Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересен клип относно 3.5мм жк на Iphone 7
#76

Ама вие не четете. Сравнявал съм само и единствено екраните, при това не A5 vs GS7, а А5 vs iPhone 7. Измисляте си някакви неща, които не съм ги написал. И да, едното е среден клас, другото е флагман, точно това е жалкото - екрана на ябълката никак не е флагмански.
Цитирай
Аксесоари
#77

Бягаш по тъча, май. И аз ти написах, че сравних екраните на два флагмана. Хич не ми се вярва това чудо на природата А5 2016 да има по-добър екран от S7.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Цитирай
#78

(2016-10-07, 16:18:48)alisali1234 написа:  Ама вие не четете. Сравнявал съм само и единствено екраните, при това не A5 vs GS7, а А5 vs iPhone 7. Измисляте си някакви неща, които не съм ги написал. И да, едното е среден клас, другото е флагман, точно това е жалкото - екрана на ябълката никак не е флагмански.

Глупости...не го вярвам и аз. Това е субективизъм в полеми пропорции. IPS vs (S)AMOLED са различни технологии. Аз не мога да преценя. Амоледа са по-студени цветове...изглежда уж по-истинско. Но като мина на IPS пък си казвам обратното. Че IPS цветовете са по-живи.
Цитирай
#79

IPS по-живи цветове? Хаха добре бе хора, пишете малко по-достоверни неща.
Вижте колко е контраста при който искате lcd и го сравнете с oled екран.
Пак казвам - въпрос на време е айфона да започнат да го правят с олед екран и тогава Епъл ще са преоткрили цветовете, а за феновете им това ВЕЧЕ ще е най-доброто.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#80

Пак казвам, че това е въпрос на личен вкус. Не защитавам Епъл...но спора е безпочвен. Ако бяхте хванали защо Епъл през 2016 записва видеата с моно звук тогава щях да се съглася.
Цитирай
#81

Има хиляда други причини да не използвам айфон за личен телефон. Защото имам един служебен. Не съм стигнал дотам и не ме интересува защо записват демо звук. И с кое щеше да се съгласиш и каква връзка има демо звукът с екрана??

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#82

И аз не харесвам Епъл по ред причини. Най-вече комерса и това, че даваш куп $$$ за марката Епъл. А и Стив Джобс (Бог да го прости). Никога не съм му се възхищал...дори книгите, които на написаха. Мисля, че повечето неща са измислица с цел PR в полза на Епъл. Но не може да се отрече, че устройствата им са много добри. За разлика от Windows Phone и Андроид, iOS никога не ми е забивал! Ама никога.

P.S. Ще добавя и лимитациите. Както казах преди това бях в чужбина това лято и блутута ми свърши перфектна работа. По джоба ми е телефона някак, мога да си го позволя...една заплата да отделя, нооо...аксесоарите към него са БЕЗБОЖНО скъпи. Смарт часовник почти колкото един нов телефон, блтутут слушалки 150 долара и прочие.
Цитирай
#83

(2016-10-07, 20:13:16)Windows_Phone написа:  блтутут слушалки 150 долара и прочие.

Че кой те кара да си купиш техните слушалки, а не други Bluetooth стерео слушалки?
Той само трансфера на файлове през Bluetooth не работи, а не, че не можеш да използваш други Bluetooth слушалки.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#84

Centur

Помня, когато преди 4-5 години получих наказание от теб, защото ти казах мнението си за Галакси серията. Сега съм сменил доставчика, така че реално пиша от друго Айпи и не съм в нарушение на правилата. Но как мина на Айфон? Точно ти. Който се кълнеше до смърт в пластмасовите Галаксита.
Цитирай
#85

Windows_Phone защо те е наказал колегата той и мен ме е наказвал, но си бях виновен Big Grin То зависи какви устройства има в момента на пазара и човек според ситуацията и нуждите си избира. Че някой е решил да пробва друга операционна система за нуждите си не говори нищо друго освен правилна преценка на ситуацията.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#86

Защото му казах, че Самсунг се произвеждат от претопената пластмаса на корейски манерки и каски. Не съм ли до някъде прав? Айде последната версия S7 е добре естетически. Изгнилите ябълки има дизайн, но е скучен, а вече трета година една и съща форма изкарват. И Айфон СЕ са го направили с части от 5S. Ясно е, че имат "залежали части в склада". По принцип производствените разходи в случая са минимални. Майкрософт няма да ги коментирам. С последното произведение в Алфа версия Уиндоус 10 (Мобайл) избиха рибата. Толкова калпав софт не съм виждал.
Цитирай
#87

(2016-10-07, 16:41:32)quovadis написа:  Бягаш по тъча, май. И аз ти написах, че сравних екраните на два флагмана. Хич не ми се вярва това чудо на природата А5 2016 да има по-добър екран от S7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

По какво бягам, леле ти не четеш и не разбираш.... не A5 2016 vs. S7, а A5 2016 vs. iPhone 7 !!! Къде намисаш Galaxy S7, като никъде не съм го споменал, айде не изкревяй нещата. Като не си сигурен какво съм написал го прочети 20 пъти или колкото са ти необходими. Написах среден клас Samsung Galaxy A5 2016 vs. флагман iPhone 7 и никакви други модели. Дефакто е Full HD SAMOLED vs. HD IPS и без значение от класа, говорим само и единствено за екрана и нищо друго. То е повече от ясно,че като процесор, графика и т.н. iPhone 7 e по-добър, говорим само за екрана.

@arrogant,
чакай да пуснат iPhone с OLED и ще видиш как ще преоткрият цветния дисплей Big Grin
Въпроса е, че за откритията им са нужни доста години. За светкавица им отне 4 поколения, за MMS и видеозапис - 3, widgets също ги преоткриха след няколко поколения. iOS 10 е нещо уникално, тя има календарче и времето в началния екран като widgets, ти представяш ли си...?

А това, че IPS бил с по-живи цветове от *OLED /AMOLED,SAMOLED.../ е жива глупост. На контраста на OLED няма какво да стъпи, няма как LCD да изключва пиксели в пълно черно състояние (изключено) както OLED-а заради нуждата от осветеност, от каквато OLED нямат нужда. IPS може да извади по-наситени цветове като натряскаш цветовете нагоре с настройки, но до там.
Цитирай
#88

Не усещаш ли, че това което казваш за дисплеите специално е субективно мнение. Много ми е смешна модерната технологична картинка през 2016 година. Гледам някакви сравнения на двете генерации Touch ID на iPhone SE и iPhone 6S и пича казва "...the latest generation of Touch ID is way more faster, accurate and convenient. It unlocks the phone 1 and half second faster than the first one. This is a HUGE difference"

E супер смешно ми е...живеем в едно малоумно зомбирано общество. Със 1 секунда и половина по-бързо отключва телефона...това е болна работа. Затова попринцип не желая да купувам Айфон. Нито съм фен на марката, а като виждам какви са масово ползвателите и какви са им нуждите ми се отщява. 

Същата работа с дисплеите. Тука се начетох на глупости в темата за Sony Xperia Z5 Compact. Като минус е сложено, че няма Full HD дисплей, а само 720p/HD Ready дисплей. А в същото време ppi e ~323 pixel. Ходих да го гледам на живо...еми дисплея си е супер. Бати и тъпите технологични junk-ове сме станали, честно.
Цитирай
#89

Тая тема сякаш отдавна загуби смисъла си и само глупости се говорят вече....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#90

Това за пръстовия има смисъл. Докато сложа пръст веднага отключва екрана, моментално. За сметка на това, в 6.0.1 за същия телефон на моя приятел след обновление пръстовия се забави до над секунда и дефакто слагаш пръста, чакаш секунда и тогава отваря. Разликата реално се усеща, проверил съм. Много по-добре е докато сложиш пръста отключването да стане моментално. Така, че ъпгрейда на Touch ID е добре дошъл, но е и въпрос на софтуер , щом на един и същи модел има разлика във времето за отключване с 5.1.1 и 6.0.1

А екрана никой не е казал, че е лош. Когато не правиш пряко сравнение, и не идваш от модел с по-добър екран няма да забележиш разликата. Моя приятелка ползва 6S от както е излязал, и след като гледа един клип на SAMOLED реши, че "май с последния ъпдейт нещо цветовете се прецакали...". Не бе, просто IPS-а толкова си може. И най-накрая забеляза, че черното и не било толкова черно. Сега казва "сивата част", не "черната". В LCD "черно" няма. Big Grin Big Grin Но това е до момента, в който е видяла разликата. Така, че е въпрос на сравнение.
Цитирай
#91

Е да IPS "напълно черно" няма, но iphone 6s/7 имат много висок контраст за IPS (1:1500),
тъй че черното е достатъчно дълбоко. Нека има избор, не може всичко да е амолед.
Цитирай
#92

Ама понеже е айфон и черното там не важи. Wink
Всички знаем за черното на Amoled дисплея. Smile
Нали виждаш, че А5 го размазва на дислей.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#93

Мисля да си продам моя айфон и да си взема една А5, няма толкова красив дисплей Smile . Освен на 2-3-ма колеги мненията ,всичко друго е зверската простотия в тази тема . Sloona е толкова прав .
Цитирай
#94

И ти не си прав. Не за друго, а защото си с айфон. Това автоматично ти дава правото да НЕ си прав. Big Grin

Друго си е да си пращаш файлове чрез bluetooth-a в гората. А ако си ползвал някой дърт айфон получаваш 10 точки преднина. И още 20 точки ако знаеш какво е cydia.

Езика ми е змийски, айфона шегаджийски, по-опасен е от джипа на Стависки.


Back in the days since 2007...


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#95

Евала колега,с кеф си отворих една бира след като ти прочетох коментара  Smile .
Цитирай
#96

(2016-10-08, 19:51:49)Lollipop написа:  Е да IPS "напълно черно" няма, но iphone 6s/7 имат много висок контраст за IPS (1:1500),
тъй че черното е достатъчно дълбоко. Нека има избор, не може всичко да е амолед.

За IPS...като за IPS. Контрастен е, докато не го сложиш до произволeн OLED. Тогава не е толкова контрастен....

А за А5 - не само той, а който и да е FHD OLED от последните 2 години е класи над iPhone-ския. Не е конкретно за A5, а за който и да е SAMOLED попринцип.
Цитирай
#97

Задачка-закачка! Колко от последните коментари са по темата?
Оставам с впечатлението, че т'ва SAMOLED е някаква космическа технология, до която само избрани земляни се докосват! Ай, стига вече. Написано веднъж, втори път...хубу... Ама да се повтаря хиляда пъти... Или гоним принципа за хиляда пъти повторената лъжа? Или гроздето? Или пък нещо друго, по-модерно?
За протокола, аз също съм с амолед екран в момента.
Цитирай
#98

Колега просто има няколко фен бойчета на самсунг ,които като чуят ,че някои си е купил различен телефон от самсунг и наскачат........Ние простите хора с IPS си даваме парите на вятъра Smile Аз също ползвам един амолед и то не които и да е а супер мега красивия дисплей на S7edge (най-добрия в света за следващите 100 години)
Цитирай
#99

(2016-10-10, 09:59:07)martoo написа:  Колега просто има няколко фен бойчета на самсунг ,които като чуят ,че някои си е купил различен телефон от самсунг и наскачат........Ние простите хора с IPS си даваме парите на вятъра Smile Аз също ползвам един амолед и то не които и да е а супер мега красивия дисплей на S7edge (най-добрия в света за следващите 100 години)

Никой не е казал, че IPS е за прости хора, TN по-добре ли е? Big Grin Big Grin

Просто OLED-а си има очевидните предимства, които при едно добро изпълнение нямат синеене, жълтеене и тн.

Специално за А5 2016, ще направя този цитат от тук: http://www.expertreviews.co.uk/mobile-ph...th-microsd

Цитат:Colours look stunning, too, as it covered a perfect 100% of the sRGB colour gamut, and blacks were a perfect 0.00cd/m2. It's also much brighter than your average AMOLED screen, as I measured a peak brightness of 399.74cd/m2. This is more than enough to see the screen clearly outdoors, but Samsung's also included an extra automatic outdoor brightness mode just to make sure it's always visible even in direct sunlight.

Thanks to its adaptive light sensor on the front of the phone, the screen jumped up to around 450cd/m2 when I shone a torch over it, which actually takes its real maximum brightness level beyond both the Nexus 5X and the OnePlus 3.

Перфектно покриване на цветовете без синеене, жълтеене и не знам си още какво "еене", перфектен контраст.
SAMOLED не е това, което е било преди години, дори на мен не ми харесват екраните на S2,S3 и дори S4.
В последните 2 години старанието в/у тях и развитието е довело до положение на перфектност, която IPS няма как да покрие така , както OLED, най-малкото заради констраствата разлика от липсата на нужда от осветление при OLED.

И преди някой да каже, че си хваля телефона - не него, а отбелязвам развитието на SAMOLED. Такива са и екраните (дори по-добри, и 2К) на S7/edge. Не говорим за конкретен модел, а за екран.
Цитирай

Ще помоля да се придържате към темата и, ако мислите че сте приключили с нея ще я заключа и изтрия. Помолих колегата да я върне защото мислех, че има какво още да се напише и разчитам, че ще пишат трезво мислещи колеги по нея, а не да се отклоняваме във съвсем различна посока!

ПС:Не се подлъгвайте по това, че темата е в раздела разни...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)