 1 в Америка, например.

Айфоня се продава добре защото има добавена стойност за американците и защото е американски продукт. Xiaomi започнаха като вадеха интерфейс като под индиго от Епъл. Само заради това няма да го погледнат. Второ, искаш да си купиш калъф, протектор, някаква джаджа за Xiaomi - ами няма или трябва да чакаш седмица - а пък за Епъл има всичко, приложения, аксесоари... тези дето го купуват за гъзария са единици в Щатите.
Цитирай
#58

(2016-10-02, 18:46:37)tda написа:  @alisali1234 ами едно излизане на флагман няма как да се мери с излизането на твоя А5 (2016). Сигурно е супер телефон, но SD615 или Exynos аналога му...стига дееееее. Едно пускане на iPhone в микровълнова ще събере повече гледания от ревю на А5. Реалността е такава.

Аз говорих само и единствено за екрана , не за остатъка. Ясно е, че няма как да ги сравниш хардуерно. Не съм го и правил, говорих само и единствено за качествата на дисплея. Ясно си личи там кой е по-добрия (по мое абсолютно , единствено, само лично мнение).
Сравнено едното с другото iPhone 7 изглеждаше с доста по-бледа картина, черното е сиво (нормално за всичко, що не е OLED), контраста е ОК ако не сравняваш директно, защото сравнявайки просто SAMOLED-а си го бие по този параграф. Може би IPS да е една идея по-реалистичен, но има настройки и за това в Samsung-а и дори да свалиш цветноста, екрана пак е наситен по естествен, приятен начин, контрастен и отчетлив.

Пак казвам, това е само за екраните. Ясно, че на процесори няма как да се сравняват.
Цитирай
#59

Sunmaster-e и тука ли почна да се изхождаш по темите как си имал К750 и е било супер яко... Беше това, едно време, мина, замина, няма го. Край. Толкова. Ползвай си Windows телефона и се надявай да изкарат някое 4" супер яко телефонче (уви, няма да се случи). Това, че имам iPhone (лично според мен) не ме прави по-човек от другите покрай мен. Аз също не мога да си го позволя на една хапка, затова си го взех и на лизинг.

alisali...когато този AMOLED докара някаква реалистична картина, тогава ще говорим пак. И да живее iTunes - 3 минути и новия ми телефон приличаше на стария. Супер доволен съм.

П.П. Телефона е уникален. Кой каквото иска да казва. Всичко зависи и от ъпгрейда, който се прави. Оптичното приближение и стабилизация са веднъж...


Цитирай
#60

Това за нереалистична картина на амоледа беше актуално едно време. Ама то така е, скоро Епъл като започнат да използват олед екрани тогава магически ще станат реалистични хахаха

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#61

Нереалистична , "изгоряла" и наститена прекалено неестествено е била до S3 може би. Сегашното поколение SAMOLED екрани са естествено наситени, т.е. цвета е наситен и жив, без това да стои изкуствено , все едно си бутнал настройката за цвят на стар телевизор докрай. Настройките специално при Samsung позволяват контрол на цвета му, така, че бъде реалистичен, но в същото време наситен и жив, с идеален контраст и истинско черно, което е уникално, когато гледаш клипвое с нощни гледки, например. Аз обичам да гледам нощни Timelapse на градове, и гледката си струва истинското черно и контраста - сравнено на едно място с iPhone-а просто ябълката стои неадекватно.

И да, почнат ли Аpple да ползват OLED-и ще ви се сторят доста реалистични и приятни. Едно време пак така - 3.5" беше уникалния удобен размер за всеки ябълков фен , щото Apple така казва. После този идеален размер, който бил проучван , как пасвал на ръката, какво удобство било, колко интуитивно било и т.н. стана 4" и отново стана идеалния размер, по-големи не трябвало, това било перфектен размер, чак на една презентация вадиха някаква графика на телефон, сложен в ръката и как си пасва идеално със структурата на човешката ръка и темподобни глупости. И хоп.. 4.7" iPhone 6. Нали беше идеалния размер, перфектния, забравиха до миналата година какви глупости ръсиха.

И сега ще е така. Докато ползват IPS ще е най-точния, реалния и перфектен, пък като почнат с AMOLED-а той ще стане реалния перфектен. Колко удобно...и лицемерно, в стил Apple.
Цитирай
#62

Всеки почна да си хвали неговото...аз се колебая да не купя една iPhone SE на изплащане към Теленор...така и ли иначе вися от години на безсрочен план с висока цена и куци параметри. Но знам, че ще е заключен ако е на излащане. Поне с Turbo Sim ако ми се наложи не може ли да се ползва.
Цитирай
#63

Не е до хвалене на собственост, а до реални факти...

iPhone SE е добър избор иначе - с този хардуер на тези инчове друг избор няма, другото е Xperia Compact серията може би. Е, странно е 900 лв. за 4" "смартфон", но пък това е Apple и няма смисъл да се говори за цената, а и е субективно. Нали има ябълка,на гърба...
Но е хубаво, че оставиха 4" с прилично нов хардуер, браво все пак. Нищо, че е на цената на iPhone 6, все пак...
Цитирай
#64
Wink 

(2016-10-03, 08:22:43)quovadis написа:  Sunmaster-e и тука ли почна да се изхождаш по темите как си имал К750 и е било супер яко... Беше това, едно време, мина, замина, няма го. Край. Толкова. Ползвай си Windows телефона и се надявай да изкарат някое 4" супер яко телефонче (уви, няма да се случи). Това, че имам iPhone (лично според мен) не ме прави по-човек от другите покрай мен. Аз също не мога да си го позволя на една хапка, затова си го взех и на лизинг.

alisali...когато този AMOLED докара някаква реалистична картина, тогава ще говорим пак. И да живее iTunes - 3 минути и новия ми телефон приличаше на стария. Супер доволен съм.

П.П. Телефона е уникален. Кой каквото иска да казва. Всичко зависи и от ъпгрейда, който се прави. Оптичното приближение и стабилизация са веднъж...

Това с прехвърлянето, LG G3 на жена ми го направи безжично. Прехвърли си всичко от старото LG (пак на жена ми), само му казах, че искам.


И като ти казах да ми донесеш айфон, ти го не донесе. Па ся, убав бил.
Още малко и Мерцедес е класа ще похвалиш

Забравих.
Гответе се, идва отново времето, когато слушалките ще се включват в буксата за зареждане. Само че този път го измислиха Епъл

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#65

Не е с лошо, Данчо, лошо стечение на обстоятелствата. Както казват в един сериал - най-тъпия град в света - Тусон, Аризона. Big Grin

Мерцедесите нямат нужда от хвалене. Big Grin Отдели 5 хиляди и вземи и ти една Е класа, стига си го мислил онова Деу ли беше, какво беше. Smile


Цитирай
#66

Блутут трансфера на данни поне за снимките Епъл трябва да го отключат. Имам нет постоянно, ама знаеш ли. Бях в чужбина това лято, а ми трябваше да си пратя едни снимки...е блутута ме спаси. Дано с тоя нов ход не им се получи...утре ще решат да махнат вибрацията от телефона, защото за Епъл уж е много голям консуматор. Или моторчето за вибрацията.

Едно време Нокия настина преоткриваха мобилния свят с нови изобретения. А сега Епъл хване нещо измислено от някой, помодифица името - не компоти, а комптюри и оп Apple has just re-invented 3.5 mm jack. Ще почнат да правят яко мизерии и сигурно техен видео формат ще изкарат.
Цитирай
#67

"The new iPhone 8 is truly amazing, the best iPhone ever. It has the ability to send pictures via bluetooth to all bluetooth-enabled devices. Now it's more than easy to share your moments with friends and family". Bluetooth. Reinvetened.
Цитирай
#68

@alisali1234, точно! В тоя дух е и https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1329936

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#69

Да не вземат в 7S да върнат жака? Това ще е иновацията...

И то ще звучи по подобен меркантилно-идиотски начин... "The new iPhone 7S is more than inovative and amazing. Now it supports milions of headphones via the new improved 3.5mm jack. Just plug your favorite headphones and enjoy the music. It's that easy. That's truly inovative and amazing. And with the all-new advanced bluetooth funtionality, you will have the ability to share your favorite music with family and friends via bluetooth. Now that's ultra amazing, the best iPhone yet. iPhone. Enjoy and share your music in a new way."
Цитирай
#70

Спокойно, няма да се случи това. :-)) Дотогава можеш само да си играеш на режисьор.


Цитирай
#71

Ирония е, не е режисура. Идиотския им начин да изкарат и от лайното truly amazing inovative and revolutionary design than changes everything again....
Цитирай
#72

Имаме си тема за хейт срещу епъл, обаче се трият други много по-полезни теми... На къде отива този фоум...

Кеф ли Ви е да си пишете колко са тъпи Епъл? Кара Ви да се чуствате велики, че ползвате андроид ли? Възбуждате се, че имате още една дупка в телефона ли? Ставате по-долно племе от феновете на която и да е друга марка...

Продължавайте, със сигурност показвате, че сте по-интелигентни от ползвателите на други операционни системи...

Choosing...
Цитирай
#73

А в Епъл форума как е положението? Когато кажеш нещо, което не им харесва и направо БАН. Aveliky ли е какъв е. Преди няколко години когато имах Епъл и го ъпдейтнах и му отиде джейла та трябваше да се простя с GPS-a заради Сменен Baseband, онези от форума се направиха на велики и бан. Не че в АНдроид форума не същото. Smiley си е същия, а десито тенева я няма вече.
Цитирай
#74

@alisali1234, би ли споделил какви субстанции използваш и кой ти е локалния дилър? За един преател питам...

Не знам как си сравнявал iPhone 7 с Galaxy A5 2016 и как някакси си изкарал, че галаксито има по-добра картина, но преди 2 дни се сетих да помоля съквартиранта ми да си сравним екраните на пряка слънчева светлина. Той ползва Galaxy S7, дори не се и доближава до величествения ти А5 2016, но все пак го водят флагман... (хахава работа). Е - екрана му е ярък, но цветовете  не са това, което трябва да бъдат... И не само според мен е така.

И от батерията съм доволен - 2 дни с моето ползване си е много добре. Location services on, само на Mobile data без WiFi в сграда, където обхвата ми варира от No service до LTE, 30-60 минути разговори, социални мрежи..

P.S. Игнорирайте мръсното стъкло: http://i66.tinypic.com/akbnnk.jpg
[Изображение: akbnnk.jpg]


Цитирай
#75

Чак Galaxy A5 с iPhone е малко смешно. Защото сравнявате флагман със среден клас телефон. Като камера Айфоните нямат равни. Имал съм L1020 с 41 МП. Наистина снимаше уникално, но iPhone 5S по нищо не му отстъпваше.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)